В Україні стрімко здешевшала картопля: які ціни

В Україні стрімко здешевшала картопля: які ціни
Фото: з відкритих джерел

В Україні суттєво здешевшала картопля. На початку березня на гуртовому ринку її продають по 13-16 грн/кг, що на 30% дешевше, ніж у лютому 2024 року. Причина – збільшення пропозиції овочу.

Про це OBOZ.UA розповіла керівниця відділу маркетингу гуртового ринку сільськогосподарської продукції “Шувар” Тетяна Попович. Вона зазначила: збільшуватися ж пропозиції картоплі стала після того, як фермери, що затримували раніше продаж, сподіваючись на більш високі ціни, почали реалізовувати свої запаси через швидке зниження якості продукту.

“У лютому 2024 року ринок картоплі в Україні показав певну динаміку цін. До середини лютого ціни на картоплю знизилися вперше з жовтня 2023 року. Станом на початок березня на гуртовому ринку “Шувар” картопля коштує 13-16 грн/кг та є на 30% дешевшою, ніж в лютому 2024 року”, – йдеться у повідомленні.

Водночас, наголошується, навіть попри здешевлення, загалом ціни на картоплю залишаються високими. Так, порівняно з минулим роком, вартість овочу, “втричі вища за ціну 2023 року”.

Які ціни в супермаркетах

Здешевшала картопля і в супермаркетах. Так, за даними “Мінфіну”, великі мережі продають її 4 березня в середньому по 24,6 грн/кг, що на 1,41 грн нижче за середню ціну лютого.

Загалом у торгових закладах картопля коштує 21,8-28,9 грн/кг. Так:

  • Metro – 21,8 грн/кг;
Скільки коштує картопля в Metro
  • Auchan – 22,8 грн / кг;
Ціна на картопля Auchan
  • Megamarket – 28,9 грн/кг;
Image 1
  • Varus – 24,9 грн./кг.
Яку ціну на картоплю виставили у Varus
Перегляди: 739
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-strimko-zdeshevshala-kartoplya-yaki-cziny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
4