Ефективні шляхи підвищення прибутковості агрокомпанії

Але є спільні завдання і спільні цілі будь-якого аграрного бізнесу: прибуток, стабільний фінансовий стан і впевнений розвиток.
Щоб залишатися лідером ринку, мало просто залучити фінансування, налагодити виробництво і оптимізувати витрати. Потрібно бути на крок вперед і знаходити можливості збільшення прибутковості агробізнесу.
22 вересня 2017 року Інформаційна компанія "ПроАгро" проведе III щорічну Аграрну фінансову конференцію. Конференція традиційно стане майданчиком для виступів представників агрокомпаній та галузевих експертів, обміну думками та професійної дискусії. Під час заходу учасники познайомляться з практичними кейсами з фінансового менеджменту від українських компаній, зможуть задати спікерам питання і отримати відповіді з перших рук.
На конференції будуть обговорюватися наступні основні питання:
• Трансформація структури фінансового департаменту при зміні стратегії розвитку
• Складнощі підготовки та реалізації середньо- та довгострокової фінансової стратегії на тлі економічної та валютної нестабільності
• Збільшення прибутковості сільгоспвиробника за рахунок правильного адміністрування фінансів, командна робота на всіх рівнях
• Особливості та специфіка формування бюджетів агрокомпаній: ризики та форс-мажори
• Дебіторська заборгованість: інструменти зниження
• Фінансова безпека агрокомпанії: антирейдерство та антіфрод
• Робота в нових умовах: як перехід на єдиний податок та зміни спецрежиму з ПДВ вплинули на фінансовий стан агрокомпаній
• Перспективи подальших законодавчих змін фінансових умов для агробізнесу та їхні наслідки
• Використання IT-технологій при управлінні фінансами та в аудиті, нові системи і можливості (чим замінити 1С)
• Доцільність залучення позикового капіталу, огляд фінансових інструментів залучення коштів для аграріїв
• Зарубіжні інвестиції. Чи є інтерес іноземців до інвестування в українське сільське господарство (напередодні відкриття ринку землі)
• Практичний досвід застосування фінансових інструментів: аграрні розписки, векселі, торгове фінансування, страхування
• Неторгові зовнішньоекономічні операції як частина фінансового плану
Традиційно на конференціях "ПроАгро" панує ділова та дружня атмосфера, гості матимуть можливість поспілкуватися, познайомитися з колегами та встановити нові контакти. І все це на тлі Дніпра та смарагдового поля Київського Гольф Центру!
Якщо Ви шукайте шляхи підвищення прибутковості Вашої агрокомпанії і готові знайомитися з сучасними інструментами управління фінансами, чекаємо Вас на III Аграрній фінансовій конференції 22 вересня в Києві!
З питань участі, партнерських програм, організації доповіді та розміщення реклами звертайтеся в інформаційну компанію "ПроАгро":
тел./факс: (+38 044) 248-02-67, (+38 067) 243-38-03
e-mail: [email protected], [email protected]
Восени спробують повернути спецрежим ПДВ для агросектору

Про це в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com повідомив народний депутат, голова аграрного парламентського підкомітету з питань удосконалення структури державного управління в сфері агропромислового комплексу, інновацій та з питань базових галузей в агропромисловому комплексі Валентин Дідич.
«Думаю, що восени повернемося до відновлення спецрежиму ПДВ для АПК. Адже він щороку забезпечував галузі колосальні кошти на розвиток: 2011 року – 13,5 млрд грн; 2012-го – 14,3 млрд грн; 2013-го – 13,74 млрд грн.; у 2014-му – 19,8 млрд грн; у 2015-му – 43,2 млрд грн; 2016-го – 5,8 млрд грн», – пояснює народний депутат.
Але паралельно, на думку Дідича, потрібно думати над тим, як вирішити ще одне питання – ухиляння від сплати податків агробізнесом. «Адже такі випадки є. За даними ДФСУ, у 2015 році 17,046 тис. сільськогосподарських підприємств (користувачі спецрежиму ПДВ) отримали на свої спецрахунки 82,861 млн грн. При цьому, 1369 із них не обробляли землю та не мали найманих працівників. Тобто, 2,853 млн грн податкового кредиту вони отримали незаконно», – підсумовує депутат.
Житомирське підприємство почне виробляти олію

Про це повідомляє управління агропромислового розвитку Житомирської облдержадміністрації.
Підприємство встановило універсальну автоматизовану лінію з виробництва соняшникової, соєвої, ріпакової, лляної та гірчичної олії потужністю 70-100 тонн на добу (в залежності від культури).
У 2016 році ХПП виробляло соєву олію, яку експортувало до ЄС.
Потужності Яблунецького ХПП з одночасного зберігання наразі складають 13 тис. тонн. На 2018 рік заплановано збільшити їх до 30 тис. тонн.
Довідка: Яблунецьке ХПП – переробник олійних, бобових культур, виробник макухи й олії, а також трейдер зернових культур.
Мале фермерство – великі перспективи. Що заважає українським аграріям?

За оцінками експертів, дрібні та середні агроферми є запорукою розвитку села, оскільки вони сприяють розбудові інфраструктури в областях, збільшують надходження до місцевих бюджетів і створюють робочі місця, а значить – формують успішне майбутнє України.
Зміна клімату: на вирощування яких культур перелаштовуються аграрії

У звіті повідомляється, що температура зросла на 0,45-0,56 градуса порівняно із середнім показником, який фіксували з 1981 по 2010 рік, пише landlord.ua.
Екологи пов’язують це з феноменом Ель-Ніньо (полягає в різкому підвищенні температури на 5-9 °C) поверхневого шару води на сході Тихого океану.
Окрім іншого, середня температура поверхні світового океану досягла рекордно високого рівня, перевищивши показник 2015 року на 0,01-0,03 градуса.
Земля встановила ряд рекордів, як от — найспекотніший рік за сучасну епоху, найвищий рівень моря і найбільший обсяг випущених парникових газів.
З 2000 року в Україні спостерігають тенденцію до підвищення температур в липні-серпні, і з початку століття вона склала в ці місяці майже 2 ˚С. Разом зі спекою прийшли посухи.
«Кількість опадів в Україні майже не змінилася, але через підвищення температур у літні місяці зросло випаровування вологи», – вважає завідувачка відділом агрометеорології Гідрометеоцентру України Тетяна Адаменко.
Через пом’якшення зими покращилися умови перезимівлі озимих. Якщо раніше вимерзало 25-30% площ, то за останні 25 років у середньому 10-12%. Зараз в Україні вимерзає 3-5% озимих.
Через зміну клімату й глобальне потепління оптимальні умови складаються для вирощування томатів, сої й решти теплолюбних рослин.
Розвиток сільгоспвиробництва в Україні «гальмують» дорогі кредити і рейдерство – експерт

Про це в коментарі ГолосUA повідомив експерт з аграрних питань Денис Марчук.
«У той час як потрібно нарощувати питому вагу перероблених продуктів з більшою доданою вартістю, основні проблеми, які гальмують розвиток сільгоспвиробництва - дорогі кредити і рейдерство. Цього року додалися несприятливі погодні умови. Окремо слід звернути увагу на відсутність розуміння з боку держави. Наприклад, в урядовій стратегії з управління у сфері використання, охорони та розпорядженням землями сільськогосподарського призначення державної власності сільгоспвиробники зображені переважно в негативних тонах. Наші чиновники ще дуже далекі від розуміння, що власних виробників потрібно поважати», - сказав Денис Марчук.
Експерт уточнив, що головними продуктами українського експорту є зернові культури і соняшникову олію.
«Згідно з даними Держстатистики в 2016 році сільгоспвиробники виробили аграрної продукції на 277 млрд гривень, що становить 12% ВВП. При цьому експорт української аграрної продукції та продуктів їх переробки за минулий рік перевищив 15, 5 мільярдів доларів, що дорівнює 42,5% від загального експорту країни. Цифри говорять самі за себе, але Україна має ще значний потенціал для подальшого збільшення експорту за умови відкриття нових ринків та диверсифікації товарної структури, адже головними продуктами експорту є зернові культури і соняшникова олія », - резюмував Денис Марчук.