174499

Німеччина використовує дрони та огорожі під напругою для захисту від АЧС

Щоб перекрити доступ кабанам, зараженим вірусом, на кордоні з Польщею звели огорожу протяжністю 50 кілометрів під електричною напругою.

Для відлякування потенційних рознощиків інфекції від ферм використовують собак, які пройшли спеціальний курс дресирування. Епідеміологічну ситуацію в прикордонних районах, контролюють за допомогою дронів. Німецький союз мисливців вже опублікував заяву про те, що спалах АЧС неминучий, незважаючи на спроби запобігти епідемії.

Питання в тому, коли він відбудеться і наскільки готові тваринницькі підприємства. У Саксонії, що межує з Польщею, проводять навчання: фермери відпрацьовують алгоритм дій у разі виникнення вогнища АЧС. Їх навчають використовувати інфрачервоні камери і безпілотники. Для Німеччини, найбільшого експортера свинини серед країн Європейського Союзу, спалах АЧС означає втрату китайського ринку.

Якщо в країні буде зареєстрований хоча б одиничний випадок, Пекін введе заборону на ввезення німецької свинини, прогнозує Німецька асоціація м'ясників (DFV).

Джерело: pigua.info

Чиновників Держгеокадастру звинуватили в проведенні афер з землею

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у Мелітополі, ведуть досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем працівниками Головного управління Держгеокадастру в Херсонській області та Новотроїцької районної держадміністрації.

За попередньою інформацією, посадовці, скориставшись підробленими державними актами на земельні ділянки зразка 2001-2002 років, зробили державну реєстрацію прав власності на землі сільськогосподарського призначення загальною площею понад 5 тисяч гектарів на підставних осіб.

Попередня оцінка вартості вказаних земель – близько 76 млн грн. У разі доведення вини чиновникам загрожує позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

«Відбулися санкціоновані обшуки у приміщеннях райдержадміністрації, районного відділу Держгеокадастру та 7 сільських радах, а також за місцем проживання осіб, причетних до злочину. Під час обшуків вилучено оригінали технічної документації щодо здійснення реєстрації земельних ділянок, які виступали предметом злочину», – зазначають в повідомленні.

Джерело: agro-yug.com.ua

У Мінекономіки розповіли про два напрямки державної підтримки фермерів

Про це заявив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов під час публічного обговорення земельної реформи, передає УНН.

"На чому буде зосереджена державна підтримка, держава підтримка бюджету, фінансова - на двох напрямках. Перший напрямок - це здешевлення відсотків для купівлі землі. Ми очікуємо, що буде відсоток під який можна буде брати кредити в 3-5% річних у гривні. Це дуже прийнятні, дуже пільгові умови на рівні інфляції або менше інфляції. Формально юридично ми будемо компенсувати банкам відсоткову ставку НБУ, те, що називається "обліковою ставкою", - зазначив Милованов.

За його словами, держава буде підтримувати маленьких фермерів, зокрема тих, хто має 500 гектарів, і не буде підтримувати великі агрохолдинги.

"Другий напрямок підтримки - це є створення Фонду гарантування кредитів для того, щоб ті, хто сьогодні працюють на землі, але не мають доброї кредитної історії, вони зможуть подати заявки в банки і держава буде гарантувати ризики, для того, щоб банки могли видати кредити", - сказав Милованов.

За словами міністра, у Фонд гарантування кредитів держава вкладем від 240 млн грн до 1 млрд гривень. 

Очікується, що до 8 або більше млрд грн таким чином держава зможе застрахувати кредитів і надати можливість фермерам взяти перші кредити і довести банківській системі, що їм можна довіряти без надання всіх паперів.

Названо єдину умову отримання сільськогосподарської землі банками

Про це заявив голова комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський під час публічного обговорення земельної реформи, передає УНН.

"В цій редакції законопроекту, яка запропонована парламенту до другого читання, банки можуть кредитувати осіб, які відповідно до закону, можуть мати у власність землю, можуть брати в заставу, це згідно і діючого законодавства. Отримувати у власність банки можуть виключно шляхом звернення стягнення по заставі у випадку порушення кредитних договорів. Будь-яким іншим способом банки придбавати сільськогосподарську землю не можуть", - сказав Сольський.

За його словами, у банків наразі і немає бажання купувати сільськогосподарську землю.

"У випадку отримання власності на землю сільськогосподарського призначення шляхом звернення стягнення на неї, банки протягом 2 років повинні через земельні торги повернути це в ринок, продати її. Якщо ні, то відбувається процес конфіскації", - сказав Сольський.

Нагадаємо, в аграрному комітеті презентували остаточну версію законопроекту про ринок землі. Зокрема, в підсумковій версії йдеться про те, що учасниками ринку можуть бути тільки фізичні особи - громадяни України, юридичні особи, які засновані громадянами України, держава і місцева громада.

Раніше Комітет з питань аграрної та земельної політики проголосував рекомендувати Верховній Раді України ухвалити в цілому законопроєкт №2178-10 щодо відкриття ринку сільськогосподарських земель в Україні.

Нагадаємо, законопроект про запровадження ринку сільськогосподарської землі в Україні наразі не стоїть на порядку денному Верховної ради. Про це заявив Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков.

На Кіровоградщині не допустили до реалізації на агропродовольчих ринках понад 12 тонн неякісних продуктів

У результаті проведених досліджень до реалізації не допущено харчові продукти та сировину загальною вагою майже 12,5 тонн. Порушення були виявлені у м'ясі великої рогатої худоби, м'ясі свинини, рибі та рибопродуктах, меді, моці і молокопродуктах, яйцях, рослинній продукції, а також інших харчових продуктах.

Зокрема, причинами недопущення до реалізації молока і молокопродуктів загальною вагою 4 тонни 315 кг стали незадовільні органолептичні показники, а саме: гіркий присмак, підвищений рівень кислотності, ІІІ ступінь чистоти, порушення правил торгівлі (реалізація молока у використаних пластикових пляшках).

Риба з прісноводних водоймищ (249 кг) мала незадовільні органолептичні показники та була утилізована.

6 тонн 621 кг продукції рослинного походження не допустили до реалізації через перевищений рівень нітратів та незадовільні органолептичні показники - продукція уражена хворобами, гнила.

Фаїівці державних лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи Держпродспоживслужби області в межах своїх компетенцій постійно взаємодіють з адміністрацією ринків: здійснюючи державний ветеринарно-санітарний контроль і нагляд за виконанням вимог Ветеринарно-санітарних правил для ринків, реалізацією продукції тваринного і рослинного походження, безпечної у ветеринарно-санітарному відношенні.

Держпродспоживслужба звертає увагу, що продукція, яка реалізується в місцях несанкціонованої торгівлі без дотримання належного температурного режиму, не проходить необхідних досліджень для контролю її безпечності. Вживання таких продуктів харчування може призвести до харчових отруєнь, інфекційних захворювань та нашкодити здоров’ю.

Як перевірятимуть угоди про продаж землі

У комітеті з питань аграрної політики пояснили, як будуть перевіряти угоди про продаж землі. Про це заявив голова комітету Микола Сольський, передає РБК-Україна.

Зазначається, що нотаріус буде перевіряти особу покупця.

"Коли покупець і продавець приходять до нотаріуса, нотаріус перевірятиме особу покупця. Нотаріус має доступ до бази, угода з землею підлягає обов'язковому нотаріальному посвідченню. Нотаріус встановлює, скільки на цій людині зареєстровано землі. Окрім того, він одночасно перевіряє, у яких підприємствах особа є засновником. Встановлює також, скільки ці підприємства вже мають у власності", - заявив Сольський.

Він наголосив, що якщо ліміт у 10 тисяч гектарів не перевищений, нотаріус зможе засвідчити цю угоду.

"Таким чином після консультацій Мін'юсту органами нотаріату, приватними нотаріусами буде вже встановлений спосіб контролю на етапі підписання цих договорів", - додав нардеп.

Голова комітету також зазначив, що перед підписанням договору про купівлю землі буде проведено перевірку походження коштів покупця.

Нагадаємо, в аграрному комітеті презентували остаточну версію законопроекту про ринок землі. Зокрема, в підсумковій версії йдеться про те, що учасниками ринку можуть бути тільки фізичні особи - громадяни України, юридичні особи, які засновані громадянами України, держава і місцева громада.

Раніше Комітет з питань аграрної та земельної політики проголосував рекомендувати Верховній Раді України ухвалити в цілому законопроєкт №2178-10 щодо відкриття ринку сільськогосподарських земель в Україні.

Нагадаємо, законопроект про запровадження ринку сільськогосподарської землі в Україні наразі не стоїть на порядку денному Верховної ради. Про це заявив Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков.