Японський шеф-кухар першим зробив суші із вирощеної в лабораторії рідкісної риби

Японський шеф-кухар першим зробив суші із вирощеної в лабораторії рідкісної риби
Фото: з відкритих джерел

Ізраїльський харчовий технологічний стартап Forsea Foods у співпраці з токійським веганським рестораном SAIDO представив перший прототип культивованого вугра. Старт виробництва вирощених у лабораторії морепродуктів планується на 2025 рік.

Forsea Foods – єдина відома компанія, яка працює з клітинним вугром. Компанія заявляла про розробку унікальної технології ще минулого року, і тільки зараз представила свій перший прототип унікальної риби.

Щоб створити смачні традиційні страви й розкрити потенціал культивованого вугра, Forsea об’єднала зусилля з Кацумі Кусумото, японським шеф-кухарем та власником токійського веганського ресторану SAIDO. 

Їм уже вдалося приготувати дві популярні японські страви – унагі кабаякі (маринований вугор на грилі з рисом) і унагі нігірі (різновид суші). 

Тепер, коли компанія досягла успіху з прототипом, який, як вона стверджує, має «таку ж ніжну, соковиту текстуру та насичений пікантний смак, як і справжній вугор», Forsea готується до розширення масштабів.

Заснована у 2021 р. компанія культивує морепродукти, використовуючи технологію органоїдів для створення тривимірних мікротканин, що містять жир і м’язи, які можуть імітувати функції та структуру органів. Вони спонтанно диференціюються в їстівні клітини, відтворюючи процес утворення клітин, як це відбувається у природі.

Крім того, клітинні лінії можуть самоорганізовуватися в тканинні структури без необхідності опори на каркас. Це спрощує виробничий процес, усуває вузькі місця в ланцюзі постачання м’яса вугра та покращує масштабованість. 

Варто додати, що подібні розробки всіляко вітає уряд Японії, оскільки минулого року прем’єр-міністр Фуміо Кісіда схвалив клітинне сільське господарство та оголосив про плани розвитку ринку для цих нових харчових продуктів.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yaponskyj-shef-kuhar-pershym-zrobyv-sushi-iz-vyroshhenoyi-v-laboratoriyi-ridkisnoyi-ryby
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН