З початку року юридичні особи придбали 13 тисяч гектарів землі

З початку року юридичні особи придбали 13 тисяч гектарів землі
Фото: з відкритих джерел

З моменту відкриття ринку земель для юридичних осіб 1 січня 2024 року станом на кінець квітня 585 компаній скористалися правом купівлі сільгоспемлі, з яких 320, тобто більш ніж половина компаній, придбали принаймні одну ділянку у квітні 2024 року. Такі дані наводять KSE Агроцентр та Програма USAID АГРО в новому аналітичному огляді земельного ринку в Україні, підготовленому в межах спільного проєкту «Земля незламності».

З початку цього року юрособи придбали 4485 земельних ділянок площею 13 тис. га, з яких 4,5 тис. га придбали у квітні 2024 року.

Переважна більшість земельних ділянок, придбаних юридичними особами — це колишні підмораторні землі. З 4485 придбаних ділянок 3376 є «товарними» землями, а ще 1061 — це землі з цільовим призначенням «для ведення особистого селянського господарства», більша частина з яких також була під мораторієм до липня 2021 року.

«Стабілізація цін на рівні попередніх місяців свідчить про те, що зростання ціни у січні 2024 року після відкриття ринку для юридичних осіб може розглядатись не як короткотермінове коливання, а радше як зростання внаслідок фундаментальних факторів, таких як очікування підвищення попиту на землю внаслідок розширення переліку учасників ринку», — йдеться у огляді.

Джерело: latifundist.com

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/z-pochatku-roku-yurydychni-osoby-prydbaly-13-tysyach-gektariv-zemli
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати