Tempo950x100

Tempo300x100

В Польщі заявили, що українські олігархи отримують вигоду від аграрної політики ЄС

В Польщі заявили, що українські олігархи отримують вигоду від аграрної політики ЄС
Фото: з відкритих джерел

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський опублікував позиційний документ щодо аграрних протестів, в якому закликав Євросоюз до спрощення та дебюрократизації спільної аграрної політики.

Про це, як пише “Європейська правда“, повідомляє RMF24

“Є дві причини, які вивели фермерів на дороги – це аграрна політика ЄС та надто широке відкриття кордонів для сільськогосподарської продукції з України” – йдеться у заяві Міністерства аграрної політики та сільського розвитку.

У міністерстві вважають, що від відсутності регулювання української продукції виграють не тамтешні фермери чи державний бюджет, а, головним чином, українські олігархи.

Щодо аграрної політики загалом, то, як зауважують в польському міністерстві, Європейський Союз запроваджує нові “необґрунтовані” обмеження, пов’язані з так званою “Зеленою угодою”, а фермери змушені впроваджувати ще більш затратні заходи. 

Зазначається, що якщо раніше проблеми відчували переважно безпосередні сусіди України, то зараз проблему надмірного імпорту нібито починають відчувати і фермери в більшій кількості країн-членів. 

В міністерстві сільського господарства Польщі підкреслюють, що українські фермери і фермери з країн ЄС знаходяться в нерівних умовах конкуренції. Там звертають увагу, що українські агровиробники не повинні відповідати вимогам і обмеженням, що діють в ЄС – це і є порушенням основного принципу конкуренції. 

Крім того, що “по той бік нашого східного кордону набагато сприятливіші ґрунтові та кліматичні умови”. 

“Європейське сільське господарство не має шансів на рівну конкуренцію” – наголошується в заяві.

За словами міністра, поки не будуть узгоджені двосторонні правила переміщення товарів, ембарго не буде скасовано. 

“На форумах ЄС польська сторона також вимагає суттєвих змін до тимчасового механізму лібералізації торгівлі з Україною. Крім того, ми просимо, щоб можливі рішення приймалися безпосередньо між країною, яка постраждала від викривлення ринку, та Європейською комісією – без участі всіх країн-членів” – пишуть вони.

Як пише RMF24, цілком ймовірно, що Єврокомісія представить пропозиції щодо нових рішень вже наступного тижня.

Перегляди: 74
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-uryadi-polshhi-zayavyly-shho-ukrayinski-oligarhy-otrymuyut-vygodu-vid-agrarnoyi-polityky-yes
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати