178171
182818

Чіпси займають третину снекового ринку України

Про це свідчить дослідження ритейл-аудиту Nielsen, передає УНН.

Йдеться про зростання продажів продукту в натуральному вираженні.

Також повідомляється, що в грошовому вираженні продажі снеків виросли на 24,7%.

Уточнюється, що найбільшою категорією з продажу в натуральному вираженні є насіння соняшнику.

"З квітня 2017 року по березень 2018 року продажі цієї категорії зросли на 16,1% в грошовому вираженні, але впали на -6,6% в натуральному", - розповіли аналітики.

Також зазначається, що основний внесок в зростання ринку снеків внесла категорія "картопляних чіпсів", що займає частку в 34% в грошовому та 23,3% у натуральному вираженні. Продажі картопляних чіпсів протягом звітного періоду зросли на 29% і 21% в грошовому і натуральному вираженні відповідно, пишуть аналітики.

Ваш вибір 'Подобається'.


Українські підприємства вже повністю використали 9 експортних квот до ЄС

Про це УНН повідомили у відповідь на запит в Мінекономрозвитку.

"Українські експортери активно використовують можливості безмитного експорту в рамках тарифних квот. Станом на 22.08.2019 використовуються можливості безмитного експорту 31 із 40 тарифних квот. Вже повністю використано 9 тарифних квот на кукурудзу, мед, виноградний та яблучний соки, цукор, оброблені томати, оброблений крохмаль, пшеницю м'яку, пшеничне борошно та гранули, ячмінну крупу та борошно, вершкове масло та молочні пасти", - повідомили у відомстві.

При цьому, майже повністю використано квоту на продукти переробки солоду та крохмалю (99,9%).

"Також, використовуються тарифні квоти на ячмінь, ячмінне борошно та гранули (79,4%), м’ясо птиці та напівфабрикати з м’яса птиці (основна 75% та додаткова 44,1%), крохмаль (65,9%), оброблену продукцію із зернових (62,9%), солод та пшеничну клейковину (59,1%), яйця та альбуміни (основна 55,9% та додаткова 38,4%), висівки, відходи та залишки (53,6%), продукцію з обробленого молока (31,8%), сухе молоко (29,4%), часник (26,7%), овес (18,0%), молоко, вершки, згущене молоко та йогурти (14,7%), оброблену продукцію із цукру (10,2%), етанол (5,1%), інші цукрові продукти (4,6%), харчові продукти (2,6%), оброблену продукцію з молочних вершків (1,9%), цукрові сиропи (0,2%)", - повідомили у Мінекономрозвитку.

Ваш вибір 'Подобається'.


В Україну контрабандою потрапляє російська картопля реекспортом через Білорусь

Темою розмови стала контрабандне надходження в Україну російскьої картоплі реекспортом через Білорусь, що входить до сскладу ЄАЕС (Митного Союзу), передає прес-служба УАВК, пише agravery.com.

Виконавчий директор УАВК Оксана Руженкова поінформувала присутніх, ощ через складні погодні умови достигання картоплі по всій території України забарилося майже на місяць. Саме цим пояснюються високі ціни на картоплю на внутрішньому ринку. Проте в ході туру по господарствам, що входять до лав УАВК, президент Асоціації Микола Пономаренко власноруч провів підкопки на полях професійних картоплярських господарств Київської, Житомирської, Рівненської, Львівської, Волинської, Черкаської, Чернігвської областей.

"Цьогорічний врожай не є суттєво меншим, ніж у 2018 році. Средньостатистична врожайність становитиме 38-45 т/га по фаховим господарствам. Виробничі площі під картоплею у сезоні-2019 становлять понад 40 тис. га. Це більше, ніж у 2018 році на 12 тис. га. Внутрішня потреба торгівельних мереж у картоплі - 1,3 млн т/рік. Господарствами УАВК, які репрезентують 20% професійного картоплярства, буде забезпечено 240 тис. т столової картоплі, що становить 25% від загальнодержавної потреби цього каналу реалізації та збуту. Ще 120 тис. т вирощено для потреб переробних  підприємств. Це дозволяє стверджувати,що 2019/20 МР в Україні дефіциту картоплі не буде!" - зазначається в листі УАВК.

