Закупівельні ціни на молоко в Україні знижуються: які причини

Закупівельні ціни на молоко в Україні знижуються: які причини
Фото: з відкритих джерел

Закупівельні ціни на молоко-сировину знижуються через надлишок продукції та низький попит на внутрішньому ринку України. Про це повідомив аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі. 

Зазначається, що станом на 5 травня середня закупівельна ціна молока екстра ґатунку склала 13,99 гривні за кілограм (без податку на додану вартість), що на 39 копійок менше, ніж місяць тому. У різних господарствах ціни на молоко цього ґатунку коливаються від 13,4 до 14,6 гривні/кг (без ПДВ). За останній місяць верхня межа цінового діапазону зменшилася на 40 копійок, а нижня – на 10 копійок. Молоко вищого ґатунку в середньому коштує ті ж 13,99 гривні/кг, що також на 39 копійок менше, ніж місяць тому.

В свою чергу, середня ціна молока першого ґатунку становить 13,29 гривні/кг (без ПДВ), що на 23 копійки менше, ніж у першій половині квітня. Мінімальна ціна за кілограм у господарствах становить 12,65 гривні, а максимальна – 14,10 гривні. За останній місяць нижня межа цінового діапазону знизилася на 10 копійок, а верхня межа залишилася незмінною.

Таким чином, середня ціна за кілограм молока всіх трьох ґатунків без урахування податку на додану вартість знизилася за останній місяць на 34 копійки і склала 13,76 гривні.

За словами Кухалейшвілі, закупівельні ціни на молоко в травні знизилися через надлишок сировини та низький попит з боку переробних підприємств. Незважаючи на дефіцит молока восени та взимку, споживання молочної продукції в Україні зменшується, а ціни на біржові товари падають.

Найбільше подешевшав сирний продукт, який переважно експортується до Казахстану. Крім того, Росія та Білорусь продають його там за демпінговими цінами, змушуючи українські компанії знижувати ціни, щоб залишатися конкурентоспроможними.

Як вказує експерт, українські молокопереробні підприємства, на відміну від європейських, не мають довгострокових контрактів, що не дозволяє їм утримувати закупівельні ціни на стабільному рівні. У ЄС ціни на молоко-сировину та готову продукцію свідомо не знижують, щоб пом’якшити наслідки можливого скорочення надоїв під час літньої спеки.

Проте наразі існують перспективи збільшення експорту української молочної продукції, що може сприяти зростанню закупівельних цін на молоко-сировину. Останні торги на платформі Global Dairy Trade 7 травня показали зростання цін на більшість біржових товарів, що пов’язане із завершенням священного для мусульман місяця Рамадан та ознаками економічного відновлення в Китаї. Сьогодні ціна на молоко-сировину в Україні значно нижча за європейську та польську, що може зацікавити європейських покупців та стимулювати експорт.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zakupivelni-cziny-na-moloko-v-ukrayini-znyzhuyutsya-yaki-prychyny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН