Tempo950x100

Tempo300x100

ЄС виділяє 230 млн євро польським фермерам, які блокували кордон з Україною

ЄС виділяє 230 млн євро польським фермерам, які блокували кордон з Україною
Фото: з відкритих джерел

Польські фермери отримали від Європейської комісії фінансову допомогу у розмірі 230 мільйонів євро. Це відшкодування втрат, які фермери несуть через війну в Україні. Про це на платформі Х написав комісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський.

«Чергова велика допомога для фермерів Польщі, в контексті російської агресії на Україну була затверджена в розмірі 230 мільйонів євро (1 мільярд злотих). Допомога включатиме доплати для виробників кукурудзи», – зазначив Войцеховський.

Ці доплати були однією з вимог фермерів, які блокували польсько-український кордон.

З листопада 2023 року на пункті пропуску Медика тривав протест польських фермерів. Вони пропускали лише кілька вантажівок на годину.

23 грудня до протестувальників на кордон приїхав міністр сільського господарства Чеслав Сєкєрський, який запевнив, що вимоги протестувальників виконають, відтак фермер призупинили страйк.

Остаточно порозуміння з урядом фермери досягли 6 січня 2024 підписавши угоду і погодившись розблокувати кордон. У цьому документі йдеться, що уряд зобов’язується виконати всі три вимоги фермерів – запровадження субсидій на кукурудзу у розмірі 1 мільярда злотих, збільшення обсягів кредитування на порятунок господарств на суму 2,5 мільярда злотих і відмова від підвищення сільськогосподарського податку, збереження його на рівні 2023 року.

Джерело: radiosvoboda.org

Перегляди: 89
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yes-vydilyaye-230-mln-yevro-polskym-fermeram-yaki-blokuvaly-kordon-z-ukrayinoyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати