В Україні дефіцит якісного яблука

В Україні дефіцит якісного яблука

Урожай яблук в Україні в сезоні 2019/20 рр. став одним з найнижчих за останні 10 років, а обсяг експорту скоротився в три рази. При цьому вже в новому сезоні, через складні погодні умови, що склалися в країні в кінці весни-початку літа, продовжує спостерігатися дефіцит пропозиції якісного яблука.

Таку думку висловив керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти» Олександр Хорєв.

«Погодні умови – головний регулятор виробництва яблук в Україні в поточному сезоні, а заморозки і відсутність опадів, на жаль, стали головними партнерами фермера. І якщо до заморозків на початку і середини весни українські садівники були в принципі готові, то до мінусових температур в кінці травня, які були зафіксовані в поточному році, природно немає. Крім того, протягом 3-х літніх місяців в Україні спостерігалася мінімальна кількість опадів, що також не сприяє гарному врожаю яблука. Виходячи з цього, другий рік поспіль на українському ринку спостерігається дефіцит якісного яблука – лише 17% врожаю, за нашими оцінками, в поточному сезоні буде якісним.

За прогнозом аналітиків АПК-Інформ, виробництво яблука в сезоні 2020/21 рр продовжить скорочуватися і становитиме не більше 1200 тис тонн, що значно нижче рекордного врожаю сезону 2018/19 рр., Коли українські садівники зібрали практично 1500 тис тонн фруктів», – зазначив Олександр Хорєв.

Керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти» також зупинився на огляді найбільш популярних сортів яблук на українському ринку. Так, аналізуючи сорти яблук по площі зайнятих садів, за словами Олександра Хорева, 27% припадає на сорт «Голден Делішес», 16% площ займає яблуко сорту «Айдаред», 14% – сорт «Гала» і по 13% – сорти «Джонаголд» і «Ренет Симиренка».

Олександр Хорєв також зазначив, що нинішній сезон яблука точно не повторить для українських садівників сценарій попереднього.

Зокрема, на думку керівника проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти», ціни на промислове яблуко, урожай якого планується на рівні 510 тис. тонн, можуть оновити рекорд минулого сезону, коли в середньому вони зросли в два рази в порівнянні з сезоном 2018/19 рр – до 3 грн. / кг.

«Це пояснюється тим, що в поточному сезоні, переробники знову навряд чи доберуть запланований обсяг сировини», – пояснив фахівець.

Говорячи про експортні перспективи українського яблука в сезоні 2020/21 рр, Олександр Хорєв зазначив, що ціни на зовнішніх ринках будуть дорівнювати вартості яблука на внутрішньому. «Виходячи з цього, наприклад, в минулому сезоні, експортний напрям українського яблука стрімко розширювався і на сьогодні становить 36 країн світу, але воно також стрімко втрачає свою значимість. Разом з тим, якщо українські виробники проженуть думку про одноразові великі заробітки, то обсяг експорту українського яблука в сезоні 2020/21 рр повинен вирости, а фаворитами експорту залишатимуться сорти «Гала» і «Фуджі», – пояснив керівник проекту «АПК-Інформ : овочі та фрукти”.

Джерело: east-fruit.com

Перегляди: 1
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-deficyt-yakisnogo-yabluka
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати