Як заробити на землі: де краще купувати ділянки і як будуть зростати ціни

Як заробити на землі: де краще купувати ділянки і як будуть зростати ціни
Фото: FILE - This undated file image from a television advertisement provided by the Corn Refiners Association, shows a corn maze shaped like a question mark. The Food and Drug Administration on Wednesday, May 30, 2012 rejected the Corn Refiners Association's bid to rename its sweetening agent "corn sugar." The FDA said that it defines sugar as a solid, dried and crystallized food — not a syrup. (AP Photo/The Corn Refiners Association)

За рік земля в Київській області подорожчала на 10%: ціни на ділянки виросли з $1455 до $1597, йдеться в дослідженнях компанії SV Development. Цього року вартість може зрости ще на 15-20%, а в деяких найпопулярніших районах Київщини – на 30%. Це приваблює інвесторів, які купують ділянки і продають їх через кілька років з непоганим доходом.

Про те, в які землі найвигідніше інвестувати і на що звернути увагу під час вибору ділянки, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Тягне до землі: як на ринок вплинув коронавірус

Епідемія COVID-19 і кілька локдаунів, які багато українців провели вдома, змусили споживачів задуматися про переїзд за місто. Попит зростає не тільки на будинки, а й на земельні ділянки під забудову, говорять опитані рієлтори. Наприклад, за сім місяців цього року продажі виросли в середньому на 15-20% порівняно з таким самим періодом минулого року.
Керівний партнер консалтингової компанії SV Development Сергій Степенко говорить, що в Київській області зараз підписується близько 3-4 тис. угод із продажу землі на місяць. Стільки ж приблизно продається і будинків.

“Інвестують у різні активи – від елітних ділянок і будинків в Обухівському районі до недорогих будинків із великими ділянками по $5 тис.”, – говорить він.

Потенційних покупців на землю багато, розповідає рієлтор на ім’я Олександр, який попросив не називати його прізвище. Клієнти ретельно вибирають ділянки і хочуть побудувати будинок своїми силами – якість будівництва і використовувані матеріали в нових будинках їх не влаштовують, а купувати радянського типу дачі їм теж не хочеться. “Але є і зворотна тенденція, коли споживачі відразу шукають будинок із землею, оскільки не хочуть зв’язуватися з будівництвом”, – говорить він. Тому інвестор може купити землю і через кілька років її перепродати, або побудувати на ділянці будинок і знайти на нього покупців і на цьому непогано заробити.
Наприклад, за кілька років земля в місці з хорошою транспортною розв’язкою і близькістю до озера або річки може подорожчати з $20 тис. до $50 тис. Якщо вкласти в будівництво будинку ще $70-80 тис., то цей актив можна продати за $150 тис. Операцію краще проводити через три роки після оформлення права власності, оскільки це допоможе уникнути підвищених податків. А це 6,5% від вартості будинку з ділянкою, з яких 5% додатковий податок і 1,5% – військовий збір.

Які ділянки найкраще вибирати

Найбільшим інтересом у покупців користуються ділянки в радіусі 30 кілометрів від Києва – їздити на роботу або на дачу у вихідні на більш тривалі відстані погоджуються не всі. Найпопулярніші землі в Житомирському напрямку через хорошу транспортну розв’язку, активно забудовується Києво-Святошинський район (середня ціна на землю – $2325 за сотку). Покупці цікавляться ділянками в Обухівському (ціна – $1956 за сотку) та Вишгородському районах (середня вартість – $1529 за сотку).
Менш популярними є ділянки в Бориспільському (середня ціна – $1762), Броварському ($ 1 294 за сотку) і Макарівському районах ($930 за сотку) Київської області.

Як вибрати ділянку для перепродажу?

Перше, радять рієлтори, потрібно перевірити державний акт на землю. З копією цього документа потенційний покупець може йти до юристів або до нотаріуса.

Важливо, щоб цільове призначення землі було під забудову. Якщо ділянка розташована в садовому кооперативі, то це згодом створить багато проблем. З 1 липня ділянки в товариствах підпадають під категорію земель сільськогосподарського призначення, а, значить, майбутнього покупця будуть детально перевіряти – за всіма реєстрами і вимагати довідки про джерело походження коштів. Це звузить кількість потенційних клієнтів у майбутньому.

Друге, на що потрібно звернути увагу, – це близькість комунікацій. Перед придбанням ділянки інвестор повинен зрозуміти, скільки часу і коштів знадобиться для під’єднання електрики і газу. Які до ділянки є під’їзні шляхи, чи вони асфальтовані або доведеться їхати кілька кілометрів бездоріжжям. І головне – хто займається обслуговуванням містечка, кооперативу – вивезенням сміття, охороною, чищенням снігу тощо.
Близькість до річки, озера чи лісу відіграє важливу роль для майбутнього покупця, більшість яких – сім’ї з дітьми. “Є хороше правило для інвесторів – потрібно завжди вибирати такий актив, який би ви хотіли купити самі”, – додає рієлтор Олександр. Якщо все підходить, можна сміливо купувати актив.

Перегляди: 4
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yak-zarobyty-na-zemli-de-krashhe-kupuvaty-dilyanky-i-yak-budut-zrostaty-cziny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати