Tempo950x100

Tempo300x100

В Україні зареєстровано 22380 потужностей операторів ринку харчових продуктів

В Україні зареєстровано 22380 потужностей операторів ринку харчових продуктів
Фото: з відкритих джерел

Одним із пріоритетних напрямів роботи Держпродспоживслужби є державний нагляд і контроль у сфері безпечності харчових продуктів, повідомляє пресслужба відомства. Державна реєстрація потужностей оператора ринку та видача експлуатаційних дозволів є одним із інструментів забезпечення простежуваності харчових продуктів з метою захисту вітчизняних споживачів, а також забезпечення іміджу України як надійного експортера на міжнародному ринку.

Держпродспоживслужба нагадує, що отримання експлуатаційного дозволу є обов’язковим для операторів ринку, які провадять діяльність, пов’язану з виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження на кожну окрему потужність до початку її експлуатації, а державній реєстрації підлягають потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу, що регламентується статтею 23 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

Протягом 2023 року в Україні територіальним органами Держпродспоживслужби зареєстровано 22380 потужностей з виробництва та/або обігу харчових продуктів (найбільше в Київській, Полтавській та Дніпропетровській областях), а 1251 потужностей в 2023 році припинили свою діяльність.

Експлуатаційний дозвіл в 2023 році отримали 599 операторів ринку операторів ринку харчових і нехарчових продуктів тваринного походження (найбільше в Дніпропетровській, Київській та Львівській областях), відмовлено у видачі 143 суб’єктам господарювання та анульовано 237 експлуатаційних дозволів.

Звертаємо увагу, що 12.01.2024 Урядом затверджено новий Порядок видачі, відмови у видачі, анулювання, тимчасового припинення дії, переоформлення та поновлення дії експлуатаційного дозволу, форми експлуатаційного дозволу, який набуває чинності через 6 місяців, в червні поточного року.

ДовідковоВідповідно до статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» для здійснення реєстрації потужностей та отримання експлуатаційного дозволу потрібно звернутися в територіальний орган Держпродспоживслужби за місцем розташування потужності.

Перегляди: 13
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-zareyestrovano-22380-potuzhnostej-operatoriv-rynku-harchovyh-produktiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати