Мінагрополітики потребує суттєвого структурного перетворення

Члени громадської спілки «Всеукраїнський аграрний форум»: ГС «Аграрний союз України», ГС «Всеукраїнська аграрна рада», Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, ВГО «Українська аграрна конфедерація», Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» та провідні громадські об’єднання АПК звернулися до Президента України з вимогою врахувати їхню позицію при здійсненні оптимізації кількості центральних органів виконавчої влади, повідомляє прес-служба УКАБ.

Йдеться в першу чергу про плани Офісу Президента України та майбутньої парламентської більшості, анонсовані засобами масової інформації, щодо ліквідації Міністерства аграрної політики та продовольства і можливого його підпорядкування іншим відомствам.

У зверненні йдеться про те, що сільське господарство та агропродовольчий сектор є життєво важливими для забезпечення економічного зростання, продовольчої безпеки (не лише всередині країни, а й у світі), стабільності національної валюти, соціального захисту населення та розвитку сільських територій. Адже аграрна галузь забезпечує 20% робочих місць, 39% від загального обсягу експорту, 19% ВВП та 40% валютних надходжень.

Також відповідно до взятих на себе зобов’язань в рамках Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС нашій державі необхідно імплементувати європейські норми та наблизити вітчизняне законодавство в сфері санітарних та фітосанітарних заходів. Це складний законодавчий процес, який потребує розуміння специфічних особливостей сектору та фахового представлення на урядовому та парламентському рівнях.

Зокрема зазначається, що більшість країн з розвиненим аграрним сектором мають окремий центральний орган виконавчої влади, який відповідає виключно за формування аграрної політики, зокрема, США, Канада, Китай, Туреччина. Майже всі країни-члени ЄС (26 з 27, за виключенням Австрії) мають центральні органи влади (міністерства або їх аналоги), які відповідають виключно за сільське господарство та продовольство. Більшість з них поєднують сільське господарство і продовольство з розвитком сільських територій задля відображення структури на рівні ЄС та прискорення впровадження політичних рішень на рівні країни.

Разом з цим Мінагрополітики не лише формує, але й реалізує аграрну політику через підвідомчі йому суб’єкти, зокрема Держпродспоживслужбу, Держгеокадастр, Держлісагентство, Держрибагентство тощо. Управління і спрямування роботи суб’єктів, які безпосередньо надають послуги та здійснюють контрольні функції в аграрній галузі, є одним із важливих складових роботи профільного міністерства.

Організації-підписанти впевнені, що ліквідація профільного відомства призведе до втрати Україною не лише провідних позицій на зовнішніх продовольчих ринках, але й до зменшення геополітичного впливу як лідера з експорту сільськогосподарської продукції.

Водночас, аграрна спільнота українського бізнесу цілком підтримує ідею необхідності оптимізації діяльності урядових структур і ми готові прийняти участь в напрацюванні конкретних пропозицій. Зокрема, Мінагрополітики потребує суттєвого структурного перетворення, перегляду функціональних обов’язків, а в деякій мірі й розширення повноважень  в частині освіти та науки. Адже сучасне сільськогосподарське виробництво має базуватися, в першу чергу, на запровадженні новітніх технологій та бути забезпечене висококваліфікованими кадрами.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Американці створили футболку з коров'ячого молока

Стартап з Лос-Анджелесу, що має назву Mi Terro створив незвичне вбрання, пише landlord.ua.

Відходи молочної продукції, яка на молокозаводах йде на утилізацію, стали сировиною для виробництва тканини для футболок. Автори стартапу запевняють, що такі вироби мають  переваги перед звичайними бавовняними футболками.

Як же виготовляють тканину? Технологія така. Відпрацьоване скисле молоко ферментується, з нього видаляються жири на поверхні. Потім сировину зневоднюють, отримуючи порошок, і очищають. У результаті залишається тільки казеїн — продукт ферментації головного молочного білку.

Потім сухий казеїн розчиняють у слабкому розчині лугу. З цієї суміші за допомогою спеціального пристрою – фільєри отримують волокна (процес можна порівняти з виготовленням солодкої вати). Останній крок — обробка розчином кислоти для нейтралізації лугу. І тепер з готових молочних ниток можна робити тканину.

Футболки з такої тканини не мнуться, зберігають прохолоду та здатні блокувати УФ-випромінювання.

Футболки Limitless Milk доступні на платформі Kickstarter. Для бекерів вартість однієї футболки становитиме $ 35, тоді як в роздріб вона коштуватиме $ 59.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні очікується рекордний врожай кукурудзи

Зростанню прогнозу врожаю посприяли збільшення посівних площ під кукурудзою та зміна погоди в Україні. Так, аналітики відзначають, що через похолодання та дощі очікується вища врожайність культури, пише kurkul.com.

Так, прогноз урожаю зріс на 2,5 млн т — з 34 млн т до 36,5 млн т у порівнянні з попереднім звітом. Прогноз щодо експорту кукурудзи також зріс — із 28 млн т до 30 млн т.

Читайте також: Вітчизняні аграрії переорієнтовуються на вирощування кукурудзи

Також аналітики зазначили, що очікуване збільшення експорту культури з України, Бразилії та Аргентини негативно вплине на конкурентоспроможність зерна із США.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Херсонщині визначили цьогорічних баштанних рекордсменів

На Херсонщині у місті Гола Пристань відбувся фестиваль «Український кавун - солодке диво», під час якого фермери і вчені аналізують, які сорти дали найкращі врожаї.

Про це повідомляє ТСН.

Зазначається, що на головному майданчику кавунової столиці визначили баштанних рекордсменів цього року.

«Найбільший гарбуз – понад 34 кілограми, диня – майже 6 із половиною, кавун – 31 кілограм 800 грамів. Висока вага рекордсменів означає, що сезон цього року непоганий. Але – не ідеальний. Бо були часи, коли найбільший кавун важив 43 кілограми», - йдеться у сюжеті.

Фермер-власник цьогорічного кавуна-велетня Василь Теличко розповів, що не додавав добрива у смугасті ягоди.

«Треба вчасно посадити, дивитися на погодні умови, поливати, доглядати. Ми добрива не кидаємо. Там трішки азоту додали, щоб він лише стартонув, – і все», - сказав фермер. 

Фермери кажуть, що тиждень тому закупівельна ціна на кавуни дуже впала.

«Кавуни з поля коштують 60 копійок за кілограм. А це означає, що пік сезону вже настав. І ціна на ринках має знизитись», - поінформували на Херсонщині.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Одеська область втратила 100 свиноферм через АЧС

Так, згідно з офіційними даними, станом на початок серпня на Одещині ліквідували 58 спалахів хвороби. Про це повідомляє прес-служба Асоціація «Свинарі України».

Очільники Держпродспоживслужби зазначили, що впродовж періоду поширення вірусу територією області на заходи боротьби з «африканкою» виділили 5 млн гривень з обласного бюджету. Крім того, через спалахи хвороби та високу загрозу розповсюдження вірусу близько 100 невеликих промислових свиногосподарств припинило свою діяльність.

Фахівці ветеринарної служби наголосили на основних проблемах, які перешкоджають боротьбі з АЧС:

- невідпрацьований механізм вилучення тварин під час ліквідації спалахів;
- поширення вірусу у дикій фауні (в Одеській області ситуація ускладнюється міграцією диких кабанів через кордон з Молдови та Румунії).

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

"Агромаркетинг -2019": ефективні ідеї та успішні кейси

Це місце, на якому ринок обговорює порядок денний на завтра, аналізуючи свої вже пройдені уроки.Тут можна скласти уявлення про майбутні маркетингові тенденції, познайомитися зі свіжими кейсами та кращими експертами в різних рекламних сферах. Аграрний бізнес - без маркетингу, не має майбутнього, - це не вигадка, а реалілії продиктовані ринком.

Участників чекає насичений практичний контент, який буде корисний як маркетологам, так і власникам середнього та великого бізнесу.

Серед ключових тем:

Сучасний маркетинг в агросфері: стан та перспектива
Маркетингові трансформації бізнесу від задуму до успішного втілення
Тренди маркетингу 2019/20
Як вибрати оптимальну структуру управління маркетингом або ж вдосконалити вже існуючу
Як створити маркетинговий план і бюджет, який буде любити ваш фінансовий директор
Аутсорсинг або будувати всередині? Вибір між внутрішньою маркетингової командою або агентством
Роль маркетингу в процесі просування та продажу товару
Маркетингові стратегії, що привертають увагу
Ефективні offline та online інструменти маркетингу. Оцінка результату
Ефективні PR стратегії
Нові тенденції на ринку комунікацій
Ребрендинг. Питання за та проти
Упаковка та маркування
Як успішно зайти в рітейл?
Діджиталізація в агробізнесі 2019/20
Продуктове лідерство та інновації
Маркетинг в аграрній сфері у 2025 році

Що Вас чекає на Форумі?

- 8 годин корисного контенту;

- 200 + учасників;

- бізнес-нетворкінг;

- тільки актуальні рекомендації та практичні кейси;

- можливість задати питання спікеру;

- чек-листи від доповідачів;

- виставка з топовими лайфхаками та трендами в маркетингу;

- розіграші від партнерів

- каво брейки, ланч, устричний фуршет.

Форум "Агромаркетинг -2019" відбудеться 28 серпня 2019 року.

тел./факс: (+38 044) 248-02-67, (+38 067) 243-38-03
e-mail:  [email protected]  [email protected],
Детальніше

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview