174499

Більшість овочів та фруктів дешевше купити в Польщі, аніж в Україні

З’ясувалось, що в Києві лише 6 найменувань продуктів можна купити дешевше, 1 товар коштує однаково, а 8 позицій дешевші у поляків.

Такими висновками на своєму Facebook поділився Олексій Дорошенко, голова Асоціації постачальників торговельних мереж, пише agroday.com.ua.

При цьому для порівняння взяті саме середні ціни, оскільки на кожному з ринків різниця вартості одного й того ж товару сягала до 20%.

Дорошенко розповідає, що на «Столичному» виявилися дешевшими кавуни (4,6 грн/кг), кабачки, капуста та яблука (по 6 грн), огірки (12,5 грн), виноград (27,5 грн). Натомість у Варшаві цінники на кавуни сягають у середньому 16,7 грн, кабачки – 14 грн, капусту – 6,4 грн, яблука – 9,4 грн, огірки – 14,2 грн, виноград – 28,4 грн.

Однаково на обох ринках коштують помідори – приблизно 6 грн/кг.

При цьому в Польщі дешевша картопля (5 грн/кг), буряк (5,7 грн), кріп (6,4 грн), цибуля (6,7 грн), слива (7 грн), морква (12,4 грн), салат (26,6 грн) та петрушка (35,5 грн). У Києві картопля коштує вже 5,5 грн, цибуля – 7 грн, буряк – 7,5 грн, слива – 10 грн, морква – 15 грн, петрушка та кріп – по 50 грн і салат – по 60 грн/кг.

При цьому варто зазначити, що ціни на овочі залежно від регіону значно різняться. В тому числі, і в Україні. За дослідженням тієї ж Асоціації постачальників торговельних мереж, найдешевше скупитися овочами можна в Запорізькій, Львівській, Дніпропетровській та Закарпатській областях. Найдорожче овочевий кошик обійдеться у Києві, Донецькій, Сумській, Луганській та Тернопольскій областях.

Власник горілки Хортиця запустив виробництво в Білорусі

Про це повідомив власник холдингу Євген Черняк на своїй Facebook-сторінці, пише НВ.

"Запустили виробництво в Республіці Білорусь... З 10 вересня запускаємо виробництво в Азербайджані. З 10 листопада в Техасі (Х'юстон)", - написав він.

Відзначається, що при цьому кількість виробленої в Україні продукції зменшиться пропорційно до виробленої на нових майданчиках. Черняк наголосив, що також на нові місця поїде частина технологів та інших фахівців з підприємств в Україні.

Global Spirits - великий міжнародний алкогольний холдинг, який об'єднує лікеро-горілчаний завод Хортиця і Одеський коньячний завод, Українська дистрибуційна компанія. Портфель холдингу включає горілчані, коньячні і винні бренди. Продукція Global Spirits експортується в більш ніж 87 країн світу. Центральний офіс знаходиться в Нью-Йорку (США).

ТОП-5 продуктів, які найбільше подорожчали та подешевшали

Про це повідомив на свої сторінці у Фейсбук голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Відбулось зростання вартості всіх 4-х найменувань хліба, макаронів, пшеничного борошна, рису, манки, гречки, пшона, цукру, яловичини, тушки і філе курятини, мороженої риби, вареної ковбаси та моркви.

Стали дешевше 11 продуктів, або 35% продуктів, що підлягають державному моніторингу. Це всі молочні вироби: молоко, сири, сметана і вершкове масло, яйця, сало, яблука, капуста, цибуля, буряк, картопля. Не змінилась ціна на 3 найменування, або 10% соціального набору, а саме на ячнєву крупу, свинину і олію соняшникову. 

ТОП-5 продуктів , які найбільше зросли в ціні, у гривневому еквіваленті: 
1. Морква – на 3,1грн і та її вартість складає 26,2грн за кілограм 
2. Ковбаса – на 1,5грн і коштує 88,1грн
3. Філе курятини – на 1грн і має середньостатистичний цінник по країні 90,9грн 
4. Пшоно – на 70коп та середньою ціною 19грн за кілограм.
5-6. Гречка і морожена риба – на 60коп і ціною відповідно 17,8грн і 70,3грн за кілограм.

ТОП-5 продуктів, які найбільше подорожчали, у %: 
1. Морква – на 13,5%
2. Пшоно – на 3,8%
3. Гречка – на 3,4%
4-5 Ковбаси та цукор – на 1,7%.

ТОП-5 продуктів, які найбільше подешевшали за місяць, у гривневому еквіваленті: 
1. Буряк – на 5,1грн і його вартість складає 10,4грн за кілограм
2. Капуста – на 3,5грн та коштує 8,1грн
3. Яблука – на 2грн і мають середньостатистичний цінник 19,1грн
4. Яйця – на 1,7грн та ціною 20,1грн за десяток 
5. Картопля – на 80коп і середньою ціною 7,9грн за кілограм.

ТОП-5 продуктів, які найбільше подешевшали, у %: 
1. Буряк – на 33%
2. Капуста – на 30%
3. Яблука – на 9,7%
4. Цибуля – на 8,3%
5. Яйця – на 7,8%.

"Дані державної статистики суттєво відрізняються від інших джерел інформації щодо цінової ситуації. Але всі інші джерела не охоплюють усю територію країни та усі види торгівлі. Тому можна давати лише загальну оцінку щодо достовірності цих даних. За власними даними Асоціації постачальників торговельних мереж у липні подорожчали 35% продуктів, які підлягають державному моніторингу, а не 55%, як говорить Держстат", - зазначає Олексій Дорошенко.

 

"У вирощуванні ягід екстриму не менш, ніж в гонках": історії успіху українських фермерів

Ярослав Мовчун – власник родинної ягідної ферми на 28 га, яка спеціалізується на лохині (в планах – полуниця і малина). 2017 року 100% врожаю лохини бізнесмен продав через facebook. На розташованому на Київщині підприємстві працюють чотири особи – мама Мовчун (бухгалтер, контролер сортування ягоди, технолог джему), батько (контроль якості ягоди), син (логістика) і помічниця (SMM і комунікація з клієнтами). У сезон збору врожаю працюють ще шість-вісім осіб.

Сайт "Сегодня" поспілкувався з бізнесменом в рамках серії матеріалів про те, як в сучасній Україні можна зайнятися фермерством з нуля і домогтися успіху.

Ярослав Мовчун розповідає, що з батьком прийшов до агросфери з автомобільного бізнесу, пов'язаного з СТО і авторалі. За його словами, виявилося, що в ягідництва екстриму не менш, ніж на гонках.

"До 2012 року ми з батьком мали автомагазин та СТО. Але коли обидва побачили, що досягли максимуму в цій сфері, вирішили переорієнтуватися на щось інше – для нас в родині важливий розвиток. Ми думали інвестувати в теплиці і вирощувати полуницю, але спробували попрацювати з лохиною і закохалися в неї. Ягода дуже смачна, корисна, клієнти її хочуть, вона легка в транспортуванні. Тому 2012 року купили перші 60 соток на Житомирщині. Варіант оренди землі ми відкинули одразу – це великий ризик, а ми відразу націлені на розвиток власного сімейного господарства, щоб не залежати ні від кого", – говорить Мовчун.

Земля, на яку вони звернули увагу, була занедбаною ділянкою на околиці хутора, де років 15 ніхто нічого не вирощував.

"Півроку ми вичищали ділянку, але в цьому є і плюс – землю не труїли аграрії, тому наша ягода чиста. Нашим досягненням є те, що ми минулого року почали сезон і закінчили з максимальною ціною – 200 грн за кілограм чорниці, весь урожай продали через facebook. Цього року ситуація схожа – в середині липня мені писали колеги, які не можуть продати ягоди, а у мене черга клієнтів розписана до кінця місяця. Все просто – ми використовуємо тільки передові сорти ягоди і нові технології, це величезний обсяг роботи, і на орендованій землі ви ніколи такого не зробите. В цьому і різниця між нами – родинною фермою – і агрокомплексом: ми не "міряємося" гектарами обробленої орендованої землі, а збільшуємо врожайність з гектара і маржинальність культури на власній землі", – зазначає бізнесмен.
Однак і в цій сфері вистачає труднощів – ягідний бізнес один з найекстремальніших в Україні.

"Цього року град побив урожай лохини, страхування врожаю в Україні відсутнє, в банківській сфері довіри немає. Незважаючи на це, я ніколи не поїду з України і доведу, що тут можна робити успішний бізнес", – говорить Мовчун.

За його словами, українські ягідники вже створюють серйозну конкуренцію сусідній Польщі на міжнародних ринках.

"Навіть зараз поляки страйкують і вимагають дотацій від держави, тому що українська ягода смачніша і дешевша. Дійшло навіть до методів з дев'яностих: тим машинам, які везуть ягоду польським транзитом, перерізають шини. Українці вже не поспішають до них на заробітки, мені самому довелося три роки шукати працівників в сусідніх селах, які стали нам довіряти і отримувати вдвічі більше, ніж на агрокомплексах", – говорить Мовчун.

Бізнесмен додає: "Ризиків тут, як ви бачите, безліч. Незважаючи на це, у нас величезні амбіції в найближчі кілька років, в очікуванні запровадження ринку землі. Вже з наступного року ми розширимо асортимент – посадимо гектар нових сортів малини та полуниці. А за наступні чотири роки побудуємо повноцінний екоготель, де можна отримати цілий спектр послуг. Приймати людей за агротуризмом ми почнемо вже з наступного року. Мій план – це родинна ягідна агроферма №1 в Україні з передовими сортами і технологіями".

Вітчизняний молокозавод звинуватили у випуску неякісної продукції

Про це у своєму блозі пише журналіст Максим Поліщук, повідомляє Інформатор. 

Масло “Наш молочник” містить в собі трансгенні жири, які мають здатність накопичуватися в організмі.

Відповідно до законодавства, масло має складатися тільки з молочних жирів, тобто тільки з молока. На екпертизу було відправлено молочну продукцію Старокостянтинівського молочного заводу під торговою маркою «Наш молочник».

Згідно з результатами експертизи, зразок продукції містить немолочні жири. Вміст немолочних жирів становить 5% від загального жиру 63%, притому що масова частка немолочних жирів, від загального жиру не допускається взагалі.

В Україні протягом останнього року досить частими стали випадки, коли не добросовісні виробники, порушують технологію виробництва.

Нагадаємо, Україна продовжує закуповувати пальмову олію

Більше половини українців проти відкриття ринку землі

Такі дані соціологічного опитування в липні оприлюднив директор Центру “Соціальний моніторинг” Дмитро Дмитрук на прес-конференції, повідомляє Укрінформ.

“Ми бачимо, що у нас 62 % населення кажуть, що торгівлю землі не потрібно запроваджувати”, - сказав він.

Згідно з даними опитування, лише 9,2 % респондентів виступають за запровадження торгівлі невеликими земельними ділянками, 5,2 % — за запровадження торгівлі землею лише сільськогосподарського призначення, 5,3 % - за запровадження торгівлі землею лише несільськогосподарського призначення. Водночас тільки 6,8 % опитаних громадян підтримують ідею торгівлі землею без обмежень.

Водночас Дмитрук розповів, що протягом останнього року відбувається поступове покращення оцінки громадянами матеріального становища своїх родин, поступово “відновлюється кількість людей, які відносять себе до умовно середнього класу”.

Він зауважив, що близько 27 % респондентів мають неофіційні доходи, проте нагадав, що, наприклад, 2013 року цей показник становив близько 40 %.

Опитування громадської думки було проведено 17-27 липня 2018 року спільно Центром “Соціальний моніторинг” і Українським інститутом соціальних досліджень імені О. Яременка. Опитування охопило всю територію України за винятком тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей, АР Крим. Вибіркова сукупність репрезентативна за віком (населення від 18 років і старші), статтю, типом населеного пункту та регіоном. Усього опитано 2186 респондентів. Стандартне відхилення +/- 2,13%. Метод отримання інформації: індивідуальне інтерв’ю за місцем проживання респондента "віч-на-віч".