Високі темпи експорту олійних з України підтримують закупівельні ціни

Високі темпи експорту олійних з України підтримують закупівельні ціни
Фото: з відкритих джерел

Перебої з енергопостачанням перешкоджають роботі промислових підприємств України, зокрема МЕЗів та портової інфраструктури, внаслідок чого олійні культури направляють на експорт, а не на переробку. Активний експорт зерна та продуктів переробки у вересні та жовтні зерновими коридорами значно уповільнився у листопаді та грудні на тлі штучних затримок огляду судів російськими інспекторами у складі СКЦ, тому трейдери переорієнтують поставки в напрямку ЄС.

За даними Мінагрополітики, у першій декаді грудня експорт олійних культур та соняшникової олії з України уповільнився, тоді як експорт соняшникового шроту різко збільшився. За 1-8 грудня було експортовано 159 тис т соняшникового шроту, з яких понад 70% або 112,4 тис т було відвантажено до Китаю. У поточному сезоні (з 1 вересня) вже експортовано 1,2 млн т шроту. Активний експорт шроту на тлі зупинки переробних заводів призвів до зростання внутрішніх цін, але ціни попиту з боку ЄС знову починають опускатися.

Протягом 1-7 грудня Україна експортувала 55,3 тис т соняшникової олії, з них 19,5 тис т – до Румунії, 9,3 тис т – до Болгарії, а загалом у 2022/23 МР експорт олії сягнув 1,5 млн т. Основні маслоналивні термінали в Миколаєві постраждали від ракетних обстрілів, а майже всі заводи на узбережжі Чорного моря не працюють, тому експорт олії через порти іде дуже повільно.

Експорт соняшника у 2022/23 МР склав 962 тис т, зокрема за період 1-7 грудня – 74,8 тис т, з яких 26,9 тис т було відвантажено до Болгарії та 19,6 тис т – до Румунії. Цьогорічний врожай соняшника не перевищить 10 млн т, тому в разі активного експорту конкуренція за обсяги між переробниками та експортерами у другій половині сезону значно посилиться.

Експорт сої у 2022/23 МР склав 907,7 тис т, зокрема протягом 1-7 грудня – 58,5 тис т, з яких 51% або 29,9 тис т через порти Дунаю були відвантажені до Туреччини. Виробництво сої у поточному сезоні складе 3,6 млн т, з яких всередині країни планується переробити приблизно 1 млн т.

Експорт ріпаку у 2022/23 МР сягнув майже 2,9 млн т, зокрема за період 1-7 грудня – 38,9 тис т, з яких 12 тис т було відвантажено до Польщі та 13 тис т – до Румунії. Експортний потенціал вітчизняного ріпаку у поточному сезоні вже майже вичерпано.

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vysoki-tempy-eksportu-olijnyh-z-ukrayiny-pidtrymuyut-zakupivelni-cziny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН