Виробники шоколаду почали замінювати какао-масло пальмовою олією

Виробники шоколаду почали замінювати какао-масло пальмовою олією
Фото: з відкритих джерел

Виробники шоколаду у зв’язку з подорожчанням какао-масел скорочують вагу солодощів, автоматизують процес та нарощують випуск продукції зі зниженим вмістом шоколаду, повідомляє Bloomberg.

Наприклад, Nestlé представила на британському ринку шоколадні батончики з ароматом лісового горіха Aero, вага яких на дві третини нижче, ніж у конкурентів. Останнє доповнення в лінійці Kit Kat від Hershey – шоколадний пончик з глазур’ю, який покритий шоколадом тільки частково, а не повністю. Крім того, виробники збільшують кількість товарів, що містять замість шоколаду арахісову олію та карамель.

Така тенденція пов’язана з рекордним підвищенням вартості какао, і учасники ринку не очікують, що ціни впадуть найближчим часом. Подорожчання викликане посухою, хворобами та структурними проблемами у Західній Африці, де знаходяться найбільші у світі виробники какао. У 1980–2023 роках торгуються на Нью-Йоркській біржі ф’ючерси на какао в середньому коштували значно нижче $3,5 тис., але 22 лютого 2024 року вони вперше перевищили $6 тис. за тонну.

Вартість какао може залишитися високою до другої половини 2025 року і навіть перевищити позначку $7 тис., якщо ситуація в Західній Африці не покращиться, прогнозують аналітики.

Какао-масло – ключовий інгредієнт шоколаду. У середньому плитка молочного шоколаду США містить 20% какао-масла. Деякі виробники частково замінюють какао-масло дешевшою альтернативою, наприклад, пальмовою олією.

До цього часу виробники перекладали високу вартість какао на споживачів, проте солодощі не належать до необхідних для життя продуктів, що загрожує продажам, зазначає агентство. Компанія NIQ, яка займається дослідженням ринків, з’ясувала в ході опитування минулої осені, що, якщо рівень інфляції не впаде, більшість споживачів готові скоротити витрати на цукерки та шоколад, на відміну від алкоголю та косметики. Зрештою, саме вартість визначає рішення про купівлю більше, ніж будь-який інший фактор, пояснив старший віце-президент Національної асоціації кондитерів Браян МакКеон.

Нестача какао-бобів стимулює «панічні покупки» на біржі, оскільки виробники намагаються отримати ф’ючерсні контракти для забезпечення поставок.

Джерело: Украгроконсалт

Перегляди: 723
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vyrobnyky-shokoladu-pochaly-zaminyuvaty-kakao-maslo-palmovoyu-oliyeyu
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
1
Нічого сказати