В ЄС розробляють правила для безалкогольного вина

В ЄС розробляють правила для безалкогольного вина
Фото: з відкритих джерел

Ринок безалкогольного вина в ЄС все ще є маргінальним, особливо порівняно з ринком безалкогольного пива, але попит зростає і вже є сильним у Сполучених Штатах і Великій Британії

Європейська комісія оголосила, що хоче розробити європейську правову базу щодо органічних вин та маркування, щоб дати більшій кількості виробників можливість вийти на новий ринок слабоалкогольних вин, повідомляє Euractiv.

У межах реформи Спільної сільськогосподарської політики (CAP) 2021 року ЄС прийняв правила визнання двох нових термінів: “безалкогольне вино” (до 0,5% об.) і “частково безалкогольне вино” (понад 0,5% об.).

Це “одна з потенційних ніш, яка може запропонувати перспективи на майбутнє” для виробників вина, які стикаються з такими проблемами, як зниження споживання та зміна клімату, П’єр Баску, заступник генерального директора Генерального директорату Європейської комісії з питань сільського господарства (DG AGRI), заявив депутатам Європарламенту в понеділок (15 квітня).

Ринок безалкогольного вина в ЄС все ще є маргінальним, особливо порівняно з ринком безалкогольного пива, але попит зростає і вже є сильним у Сполучених Штатах і Великій Британії. Згідно з даними Комісії, протягом наступних кількох років у Європі можна буде виробляти 42 млн л безалкогольного вина щороку.

ЄС не хоче, щоб цей ринок вислизнув крізь його пальці, тоді як такі країни, як Нова Зеландія та Австралія, вже інвестують значні кошти в цей сектор.

Правила щодо безалкогольних вин забороняють повну деалкоголізацію вин із захищеним найменуванням походження (PDO або PGI).

Наразі безалкогольні вина не можна класифікувати як органічні, тому що методи, які використовуються для видалення алкоголю з вина – вакуумне випаровування, мембранні методи та дистиляція – ще не визнаються в специфікаціях для маркування органічної продукції ЄС.

На запит Німеччини та Австрії Європейська комісія оголосила, що нині вивчає можливість дозволу вакуумного випаровування.

Безалкогольним пивом у Німеччині вже мало кого здивуєш, але безалкогольне вино досі залишається нішевим продуктом. Однак незабаром там пройде перше в країні свято вина без алкоголю.

Перше в країні свято безалкогольного вина пройде 9 травня у Баварії (Німеччина). Після нього три дні поспіль триватиме традиційний винний фестиваль, повідомляє DW.

Щовесни у Петерштирні на півночі Баварії відбувається традиційне свято місцевих виноробів, але цього року там обіцяють щось небувале – вперше відвідувачів запрошують на безалкогольний винний фестиваль, — мовиться у повідомленні. — Разом ми пишемо історію. Тверезо, – такий девіз придумали організатори, сім’я виноробів Дамсів.

Основний традиційний захід – винний фестиваль пройде із 10 по 13 травня. Експериментальне міні-свято з дегустацією безалкогольних вин та стравами місцевої кухні, а також масою інших напоїв, у яких немає алкоголю, проведуть 9 травня.

Ідея полягає в тому, щоб у тих, хто хотів би відчути святкову атмосферу, але водночас прагне тверезого проведення часу, була гідна альтернатива.

У Німеччині налічується понад 12 традиційних виноробних областей. Баварський регіон Франконія – один із найстаріших у Німеччині. Історія виноробства тут налічує понад 1200 років.

Судді міжнародного конкурсу Free From Food Awards 2023! визнали червоне безалкогольне вино австралійської компанії Pure Vision Wines напоєм року, інформує newfood.

Організатори конкурсу зауважили, що “це найкраще червоне безалкогольне вино, яке куштували судді”. Пояснивши, що вино насиченого сливового кольору, має джемовий і трохи гострий з нотами журавлини, відтінками чорної смородини та висихаючих танінів смак та аромат. Лауреатами премії цьогоріч намагалися стати 550 різного роду харчових продуктів, які маркуються як веганські. Аби обрати переможців, журі уважно розглядали, пробували та обговорювали кожну позицію цілих 12 тижнів.

Pure Vision має кілька позицій деалкоголізованих вин. У переліку – ігристе низькокалорійне вино з 25-річного виноградника, шардоне зі свіжими цитрусовими, персиковими та медовими ароматами дині, а також яскравий шираз зі смаком сливи, ягід і відтінком дуба, який і став переможцем.

Вино містить менш як 0,5% алкоголю. Аналогічний рівень міститься в більшості фруктових соків, говорить виробник.

Pure Vision з’явився із сімейного бізнесу у 2005 році, коли один із синів батька-винороба вирішив заповнити прогалину у сегменті органічного вина. Після переведення виноградників на органічну технологію у 2009 році Pure Vision отримала сертифікований екологічно чистий виноград і з того часу виготовляє виключно органічне вино.

Джерело: landlord.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-yes-rozroblyayut-pravyla-dlya-bezalkogolnogo-vyna
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  24 Травня

  Для кредитування аграріїв на прифронтових територіях необхідно розробити умови страхування

  Експорт олійної продукції через порти Одеси становить близько 75%-80%

  Найбільша пекарня світу підмішає у тісто солодкі мікробні білки, які не викликають ожиріння

  Україна увійшла до трійки найбільших постачальників меду до ЄС

  У червні може зрости ставка плати за використання зерновозів ЦТЛ

  Зростання цін на європейську пшеницю зменшує експорт з ЄС та сприяє нарощуванню поставок з рф

  Захоплений окупантами Інститут рису на Херсонщині змінює напрям роботи

  Ціни закупівлі живця коливаються в межах 58,5–62 грн/кг

  На Одещині зʼявиться лабораторія, яка моделюватиме виробництво круп

  Прибутки з гектарів. Якими будуть ціни на землю в Україні та скільки на цьому можна заробити

  БІЛЬШЕ НОВИН