За чотири роки земельної реформи ринок лишається привабливим і ліквідним джерелом інвестицій

За чотири роки земельної реформи ринок лишається привабливим і ліквідним джерелом інвестицій
Фото: з відкритих джерел

За майже чотири роки з початку земельної реформи жоден з міфів, якими лякали українців, не виправдався. За цей період було продано не більше 1% від загальної кількості сільськогосподарських земель. Попри війну ринок земель лишається привабливим і ліквідним джерелом інвестицій.

Про це пише заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик у своїй колонці на «Економічній правді».

За його словами, немає ажіотажу щодо купівлі землі, зокрема, юридичними особами. Ринок виявився стійким, послідовним, з усіма необхідними законодавчими запобіжниками, які працюють попри повномасштабне вторгнення росії.

«З моменту відкриття ринку – на кінець першого кварталу 2024 року за договорами купівлі-продажу земельних ділянок відчужено 114 872 земельних ділянок загальною площею 347 185 га. Середня вартість за 1 га досягла 45 246 грн», – повідомляє Денис Башлик.

Крім того, як зауважує заступник Міністра, з початку другого етапу земельної реформи – з 1 січня 2024 року – немає високого попиту на купівлю землі з боку юридичних осіб, чим також лякали українців. Зокрема, юридичними особами всього викуплено 3 622 земельних ділянок загальною площею 11 610 га.  Середня вартість за 1 га становить 64 116 грн. Фізичні особи придбали 19 582 земельні ділянки загальною площею 58 670 га. Вартість 1 га − 41 510 грн.

Денис Башлик також відзначає, що найбільша кількість земельних ділянок набута юридичними особами у таких областях: Полтавська – 1 037 га, Сумська – 496 га, Житомирська − 354 га. Найвища середня ціна за 1 га за договором купівлі-продажу юридичними особами у таких областях: Одеській − 115 620 грн, Івано-Франківській − 110 721 грн та Рівненській − 96 тис. грн.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/za-chotyry-roky-zemelnoyi-reformy-rynok-lyshayetsya-pryvablyvym-i-likvidnym-dzherelom-investyczij
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати