Tempo950x100

Tempo300x100

В Україні розвиватимуть біржову торгівлю біопаливом: що відомо

В Україні розвиватимуть біржову торгівлю біопаливом: що відомо
Фото: з відкритих джерел

Держагентство з енергоефективності та енергозбереження України та Українська енергетична біржа розпочали співпрацю у сфері енергоефективності та альтернативних видів палива та підписали меморандум. Про це повідомили на сайті агентства, передає УНН.

Пріоритет партнерства – створення прозорого та конкурентного ринку біопалива в Україні.

Розвиток ринку біопалива – один із пріоритетів держави задля енергобезпеки та енергонезалежності як країни, так і громад, особливо у час енергетичних викликів та відбудови.

“В Україні, яка має потужний агропромисловий сектор, є значний потенціал для розвитку біоенергетики. Лише за рахунок агровідходів можна замістити близько 9 млрд м3 природного газу у рік”, – йдеться у повідомленні

Як пояснила голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва, аргументів на користь біопалива, як альтернативи викопному паливу, більш ніж достатньо:

  • замістити газ та заощадити від 30% до 60% коштів бюджету;
  • забезпечити енергопостачання соціальних та важливих об’єктів критичної інфраструктури у час війни та російських ракетних обстрілів;
  • активізувати економічні процеси.

За даними Держенергоефективності, навіть попри війну з початку 2022 року по жовтень 2023 р. введено 360 МВт потужностей з виробництва теплової енергії на альтернативних видах палива. Це близько 72 млн євро інвестицій в економіку.

Тож, попит на тверде біопаливо зростає. Тому ринок потребує впровадження прозорих і конкурентних умов для усіх гравців.

“Наша ціль – створення в Україні прозорого, конкурентного ринку біопалива. Досвід Євросоюзу показав, що такий ринковий інструмент призводить до зниження та вирівнювання цін на біопаливо”, – повідомила Ганна Замазєєва.

Біржі біопалива працюють у Литві, Данії, США. У Литві завдяки біржі Baltpool ціна на сировину знизилася на 40%, а різниця у ціні між сусідніми регіонами майже зникла.

Створення ринкового механізму торгівлі біопаливом забезпечить:

  • конкурентні умови; 
  • прозоре та справедливе ціноутворення;
  • стабілізацію ціни на біомасу;
  • надійне постачання сировини до виробника, згідно з узгодженими графіками постачань;
  • гарантії укладання та виконання договорів;пряму співпрацю виробника та споживача;
  • і як результат – зростання обсягів виробництва біопалива, що дозволить забезпечити генеруючі потужності біопаливом та масштабувати біоенергетичні проєкти.
Перегляди: 23
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-rozvyvatymut-birzhovu-torgivlyu-biopalyvom-shho-vidomo
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати