Зернова асоціація оприлюднила прогноз урожаю в умовах війни

Зернова асоціація оприлюднила прогноз урожаю в умовах війни
Фото: з відкритих джерел

Україна в умовах агресивної та брутальної війни з боку росії, попри окупацію територій та замінування полів, завдяки мужності українських аграріїв буде забезпечена зерном та зможе експортувати частину врожаю на світовий ринок.

За прогнозом Української зернової асоціації, в поточному році,  Україна може отримати врожай зернових та олійних культур близько 66,5 млн т. з площі близько 18,8 млн га. При цьому експорт з України в новому сезоні може сягнути 30 млн т, за умови збільшення вдвічі пропускної здатності переходів на кордонах України. В умовах нинішньої пропускної спроможності, Україна може розраховувати на обсяг експорту 12-18 млн т в 2022/2023 маркетинговому році.

Окрім того, перехідні залишки в 2021/2022 маркетинговому складуть близько 25 млн т, а в 2022/2023 МР за оптимістичними прогнозами можуть збільшитись до 31 млн т, а за песимістичними – близько 43 млн т.

Врожай пшениці в Україні цього року можемо очікувати на рівні 19,2 млн т, що звичайно суттєво нижче від рекорду минулого року (33 млн т), проте цей показник втричі більше, аніж Україна споживає пшениці на рік. При цьому перехідні запаси пшениці минулого врожаю складають майже 10 млн т. Експорт пшениці в 2022/2023 МР з врахуванням великих перехідних запасів може скласти близько 10 млн т пшениці.

Ячменю в цьому році можемо зібрати на рівні 6,6 млн т (в 2021 – 10,1 млн т), а експорт в 2022/2023 МР можна очікувати на рівні 2 млн т. Врожай кукурудзи в новому сезоні можна очікувати на рівні 26,1 млн (в минулому році 37,6 млн т), при цьому експорт може скласти близько 15 млн т.

Врожай соняшнику можна очікувати на рівні 9 млн т (в 2021 – 16,9 млн т). Врожай ріпаку прогнозується на рівні 1,5 млн т (в 2021  – 2,9 млн т), при цьому експорт 2022/2023 МР очікується на рівні 1,3 млн т. Врожай сої очікуємо на рівні 2,1 млн т (в 2021 – 3,5 млн т), а експорт 2022/2023 МР можна очікувати на рівні 0,8 млн т.

Загалом експорт зернових та олійних в 2022/2023 МР можна очікувати на рівні 30 млн т, якщо Україна в умовах блокади чорноморських портів зможе збільшити пропускну здатність інших логістичних напрямків вдвічі, зокрема й залізничних переходів на кордонах з країнами ЄС. На сьогодні пропускна здатність альтернативних маршрутів складає не більше 1,5 млн т на місяць. Україна та країни партнери,  також ЄС на всіх рівнях, працюють над тим, щоб збільшити пропускну здатність альтернативних логістичних шляхів, прибравши всі бюрократичні та технічні перешкоди. Щоб Україні досягнути показника експорту в 30 млн т, потрібно збільшити пропускну здатність на кордонах ЄС до 3 млн т на місяць.

Україна гарантовано буде мати достатні запаси зерна, в той час як країни світу недоотримають значну кількість зерна з України через війну росії проти України, що призведе до зростання цін та продовольчої інфляції навіть у розвинених країнах. Брак і дорожнеча продовольства  може спричинити за оцінками ООН голод в багатьох бідних країнах світу, масові протести та заворушення, і як наслідок масову міграцію людей з країн Африки та Близького Сходу до ЄС.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zernova-asocziacziya-oprylyudnyla-prognoz-urozhayu-v-umovah-vijny
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  17 Червня

  Аграрії під загрозою: спрощену систему оподаткування можуть ліквідувати

  У травні сапери очистили і повернули аграріям в користування майже 30 тис. га сільгоспземель

  Морозиво з беконом та бородинським хлібом — львівський сімейний бренд створює нові смаки

  У Німеччині інфіковане АЧС м’ясо потрапило в магазин

  На Донеччині цьогоріч уклали 187 договорів купівлі-продажу сільгоспземель

  Новий функціонал еРиба – ставайте першими бета-тестувальниками електронних послуг

  В Україні дорожчає м’ясо: скільки коштують свинина та сало

  “Питання продовольчої безпеки”: Молочні підприємства закликають уряд не вимикати їм електроенергію

  Виробництво зернових буде збитковим, заробити допоможуть соняшник та ріпак, – дослідження

  Полуниця, черешня, лохина: які ціни на ягоди

  БІЛЬШЕ НОВИН