ВР збирається розглянути продовження строку оформлення права власності на земельні паї

ВР збирається розглянути продовження строку оформлення права власності на земельні паї
Фото: з відкритих джерел

У Верховній Раді на одному з найближчих засідань планують розглянути законопроєкт №11150, що пердбачає продовження строку оформлення права власності на земельні паї, пише УНН з посиланням на порядок денний ВР.

За нинішнім законодавством, власники невитребуваних земельних часток (паїв) або їхні спадкоємці, хто не встиг оформити право власності на земельний пай, повинен це зробити до 1 січня 2025 року. Люди, які цього не зроблять, будуть вважатися такими, що відмовилися від одержання земельної ділянки. Безхазяйні землі передадуть у комунальну власність територіальної громади, де вони розташовані.

Проектом закону пропонують продовжити з 2025 року до 2028 року строк оформлення нетребуваних (нерозподілених) земельних ділянок, здійснення розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв) та їх спадкоємцями земель, що залишилися у колективній власності після розподілу земельних ділянок.

Ініціатори законопроекту пояснюють, що в умовах війни, яка триває в Україні, окупація значних територій держави, виїзд великої частини населення України за кордон є об’єктивними обставинами, які унеможливлюють дотримання власниками земельних часток (паїв) передбачених наразі строків. Тому доцільним є його продовження.

За даними заступника міністра агрополітики Дениса Башлика, загальна площа невитребуваних паїв оцінюється в 400 тис. га. Кількість громадян, які не оформили земельні паї належним чином, оцінюється приблизно в 65 тисяч.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vr-zbyrayetsya-rozglyanuty-prodovzhennya-stroku-oformlennya-prava-vlasnosti-na-zemelni-payi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати