Ціни на українське масло залежать від світових

У поточному році ціни на масло відносно стабільні, але в кінці літа 2017 масло продавалося майже на 20 відсотків дорожче, ніж зараз. Такі реалії, адже Україна, експортуючи великі обсяги товару, залежить від світового ринку, повідомляє ІНФАГРО.

В кінці літа загальна ситуація не змінилася: в серпні світові ціни на товар суттєво знизилися і трейдери, що цілком логічно, не хочуть піднімати вартість закупівель українського масла.

Для поставок в Африку зараз дуже непоганою вважається ціна на масло 82% в 4000 USD/т, в Китай товар можна реалізувати трохи дорожче. Туреччина майже втратила інтерес до імпортних закупівель через девальвацію ліри.

Вкрай слабкий попит на українське масло з боку пострадянських країн, там на ринку багато недорогої білоруської продукції. Якщо хтось і хоче купувати товар в Україні, то пропонують практично такі ж ціни, як і західні трейдери. А Селянське масло (яке не продається в далеке зарубіжжя) в кращому випадку можна реалізувати по 3650 USD/т, хоча попит частіше озвучується в діапазоні 3400-3500 USD/т.

На тлі невизначеності з експортом, до кінця місяця знову трохи просіли і гривневі ціни на масло, правда тільки Селянське. Товар 82% не подешевшав на внутрішньому ринку лише через девальвацію гривні. Високожирне солодковершкове масло в основному продається за цінами в діапазоні 127-135 грн/кг, а Селянське по 105-110 грн/кг.

Ваш вибір 'Цікаво'.

На Чернігівщині виготовляли какао-фальсифікат

Про це повідомляє Відділ комунікації ГУНП у Чернігівській області, передає УНН.

"Оперативниками управління захисту економіки в Чернігівській області було встановлено, що виготовлення та зберігання контрафактної продукції здійснюється в приміщеннях виробничих цехів, які входять в комплекс нежитлових будівель Ніжинського району", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, під час проведення санкціонованих обшуків оперативники виявили та вилучили незаконно виготовлену продукцію, пакувальний матеріал та обладнання для виготовлення продукції (какао-порошку). Контрафактна продукція випускалася під торговою маркою, право на використання якої належить спільному відкритому акціонерному товариству іншої держави.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 229 Кримінального кодексу України (незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару) Кримінального кодексу України.

 

Ваш вибір 'Цікаво'.

Рада підтримала дерегуляцію ринку цукру

Сьогодні Верховна рада прийняла в другому читанні законопроект №4532 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України щодо державного регулювання виробництва і реалізації цукру», ініціаторами якого виступили НАЦУ «Укрцукор» спільно зі Всеукраїнською Аграрною Радою та профільним Міністерством. За прийняття Закону проголосувало 263 народних депутати із необхідних 226.

Про це повідомила прес-служба НАЦУ "Укрцукор".

Даним документом скасовуються норми закону «Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру», як такого, що не виконав поставлених завдань.

«У зв’язку зі змінами, які відбулися на внутрішньому і світовому ринках цукру за останні роки, необхідність в адміністративному регулюванні, запровадженому чинним Законом України, втратила актуальність. Саме тому, Національна асоціація цукровиків України неодноразово наголошувала на важливості скасування квоти на внутрішні поставки та дерегуляцію ринку цукру в Україні в цілому, і ми щиро вдячні всім народним депутатам, які сьогодні підтримали цю важливу ініціативу», - прокоментувала Руслана Бутило, керівник аналітичного відділу НАЦУ «Укрцукор».

Нагадаємо, законопроект №4532 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України щодо державного регулювання виробництва і реалізації цукру» був зареєстрований в Парламенті 27 квітня 2016 року за підтримки профільного комітету, міністра та асоціації, а 17 травня 2018 року прийнятий в першому читанні. Даним документом скасовуються норми закону «Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру», яким визначається обмеження на поставки цукру на внутрішній ринок (квота «А») та встановлюються мінімальні ціни на цукор та цукровий буряк, як такого, що не виконав поставлених завдань.

 

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

В українських портах Азовського моря впали ціни на пшеницю

Про це повідомляє АПК-Информ.

Це зумовлено зниженням закупівельної активності трейдерів унаслідок зменшення попиту імпортерів і низки проблем, пов'язаних з проходженням суден в акваторії Азовського моря через Керченську протоку.

Також тиск на ціни мала відповідна цінова динаміка в глибоководних портах.

Зокрема, якщо в середині серпня закупівельні ціни на продовольчу пшеницю 2 і 3 класу варіювалися в межах 6-6,4 тис. грн/тонна і 5,9-6,3 тис. грн/тонна СРТ-порт, то за підсумками серпня максимальні ціни попиту не перевищують 6,3 і 6,25 тис. грн/тонна СРТ-порт відповідно.

Доларові ціни попиту за останні два тижні знизилися з $195-199/тонна і $188-196/тонна СРТ-порт до $187-190/тонна і $184-187/тонна СРТ-порт відповідно на пшеницю 2 і 3 класу.

 

Держрезерв не зміг з першого разу поповнити запаси зерна

Про це повідомила прес-служба Кабінету міністрів України.

“Державний резерв України повторно оголосив тендери для закупівлі зерна 2 і 3 класу на суму понад 121 млн грн”, — повідомив Голова Держрезерву Вадим Мосійчук.

Загалом відомство провело закупівлі матеріальних цінностей для поповнення та освіження запасів на суму майже 482,2 млн грн.

Зокрема, як повідомив керівник Держрезерву, серед закуплених цінностей дизельне паливо та паливо для реактивних двигунів, чай, тушковане м’ясо в консервах, консерви рибні та молочні, олія соняшникова, солодковершкове масло та натільна білизна.

“Цей рік, як і обіцяли, буде безпрецедентним в частині поповнення запасів Держрезерву. Обіцяли — виконуємо, адже такий об‘єм закупівель відомство проводить вперше за десятки років. Сума більш ніж вагома — 482,2 млн грн, і пішла вона на закупівлю 10 номенклатурних позицій, не враховуючи зерно, на яке тільки оголошені повторні тендери. Гарний результат роботи, вважаю, адже це тільки об’єми закупівель, що були проведені влітку”, — повідомив очільник Держрезерву.

Голова Держрезерву також наголосив, що починаючи з 2015 року, з держбюджету на освіження та поповнення запасів “не виділено жодної копійки”. Усі закупівлі Держрезерв проводив за кошти, котрі завдяки претензійно-позивній роботі за всі роки існування відомства Держрезерв витребував у своїх боржників.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

В Україні прогнозують рекордний урожай кукурудзи

Про це повідомляє УкрАгроКонсалт.

Сприятливі погодні умови в період запилення кукурудзи і наливу зерна значно підвищили потенціал її врожайності в країні.

Грунтова посуха відзначається локально лише зараз на півдні країни, де посіви кукурудзи мінімальні, і недобір зерна там не призведе до погіршення загальної картини по урожаю кукурудзи в Україні, відзначають аналітики УкрАгроКонсалт.

Такі погодні умови в період вегетації кукурудзи дають підстави очікувати рекордної її врожайності в країні. УкрАгроКонсалт підвищує прогноз виробництва кукурудзи в Україні.

Експортний потенціал української кукурудзи в 2018/19 сезоні може досягти рекордного значення. Але чи зможе Україна реалізувати експортний потенціал на 2018/19 сезон в повному обсязі - поки залишається питанням.