За чотири роки земельної реформи ринок лишається привабливим і ліквідним джерелом інвестицій

За чотири роки земельної реформи ринок лишається привабливим і ліквідним джерелом інвестицій
Фото: з відкритих джерел

За майже чотири роки з початку земельної реформи жоден з міфів, якими лякали українців, не виправдався. За цей період було продано не більше 1% від загальної кількості сільськогосподарських земель. Попри війну ринок земель лишається привабливим і ліквідним джерелом інвестицій.

Про це пише заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик у своїй колонці на «Економічній правді».

За його словами, немає ажіотажу щодо купівлі землі, зокрема, юридичними особами. Ринок виявився стійким, послідовним, з усіма необхідними законодавчими запобіжниками, які працюють попри повномасштабне вторгнення росії.

«З моменту відкриття ринку – на кінець першого кварталу 2024 року за договорами купівлі-продажу земельних ділянок відчужено 114 872 земельних ділянок загальною площею 347 185 га. Середня вартість за 1 га досягла 45 246 грн», – повідомляє Денис Башлик.

Крім того, як зауважує заступник Міністра, з початку другого етапу земельної реформи – з 1 січня 2024 року – немає високого попиту на купівлю землі з боку юридичних осіб, чим також лякали українців. Зокрема, юридичними особами всього викуплено 3 622 земельних ділянок загальною площею 11 610 га.  Середня вартість за 1 га становить 64 116 грн. Фізичні особи придбали 19 582 земельні ділянки загальною площею 58 670 га. Вартість 1 га − 41 510 грн.

Денис Башлик також відзначає, що найбільша кількість земельних ділянок набута юридичними особами у таких областях: Полтавська – 1 037 га, Сумська – 496 га, Житомирська − 354 га. Найвища середня ціна за 1 га за договором купівлі-продажу юридичними особами у таких областях: Одеській − 115 620 грн, Івано-Франківській − 110 721 грн та Рівненській − 96 тис. грн.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/za-chotyry-roky-zemelnoyi-reformy-rynok-lyshayetsya-pryvablyvym-i-likvidnym-dzherelom-investyczij
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН