Закон про державну підтримку страхування сільгосппродукції набув чинності

Закон про державну підтримку страхування сільгосппродукції набув чинності

В Україні в суботу, 24 липня, набув чинності закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо удосконалення правового регулювання страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою” №1601-ІХ.

Текст документа напередодні оприлюднено в офіційній газеті Верховної Ради “Голос України”, передає Укрінформ.

Так, метою закону є визначення механізмів надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам для страхування сільськогосподарської продукції.

Зокрема, законом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України в частині збільшення ставки податку на дохід за договорами страхування сільськогосподарської продукції на 0,5 відсоткові пункти з метою у подальшому спрямування цих коштів на підтримку страхування сільськогосподарської продукції.

Також передбачається внесення змін до закону «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою», якими визначаються: механізм надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам для страхування сільськогосподарської продукції; учасники ринку страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою, вимоги до них, їх права та обов’язки; об’єкти страхування, страхові продукти, страхові ризики, страхові випадки, вимоги до договорів страхування з державною підтримкою; інформаційне забезпечення страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою.

Наразі ринок страхування сільськогосподарської продукції становить близько 250 млн грн (страхові премії). Очікується, що запровадження державної підтримки агрострахування забезпечить лише у 2021 році зростання ринку страхування сільськогосподарської продукції до 1,4 млрд грн, що створить додаткові надходження до державного бюджету з цього податку близько 40 млн гривень.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський 22 липня 2021 року підписав закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо удосконалення правового регулювання страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою” №1601-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 1 липня.

Перегляди: 4
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zakon-pro-derzhavnu-pidtrymku-strahuvannya-silgospprodukciyi-nabuv-chynnosti
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  21 Квітня

  Ціни на пшеницю в Україні зростають на тлі скорочення пропозицій

  Українські аграрії безплатно можуть перевірити ґрунти після військових дій

  Ми втрачаємо ринок, на якому працювали багато років: польський бізнес просить фермерів розблокувати кордон з Україною

  Будівлю колишнього Інституту зернових культур продали у 16,5 тисяч разів дорожче від стартової ціни

  20 Квітня

  Світові ціни на какао оновили історичний рекорд

  Аграрії почали сіяти гречку: як проходить посівна в Україні

  Агротрейдер Viterra перед злиттям із Bunge купує елеватор в Україні

  Перші українські тепличні томати майже вдвічі дорожчі за турецькі: які ціни

  19 Квітня

  В Мінагрополітики обговорили питання поставок насіння української кукурудзи на європейські ринки

  Штучний інтелект відтворив справжній жир грудного молока

  БІЛЬШЕ НОВИН