«Зернова угода» працює лише на “папері”: ціни на пшеницю у тренді на зниження

«Зернова угода» працює лише на “папері”: ціни на пшеницю у тренді на зниження
Фото: з відкритих джерел

Наразі на українському ринку пшениці немає факторів, які б могли сприяти зростанню цін. Ускладнює ситуацію з реалізацією пшениці як старого, так і нового врожаю – гальмування дії зернової угоди. Між тим не всі агропідприємства мають потужності для зберігання двох врожаїв і намагаються продавати значні партії, оскільки скоро стартують жнива озимої пшениці.

Про це йшлося під час щотижневого брифінгу, організованого аналітичним центром кооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР.

“Зернова угода подовжена до 18 липня, але працює лише на “папері”. РФ вчора погодила лише одне судно з чотирьох, запропонованих Україною.  Світ переходить на торгівлю новим  врожаєм за форвардами, зокрема Китай шукає зерно. А Україна живе своїми тенденціями: оскільки зерновий коридор на Чорному морі не працює,  пшеницю везуть на малі порти. Минулого тижня почала формуватися значна пропозиція зерна від агрохолдингів, в них логістика не розрахована під зберігання двох врожаїв”, – розповіли в аналітичному департаменті “ПУСК”.

В цілому на ринку тенденція до пониження цін, які умовно знаходяться у діапазоні 180-190$/т за продовольче зерно, 170$/т – за фуражне. В середньому ціни вже в червні не будуть перевищувати 175$/т.

“На ринку пшениці настає період міжсезоння. Глобальний попит починає просідати, факторів для зростання цін нема. Однак кон’юнктура на світовому ринку може змінитися, оскільки в США, за висновками останніх кроп-турів, очікується рекордно низький врожай через погодні умови. Зокрема, пшениця значно постраждала через сильні морози, її стан навряд чи покращиться. Один з найбільших борошномельних комбінатів США вже зараз контрактує пшеницю з Німеччини  та Польщі”, – додають у “ПУСК”.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zernova-ugoda-praczyuye-lyshe-na-paperi-cziny-na-pshenyczyu-u-trendi-na-znyzhennya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1

  25 Травня

  У Запорізькій області окупанти відбирають аграрні підприємства, а потім розповідають, як рятують покинутий бізнес

  Розвивай своє: як господарство на Житомирщині отримало право керувати меліоративною мережею

  У Бразилії оголосили надзвичайний стан через пташиний грип

  Обприскувач Case IH Patriot® здійснює прорив у технологіях обприскування

  Вимоги до ввезення в Україну сільськогосподарських тварин та їх репродуктивного матеріалу

  Більш ніж чверть росіян перейшли на харчування з городів, – опитування

  Завдяки оновленому функціоналу пілотного проекту НІГД, можна сформувати витяг про всі наявні картографічні матеріали в розрізі громад

  В Україні виріс попит на фуражну пшеницю, ціна кукурудзи — на попередніх рівнях

  Аграрії Кіровоградщини отримали найбільшу суму кредитів від початку року за програмою «Доступні кредити 5-7-9»

  У наступному сезоні Україна може мати проблеми з експортом сої

  БІЛЬШЕ НОВИН