Представники УАВК розповіли держслужбовцям, що в останні роки в Росії завдяки держкомпенаціям побудовано багато картоплесховищ. лощі під цією культурою з більшено в рази. Ціни на роійському ринку наразі становлять 7 руб/кг, що дозволяє її посталвяти в Україну і вигідно реалізовувати.

За інформацію директора ТОВ "Агріко Україна" Миколи Гордійчука, під видом товарної картоплі в Україну завозиться і насіннєва, що з огляду на лібералізацію відносин України та Білорусі майже не перевіряється на кордоні. Посаджену в землю неякісна, несертифікована російська картопля призведе до появи на українських полях всіх відомих і невідомих нам доі карантинних організмів.

"Поблизу білоруського кордону з вантажівок/рефів реекспортована російська картопля перевантажується в мікравтобуси. Із заниженням сплати або взагалі без сплати мита міктоавтобуси з контрабандою заходять на територію України... Реекспортована з Росії насіннєва картопля під видом звичайної товарної вже торгується на внутрішньому ринку України. Весною вона буде висаджена на ділянках домогосподарств. Про просторову ізоляцію навколо професійних господарств, що є запорукою вирощування якісної та безпечної продукції, доведеться забути", - зазначається в зверненні УАВК.

У ході зустрічі було досягнуто домовленості,що Мінагрополітики вивчить можиливість запровадження до країн ЄАЕС дзеркальних заходів, зокрема поставок в Україну картоплі, що вирощується на ділянках вільних від карантинних організмів. Держспоживслужба посилить контроль на внутрішньому ринку. Будь-якій фізичній особі достатньо надати в місцеве відділення Держспоживслужби інформацію, що були свідками реалізації картоплі іноземного походження, яку реально використати для садіння. Цього достатньо для притягнення контрабандистів до адміністративної відповідальності.  

Переданий в.о. міністра агрополітики Ользі Трофімцевій лист є копією документу, що надіслано першому віце-прем`єр-міністру України, міністру економічного розвитку і торгівлі Кубіву С.І., голові Служби безпеки України Грицаку В.С., в.о. голови Державної фіскальної служби України Гутенко Д.В.

Ваш вибір 'Подобається'.


Контроль падалиці зернових культур в посівах озимого ріпака

Тому якщо ви сієте ріпак після такого попередника, фахівці «UKRAVIT» радять приділити особливу увагу післясходовому гербіцидному контролю. Адже таким чином усі ресурси вашого господарства, у тому числі й добрива, працюватимуть на користь молодих сходів, а не бур’янів.

Ріпак озимий, особливо на початкових етапах розвитку, сильно потерпає від злакових бур'янів і падалиці зернових культур. Для вирішення цієї проблеми експерти радять обирати селективні гербіциди, які ефективно боряться з проблемою забур’яненості і при цьому є безпечними для культурних рослин. Цим характеристикам цілком відповідає післясходовий гербіцид системної дії Квін Стар Макс, КЕ (хізалофоп-п-етил, 125 г/л). Він контролює широкий спектр однорічних і багаторічних злакових бур’янів, зокрема й падалицю зернових, у посівах ріпака, а також гороху, соняшника, сої, картоплі, овочевих і цибулі (окрім цибулі «на перо»). При цьому він є толерантним до культурних рослин і не впливає на наступні культури у сівозміні. 

Читайте також: Для зменшення втрат при обмолоті та рівномірного дозрівання: проводимо десикацію ріпака

Препарат можна застосовувати в широкому діапазоні фаз росту сільськогосподарських культур. Та щоб забезпечити максимальну ефективність дії, обробку необхідно проводити в період початку інтенсивного росту бур’янів: для однорічних видів – у фазі 2-4 листків, для багаторічних – при висоті до 10-15 см. Оскільки важливо, щоб на них було достатньо листя для швидкого поглинання діючої речовини. Таким чином, ви забезпечите своїм посівам достатньо ресурсів для повноцінного росту й розвитку і захистите майбутній врожай. 

Читайте також: Чисте поле – запорука врожайності: захищаємо озимий ріпак на ранніх стадіях розвитку

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

З питань продажу та співпраці звертатися:

ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.

Гаряча лінія: 0 800 301 401

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


На Луганщині запрацює унікальний мінізавод з переробки молока

Роботи з реставрації цеху почали ще у 2016 р. Нині на підприємстві тривають фінальні підготовчі роботи. Метою реалізації цього проекту є виробництво і реалізація молочної продукції під власною торгівельною маркою за європейськими стандартами.

Про це Kurkul.com розповів директор «Агрофірми Привілля» Дмитро Оденчук.

Виробництво повністю відповідатиме вимогам HACCP. Сума інвестицій в реконструкцію приміщення та закупівлю обладнання ізраїльського й українського виробництва сягнула близько 20 млн грн. Близько 3 млн грн із цієї суми були компенсовані господарству з державного бюджету в рамках Програми підтримки сільського господарства від Уряду.

«У нас буде виробництво замкнутого циклу: від виробництва молока на власній фермі до виготовлення кефірів, ряжанки, йогуртів, м’яких сирів та іншої молочної продукції. Нам важливо навчити українців споживати якісний і справді корисний молочний продукт!», — каже Дмитро Оденчук.

Фермер зазначає, що насправді тваринництво і переробка його продукції є збитковим напрямком агровиробництва. Однак він інвестує в це заради збереження здоров’я співвітчизників та робочих місць у його рідному Привіллі.

Нині в ПСП «Агрофірма Привілля» є дві молочнотоварні ферми, де утримує близько 350 голів дійного стада корів чорно-рябої та червоно-рябої голштинізованої породи. Однак через низку причин господарство змушене найближчим часом позбутися однієї ферми на 250 голів ВРХ. Ще в господарстві є понад 80 голів ВРХ французької м’ясної породи шароле.

«Місцева влада Привільської ОТГ не хоче чути дослухатися до наших прохань, хоч ми є основним платником податків тут — лише торік сплатили 85% податків до бюджету. Доріг ремонтувати та посипати взимку не хочуть, молоковози відмовляються до нас їхати; більшість місцевих жінок змушені раніше завершати робочий день на фермі, бо треба забирати дітей із садочка — влада категорично відмовляється подовжити його роботу бодай на годину», — скаржиться керівник господарства.

Крім унікального молочного заводу, в «Агрофірмі Привілля» також працює невеликий завод закритого циклу для переробки м’яса, який був створений за підтримки USAID.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Ціни на картоплю різко знизилися

За інформацією аналітиків EastFruit, ціни на українську картоплю були найвищими в регіоні ще в кінці попереднього тижня, однак вони різко знизилися за вихідні та до кінця дня понеділка, 26 серпня, ціни на картоплю в Україні вже були нижче, ніж у сусідній Польщі.

Різниця в ціні на картоплю в Україні і Білорусі на попередньому тижні була достатньою для активізації поставок на українській ринок продукції з сусідньої країни, що призвело до зростання пропозиції продукції на ринку і почало тиснути на ціни. Іншим фактором стало те, що населення України традиційно використовувало національне свято і додатковий вихідний для прибирання картоплі на присадибних ділянках, що також призвело до різкого зростання пропозиції картоплі на українському ринку.

У той же час, великі покупці картоплі у вихідний, переважно відпочивали, що і призвело до істотного перевищення пропозиції картоплі над попитом на неї на оптових ринках України. В середньому картопля подешевшала на 2,0-2,5 грн за період свят, що стало найбільш різким зниженням цін у цьому сезоні. Однак експерти звертають увагу на те, що рівень цін на картоплю, як і раніше залишається дуже високим.

У минулому році в цей же час ціни на картоплю в Україні, Росії, Білорусі та Польщі були майже однаковими – близько 14-15 центів США за кг. В даний час подібний рівень цін є тільки на ринку Російської Федерації – де картопля продається в середньому по 16-18 центів США за кг. В Україні і в Польщі – ціни майже в два рази вище, ніж роком раніше, а в Білорусі – ціни на картоплю вище на 30-40%, ніж в аналогічний період минулого року.

Врожайність картоплі в господарствах населення багатьох регіонів України в цьому році буде порівняно низькою в силу несприятливих погодних умов. Також досить несприятлива ситуація з врожайністю картоплі в промислових господарствах, які вирощують картоплю на богарі, оскільки в період вегетації було кілька тривалих періодів з дефіцитом вологи, а також супроводжувалися іншими несприятливими для картоплі погодними катаклізмами.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.