Прогнози гарного урожаю ріпаку в Україні посилюють тиск на котирування

Прогнози гарного урожаю ріпаку в Україні посилюють тиск на котирування
Фото: з відкритих джерел

Експерти «АПК-Інформ» підвищили у порівнянні з попередніми оцінками прогноз виробництва ріпаку в Україні у 2024 р на 4% до 4,3 млн т, що буде на 7% поступатися показнику 2023 р. Прогноз відкориговано внаслідок збільшення оцінки площ сівби на 4% до 1,49 млн га, тоді як торік ріпаком було засіяно на 4% площ більше.  

Прогноз експорту ріпаку у 2024/25 МР також збільшено на 2% до 3,6 млн т, що лише на 2% поступатиметься показнику 2023/24 МР.

Наразі майже на всій території України ріпак переходить до активної фази цвітіння, яка цьогоріч завдяки теплій весні наступила раніше, ніж зазвичай.

Посіви ріпаку після зимівлі знаходилися переважно у доброму або задовільному стані, проте дефіцит ґрунтової вологи у березні та на початку квітня викликав побоювання щодо зниження потенціалу урожаю. Тому опади, що пройшли днями, поповнили запаси вологи та зменшили занепокоєння аграріїв.

Останніми роками популярність ріпак в Україні суттєво виросла завдяки високому попиту з боку європейських покупців. Тому зараз він є високоліквідною культурою, яка дозволяє агровиробникам швидко отримувати кошти.

Травневі ф’ючерси на ріпак на біржі MATIF цього тижня впали на 2,4% до 448,25 €/т, і продовжать опускатися на тлі значних запасів старого урожаю в Європі та швидкого дозрівання нового урожаю, оскільки вегетація посівів на 2-3 тижні випереджає середні строки. Серпневі ф’ючерси на ріпак нового урожаю подешевшали до рівня цін старого урожаю – 449 €/т або 479 $/т і надалі падатимуть під тиском зниження цін на нафту та рослинні олії.

Травневі ф’ючерси на канолу на біржі у Вінніпезі цього тижня впали на 3,9% до 611 CAD/т або 444 $/т на тлі зниження цін на соєву олію у США та попиту на біодизель. Низькі ціни на канолу покращують перспективи її поставок до ЄС ще у поточному сезоні, що стримує зростання цін на ріпак в Європі.

Скорочення виробництва ріпаку в ЄС на 2% за оцінками Єврокомісії або на 10% за прогнозом Strategie Grains покращує перспективи експорту українського ріпаку. Проте за прогнозом FAS USDA, Австралія у 2024 р може збільшити виробництво каноли на 14%, а австралійська та канадська канола є прямими конкурентами українського ріпаку на ринку ЄС.

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/prognozy-garnogo-urozhayu-ripaku-v-ukrayini-posylyuyut-tysk-na-kotyruvannya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  24 Травня

  Для кредитування аграріїв на прифронтових територіях необхідно розробити умови страхування

  Експорт олійної продукції через порти Одеси становить близько 75%-80%

  Найбільша пекарня світу підмішає у тісто солодкі мікробні білки, які не викликають ожиріння

  Україна увійшла до трійки найбільших постачальників меду до ЄС

  У червні може зрости ставка плати за використання зерновозів ЦТЛ

  Зростання цін на європейську пшеницю зменшує експорт з ЄС та сприяє нарощуванню поставок з рф

  Захоплений окупантами Інститут рису на Херсонщині змінює напрям роботи

  Ціни закупівлі живця коливаються в межах 58,5–62 грн/кг

  На Одещині зʼявиться лабораторія, яка моделюватиме виробництво круп

  Прибутки з гектарів. Якими будуть ціни на землю в Україні та скільки на цьому можна заробити

  БІЛЬШЕ НОВИН