Вчені виявили гриби, які знищують токсини у сидрі та варенні

Вчені виявили гриби, які знищують токсини у сидрі та варенні
Фото: з відкритих джерел

Дослідники ідентифікували вид грибка, який перетворює патулін, небезпечний мікотоксин, який іноді зустрічається у фруктах, на менш токсичні побічні продукти. Це – «TUS-MM1», що належить до роду Acremonium.

Патулін (C7H6O4) — це шкідливий мікотоксин. Його продукують гриби, які зустрічаються в пошкоджених фруктах (яблука, груші, виноград тощо).

Це відкриття дає важливе уявлення про механізми деградації патуліну, які зустрічаються в природі, і допоможе знайти нові способи контролю токсичності патуліну в продуктах харчування, говорять вчені.

Патулін є токсичним для різних форм життя, включаючи людей, ссавців, рослини та мікроорганізми. 

Особливо чутливі до забруднення патуліном середовища, де відсутні належні гігієнічні заходи під час виробництва харчів. Гриби ростуть на пошкоджених або гнилих фруктах, і навіть забруднюють перероблені продукти – перетерті яблука, яблучний сік, джеми та сидр.

Небезпечна речовина може викликати нудоту, застій в легенях, виразки, кишкові кровотечі та навіть більш серйозні наслідки, такі як пошкодження ДНК, імуносупресія та підвищений ризик раку.

Багато країн ввели обмеження на дозволені рівні патуліну в продуктах, особливо в дитячому харчуванні.

Щоб мікроорганізми, які допоможуть зменшити або нівелювати шкоду небезпечної речовини, вчені Токійського університету науки (TUS) в Японії культивували різні мікроорганізми з 510 зразків ґрунту в середовищі, багатому патуліном. Та виявили, що саме ниткоподібні гриби можуть бути дієвими для цієї задачі.

Виявлено, що клітини TUS-MM1 перетворюють будь-який поглинений патулін на дезоксипатулінову кислоту – набагато менш токсичну сполуку. 

Результати цього дослідження роблять науковців на крок ближче до ефективних рішень для контролю рівня патуліну в їжі. 

Джерело: newfood.media

Перегляди: 19
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vcheni-vyyavyly-gryby-yaki-znyshhuyut-toksyny-u-sydri-ta-varenni
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати