В Україні скорочення посівів озимих культур: эксперт розповів про основні ризики

В Україні скорочення посівів озимих культур: эксперт розповів про основні ризики
Фото: з відкритих джерел

В Україні спостерігається скорочення посівних площ під озимими культурами. Про це сказав аналітик Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Павло Мартишев.

Цього сезону завдяки сприятливим погодним умовам вдалося зібрати більш ніж прийнятний врожай – приблизно 80 мільйонів тонн зерна та олійних культур, що є позитивним показником порівняно з минулим роком (72 мільйони тонн).

Аналітик висловив занепокоєння через зменшення посівних площ під озимою пшеницею.

“Це такий тривожний дзвіночок, тому що ми бачимо скорочення, зокрема, посівів під озимою пшеницею. Це означає, що себе ми зможемо забезпечити пшеницею, а експортувати ми зможемо набагато менше пшениці”, – зауважив Мартишев.

Він також наголосив, що теплі зими та нестача добрив впливають на якість пшениці, а це може призвести до зменшення частки борошномельної пшениці. Це, в свою чергу, може негативно вплинути на внутрішній ринок та експорт продовольчої пшениці.

Мартишев також вказав на можливість великого експорту зерна, зазначаючи, що Україна має потенціал вийти на рівень зернової угоди, яку завершила Росія.

“Ми вже експортували 5,5 млн тонн за 2,5 місяці, тобто з середини вересня. Тому це непоганий темп, якщо порівнювати з динамікою, яка була при зерновій угоді, особливо в ті періоди, коли почалися саме такі проблеми на Босфорі, то справді ми можемо і перевищити показник зернової угоди. Тому це не проблема”, — сказав Мартишев.

Він нагадав, що в зерновій угоді був геополітичний контекст, коли зерно було приводом, щоб підштовхнути Україну до перемовин із країною-агресором і до можливого заморожування конфлікту.

“Загалом зараз очевидно, що така пряма робота через знов-таки наших союзників, я маю на увазі Румунію, через територіальні води якої проходять наші кораблі, та інших країн, і це є більш ефективною стратегією. Дійсно, Туреччина є не зовсім надійним посередником, тому що ми бачили ці черги на Босфорі, і насправді зернова угода працювала погано і була такою причиною нестабільності”, — зазначив аналітик.

Джерело: landlord.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-skorochennya-posiviv-ozymyh-kultur-%D1%8Dkspert-rozpoviv-pro-osnovni-ryzyky
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН