174499

На елеваторі в Сумській області впав силос з кукурудзою

Вулицю та сусідні двори засипало кукурудзою. Мешканці села підозрюють, що причиною цього могло стати порушення правил зберігання зерна, пише sumy.today.

У зв’язку з цим викликали поліції. За даними відділу комунікацій ГУ Нацполіції України в Сумській області, на місці зараз працюють співробітники поліції Сумського району. Обставини з’ясовуються.

На Харківщині рейдери намагалися захопити врожай фермерів

Про це повідомляє місцеве інформаційне агентство “Інформбюро”, передає УНН.

З’ясувалося, що на урожай пшениці та соняшнику, вирощений фермерами, претендував місцевий бізнесмен Андрій Обора.

“Тутешні сільгоспвиробники вже не вперше звинувачують цього підприємця у рейдерстві. Та цього разу він діяв за рішенням Господарського суду Харківської області, який виніс постанову про арешт фермерських земель і врожаю.

Ця ухвала, як запевняють представники „Доброго господаря“, була винесена в останній день перед вихідними, буквально за кілька хвилин до закінчення робочого дня. І якби не зусилля селян, то за святкові дні їхній би урожай скосили і вивезли”, — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що рішення про арешт землі та врожаю селян виніс суддя Господарського суду Харківської області Олексій Присяжнюк.  У цій же ухвалі суду він прописав можливість збору урожаю компанією Андрія Обори “Фермер-Агро”  та фірмою “Щедрі лани Слобожанщини”, зареєстрованою на Андрія Корбаня.

Селяни зауважують, що ухвала суду — незаконна, адже вказані землі ані Обора, ані Корбань не засівали.

Більше того, на час коли збиральна техніка вказаних вище осіб заїхала на поля фермерів підприємства “Добрий господар”, ухвала Присяжнюка ще вступила в дію.

“Накладають арешт на наші посіви, з тим, щоб за вихідні скосити все і вивезти”, — обурюються пайщики, які вийшли на поле в неділю та вимушені були фізично боронити свій врожай від комбайнів “рейдерів”.

“Андрій Обора (місцевий бізнесмен — ред.) — він є злочинцем. Він є рейдером. Тому що він використовує свої зв’язки, і для нього законів в Україні не існує. Він йде на пролом, завдяки зв’язкам, в тому числі у Києві”, — розповів один з пайщиків.

Перший український органічний батат вже в супермаркетах

Було зібрано близько 20 т овоча, який надійшов на продаж у київські супермаркети.

Про це AgroPortal.ua повідомив директор ТОВ «Дунайський аграрій» Роман Дяжук.

«У наступному році збираємося збільшувати площу під органічним бататом. Я знаю, що в Європі існує величезний попит на звичайний батат, зараз є реальний запит з ЄС на експорт 20 тис. т батату, але в Україні таких обсягів не вирощують. За моїми даними, в Україні під звичайним бататом знаходиться максимум 50 га, і крім нас більше ніхто не вирощує органічний батат», — зазначає Роман Дяжук.

За його словами, в лютому, під час Міжнародної виставки органічної продукції BIOFACH, можна буде реально оцінити попит на органічний батат, і вже відштовхуючись від цих даних, орієнтуючись на експорт, планувати площу під цю культуру.

«Оскільки в Одеській області, де знаходяться наші землі, дуже відповідні кліматичні умови для вирощування батату, плануємо продовжувати вирощувати органічний батат і паралельно вивчати ринки збуту», — ділиться планами Роман Дяжук.

Він також зазначив, що в наступному сезоні заплановано збільшення площ під органічними баштанними культурами.

«У цьому році спрацювали дуже добре з органічними кавунами, вирощуванням яких займаємося вже чотири роки. Частина останнього врожаю у нас купила компанія, що експортувала ягоду в Польщу. Там в супермаркеті наш кавун продавався по 2 злотих за 1 кг», — розповідає Роман Дяжук.

За його словами, в наступному сезоні однозначно вирішили відмовитися від вирощування органічної цибулі і картоплі, також під питанням перець і помідори.

Українці стали більше їсти риби

Про це повідомила прес-служба Державного рибного агентства України, передає УНН.

“За даними Держстату у 2017 році рівень споживання риби та рибних продуктів сягнув 10,8 кг на одну особу. Це на 12,5% більше, ніж у 2016 році (9,6 кг/о.о.)”, — йдеться у повідомленні.

До регіонів-лідерів зі споживання риби і рибних продуктів входять такі області:

    Київська — 15,1 кг,
    Одеська — 14,7 кг,
    Житомирська — 14,3 кг,
    Вінницька — 13,3 кг,
    Черкаська — 13,1 кг.

Найменше білків водного походження вживають у таких регіонах:

    Закарпатська область — 7,1 кг,
    Івано-Франківська область — 7,3 кг,
    Луганська область — 7,3 кг,
    Чернівецька область — 7,8 кг.

За даними Держрибагентства у 2017 році загальний вилов риби та інших водних біоресурсів підприємствами рибної галузі України склав 94,2 тис. тонн. Це на 6,6% більше, ніж у 2016 році (88,4 тис. тонн).

При цьому за статистичними даними загальний обсяг виробництва товарно-харчової рибної продукції в Україні у 2017 році склав 63,3 тис. тонн, що більше на 1,1%, порівняно з 2016 роком.

Більша частка у структурі випуску товарно-харчової рибної продукції припадає на випуск рибних консервів — 54% (34,1 тис. тонн) та морожену рибу — 17% (10,9 тис. тонн).

Протягом 2017 року збільшено виробництво солоної риби на 18%, виробництво ікри риби та її замінників на 17%, а також на 8% — виробництво рибних консервів.

Як побудувати бізнес на біодобривах

Про це пише «Дело», посилаючись на досвід проекту “Львівський хробороб”.

У цю суму входить вартість стартової кількості сімей, одна з яких обійдеться в 300 грн, а також витрати на приміщення, обладнання і корм. Причому готове поголів’я черв’яків купити 1,5-2 рази дешевше, ніж розводити самому.

Якщо підприємець захоче найняти консультанта, то це обійдеться ще в 25 тис. грн, але в принципі почати справу можна і власними силами, каже Юрій Поляков, засновник «Львівського хробороба», — адже всю інформацію можна отримати з інтернету.

Якщо у вас багато часу і мало грошей, то можна близько року поексперементувати з невеликою кількістю черв’яків, застосовуючи різні методи вирощування, поки не знайдете найефективніший, говорить він.

Поляков на старті підприємства вклався в 23,8 тис. грн. Разом з Іриною Міроновою вони заснували проект два роки тому, і тільки цього року він став повноцінним бізнесом. Згодом підприємці зрозуміли, що без частини обладнання — наприклад, електронного — можна було обійтися.

«Львівський хробороб” працює в двох напрямках. Перший — сервіс по утилізації органічних відходів за ціною, яка не перевищує вартість їх вивезення та утилізації на сміттєвих полігонах. Другий — виробництво продукту біогумусу для тепличних господарств, біомаси для кормів, а також живих черв’яків в якості рибальських наживок.

Сьогодні на фермі близько 60 сімей, на утримання яких і інші витрати компанія витрачає 1,1 тис грн на місяць. Однак, вийти в нуль, творці “Львівського хробороба” хочуть в найближчі півроку, довівши число сімей до 200, а в подальшому і до 400.

Джерело: agroday.com.ua

Селяни скорочують виробництво молока

Зниження традиційно відбувається за рахунок скорочення виробництва у господарствах населення, де обсяги зменшилися майже на 3% в порівнянні з минулим роком, повідомляє Інфагро.

Сільгосппідприємства за 8 місяців втратили приріст в два-три відсотки, що спостерігався на початку року, і тепер показники тримаються на рівні 2017 року. Така ситуація, схоже, збережеться до кінця року.

Поголів’я корів в країні продовжує скорочуватися. Станом на 1 жовтня в Україні офіційно налічувалося 2,02 млн. корів, що на 3,7% менше, ніж в цей же час в минулому році. Цікава динаміка всередині категорій: якщо рік тому скорочення було приблизно однаково для всіх груп виробників (причому, скорочення на фермах було навіть більш істотним), то в цьому році поголів’я корів в сільгосппідприємствах зменшилося на 1,0%, в той час як в господарствах населення воно становить -4,5% до минулого року.

З початку жовтня молоко сільгосппідприємств подорожчало приблизно на 3%, діапазон вартості якісної сировини в середині жовтня складає 9,00-9,95 грн/кг з ПДВ (за базові показники жиру і білка).

Найвища ціна фермерського молока зараз знаходиться на позначці 10 грн/кг, у той час як минулого року у цей же період вона становила 10,40 грн/кг.

Молоко, вироблене в господарствах населення, вже другий місяць поспіль оцінюється нижче, ніж в аналогічний період минулого року. У першій половині жовтня його середня вартість по Україні знаходиться на рівні 4,80-5,00 грн/кг без ПДВ.