ЛЬВ В 950Х100 06

ЛЬВ В 950Х100 06

Європі загрожує «водна криза» через посуху і «погану політику»

Європі загрожує «водна криза» через посуху і «погану політику»
Фото: з відкритих джерел

Дедалі більше європейських регіонів стикаються з посухою і дефіцитом води, що призводить до зменшення врожайності. Проблему посилюють аномально спекотні температури, дедалі частіші лісові пожежі та «погана політика».

Про це пише Financial Times.

Як зазначає видання, кількість та інтенсивність посух у ЄС «різко зросли» — приблизно на 20% за період з 1976 по 2006 рік, — і продовжують зростати. Водночас Інститут світових ресурсів (WRI) прогнозує, що до 2030 року глобальний попит на прісну воду перевищить доступну пропозицію на 56%, що на 16% вище за прогноз McKinsey від 2009 року.

FT прогнозує посилення заворушень на тлі «водної кризи» і наводить як приклад заворушення між фермерами у Франції та Іспанії – найбільшими споживачами води в Європі.

«Найближчими роками поєднання поганої політики, корисливих інтересів і швидкої зміни клімату, мабуть, ще більше погіршить ситуацію», — йдеться в статті.

Голова групи з водних ресурсів у директораті з навколишнього середовища ОЕСР Ксав’є Лефлейв заявив, що в Європі немає жодної країни, яка була б повністю захищена від дефіциту води. «Більшість [водних] режимів у Європі є спадщиною часів достатку. Тепер їх необхідно реформувати, щоб враховувати дефіцит», — сказав він.

Наслідки такого дефіциту насамперед відчують фермери, але також він вдарить по виробниках енергії, оскільки вода необхідна для охолодження атомних електростанцій і для вироблення гідроелектроенергії, зазначає FT.

«Проблема, з якою ми стикаємося, полягає в тому, що у нас закінчується поверхнева вода — легкодоступне джерело. Ви берете підземні води, а потім ми використовуємо їх із набагато більшою швидкістю, ніж вони поповнюються», — заявив FT науковий співробітник компанії Ecolab Джефф Таунсенд.

За даними галузевої організації EurEau, попри побоювання з приводу нестачі води, підхід до розподілу води в ЄС залишається настільки «млявим», що в середньому 25% питної води втрачається через негерметичні труби. Болгарія, Румунія та Італія очолюють список найгірших країн у цьому плані за даними EurEau.

Це літо стало одним із найспекотніших не тільки в Європі, а й на планеті загалом. Липень 2023 року встановив рекорд найспекотнішого місяця за всю історію спостережень на Землі, повідомляла європейська служба спостереження за зміною клімату Copernicus. Крім того, у липні було зафіксовано найспекотніші дні в історії – з 5-го до 7-го числа.

Джерело: nv.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yevropi-zagrozhuye-vodna-kryza-cherez-posuhu-i-poganu-polityku
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати