Відтепер фермери зможуть орендувати польові дороги, лісосмуги та обмінюватися ділянками

Відтепер фермери зможуть орендувати польові дороги, лісосмуги та обмінюватися ділянками

Про деталі закону розповів Андрій Мартин, голова ради асоціації “Земельний союз України”, пише газета “Експрес”.   

“Результатом земельної реформи в Україні стало розпаювання земель 12 тисяч колективних сільськогосподарських підприємств. Унаслідок цього близько 7 мільйонів колишніх працівників їх та пенсіонерів стали власниками утворених після поділу земельних ділянок середньою площею 4 гектари. Зрозуміло, що поля через такий підхід перетворилися на шахівницю, де кожна клітинка має свого власника, який сам вирішує, що робити з цим клаптиком землі. Причому більшість власників пайових ділянок так і не стали обробляти їх самостійно і  здають в оренду сільськогосподарським підприємствам. Стандартною є ситуація, коли поле поділене на 20 ділянок, підприємець домовився про оренду лише із 17 власниками, а три ділянки, що розташовані всередині масиву, можуть перешкоджати нормальному використанню землі, приміром, застосуванню сучасної широкозахватної сільськогосподарської техніки.   Власне, розв’язати цю проблему дає змогу ухвалений законопроект. Адже підприємець зможе використовувати ділянки всередині поля, надавши незгідливим власникам у користування орендовану ділянку на межі поля, де вона не заважатиме використанню всього масиву. Всі проблеми сільськогосподарського землекористування, звичайно, вирішити не вдасться, проте створено передумови для того, щоб земельні ризики ведення агробізнесу мінімізувати. Також підприємці нарешті зможуть офіційно брати в оренду польові дороги та полезахисні лісосмуги”, – зазначає Андрій Мартин.

За його словами, закон передбачає право на оренду польових доріг, не обмежуючи при цьому доступу інших орендарів до земельних ділянок. Це чітко прописано.

“Фермери та інші сільгоспвиробники, які орендують земельні ділянки сільськогосподарського призначення, матимуть найбільші вигоди від ухваленого документа, адже зможуть законним шляхом мінімізувати ризики фрагментації землекористування.   Важливо, що захищено інтереси власників ділянок, які хотіли б використовувати свою землю самостійно: в усіх  випадках їм надаватимуть ділянку, розташування якої не перешкоджатиме нормальному використанню інших земель.   Також є підстави сподіватися, що завдяки ухваленому законопроекту можна буде ефективно боротися із своєрідним земельним рейдерством, коли спритні ділки беруть в оренду посеред поля ділянку, а потім фактично шантажують фермера чи підприємство, які орендують основну частину земель, перешкоджанням нормальному обробітку.   

Певна річ, те, як запрацює закон на практиці, — покаже час. Найбільші труднощі можуть виникнути із визначенням єдиних  масивів, а також реєстрацією їх у Державному земельному кадастрі”, – підкреслив експерт.

Перегляди: 0
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vidteper-fermery-zmozhut-orenduvaty-polovi-dorohy-lisosmuhy-ta-obminyuvatysya-dilyankamy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати