Як змінився агрофуд у зв’язку з війною: підсумки цього року та тенденції наступного

Як змінився агрофуд у зв’язку з війною: підсумки цього року та тенденції наступного
Фото: з відкритих джерел

У Києві відбувся захід для агротех спільноти – Agri Food Startup Meetup & Networking, під час якого гості та спікери поговорили про сьогодення агропродовольчої сфери, визначили головні виклики війни, проблеми, обговорили доступні інновації, найкращі стартапи, дискутували з питань співпраці з корпораціями та залучення інвестицій.

Про це повідомила пресслужба УКАБ.

Так, основними факторами впливу на агропродовольчу сферу в 2022 році стали: часткова тимчасова окупація територій, зламані логістичні ланцюги, вимушене переселення громадян, падіння доходів. До того ж, вторгнення рф в Україну спричинило рекордне зростання цін на продовольство в світі, особливо на зерно та рослинні олії. В останні місяця допомогло стабілізувати ситуацію відновлення експорту з морських портів.

Варто враховувати й те, що купівельна спроможність громадян значно знижується в цьому році, оскільки у 78% українців від початку вторгнення росії зменшилися доходи, до того ж кількість споживачів також є нестабільною – близько 10-11 млн виїхали з України, однак, за різними оцінками, 7 млн вже повернулися.

“Також суттєвими трансформаціями цього року стали зміна ланцюгів експорту та блокада портів. З агропродовольчої сфери це найбільше вдарило по виробництву зерна. Так, вартість логістики з центральних областей України до портів складала $30/т в 2021 році, а з блокадою портів, зростанням тарифів на вантажні перевезення, вартість логістики до портів Румунії чи Польщі склала $180-200/т. Фактично тепер виробництво зерна в Україні є збитковим, оскільки витрати на його доставку «з’їдають» близько 2/3 від ціни”, – наголошує генеральний директор УКАБ Роман Сластьон. 

Як результат в 2023 році варто очікувати, що аграрії будуть зменшувати посіви зернових на 22% від підконтрольних Україні сільськогосподарських угідь, натомість посіви олійних зростуть на 32%. В підсумку – прогнозований вал зерна може скласти 34 млн т, а олійних культур – 13,2 млн т.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yak-zminyvsya-agrofud-u-zvyazku-z-vijnoyu-pidsumky-czogo-roku-ta-tendencziyi-nastupnogo
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН