Єврокомісія хоче продовжити ліберальний режим в аграрній торгівлі з Україною
ЄС і надалі надаватиме Україні суттєву підтримку, і в цьому контексті Єврокомісія невдовзі представить пропозиції щодо продовження заходів лібералізації торгівлі аграрною продукцією з нашою країною.
Про це у Брюсселі заявив Девід Кларінвал, віцепрем’єр Бельгії, яка головує в ЄС, повідомляє Укрінформ.
«Країни-члени знову продемонстрували солідарність з Україною. Європейська комісія невдовзі оголосить пропозицію продовжити заходи лібералізації для України. Країни-члени сподіваються отримати інформацію про таке продовження, і також бачення довгострокових торговельних відносин (з Україною – ред.)», – сказав бельгійський урядовець, який відповідає і за сектор сільського господарства.
Він зауважив, що деякі країни ЄС висловили певні занепокоєння стосовно торговельної лібералізації з Україною. У цьому контексті, за словами Кларінвала, Бельгійське головування в ЄС дотримується сталої позиції та віддає перевагу загальноєвропейським рішенням.
«Ми не вважаємо, що країни-члени можуть або повинні розв’язувати цю проблему самотужки. Важливо, щоб ми зберегли єдиний ринок і продовжували стояти пліч-о-пліч з Україною. Євросоюз і надалі надаватиме Україні суттєву та важливу допомогу», – наголосив бельгійський віцепрем’єр.
Він зазначив, що Бельгійське головування в ЄС буде тримати ці питання в центрі уваги протягом наступних шести місяців свого мандата. І водночас шукатиме рішення, які б могли задовольнити всі країни-члени з огляду на занепокоєння європейських фермерів,
Кларінвал повідомив також, що міністри, за участі представників Єврокомісії, провели перші дебати щодо майбутнього фермерської галузі та Спільної сільськогосподарської політики ЄС в цілому. Країни-члени, за його словами, хотіли б швидко розпочати такий стратегічний діалог стосовно майбутнього європейського сільського господарства.
Окрім того, Рада міністрів ЄС розглянула вже згадані регуляторні правила щодо автономних заходів торгівлі на запит польської делегації, а також питання запровадження санкцій проти імпорту сільськогосподарських продуктів з Росії, яке було порушено делегацією Латвії.