Пілот Аграрного реєстру стартує у шести областях

Про це повідомляє прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Оператори допомагатимуть аграріям вносити відомості про себе в систему  та збиратимуть відгуки про її функціонал та роботу. Під час реєстрації будуть присутні представники системи Безоплатної правової допомоги, які надаватимуть консультації з правових питань охочим стати учасником Реєстру, а також представники Держгеокадастру, які консультуватимуть із земельних питань.

Аграрний реєстр надаватиме низку послуг для аграріїв. На пілотному етапі, у своєму онлайн-кабінеті аграрій зможе слідкувати за інформацією про себе, отримавши інформацію з чотирьох реєстрів: Державного земельного кадастру, Реєстру юридичних та фізичних осіб, Реєстру речових прав та Реєстру тварин.

Після внесення до реєстру, учасники зможуть подавати заявки на виправлення помилок та реєстрацію земельних ділянок в кадастрі. Зокрема, спеціалісти Держгеокадастру будуть здійснювати опрацювання заявок на виправлення помилок та реєстрацію ділянок із використанням можливостей камеральних робіт та на основі архівної документації із землеустрою. 

Зареєстровані агровиробники також матимуть прямий доступ до актуальної інформації щодо програм державної підтримки та можливостей щодо їх використання. 

Для реєстрації необхідно перевірити наявність актуального кваліфікованого електронного підпису (КЕП). У разі відсутності КЕП його можна зробити самостійно, або це допоможе зробити оператор під час реєстрації (у випадку наявності рахунку в ПриватБанк, для цього необхідно також взяти з собою флешку). Реєстрація та користування Реєстром безкоштовні.  

Довідка: Державний аграрний реєстр  - електронний майданчик, який сприятиме створенню прозорої системи державної підтримки аграріїв, зробить взаємодію між державою та сільськогосподарським виробником простою, доступною, зручною та простежуваною. За допомогою Аграрного реєстру планується надавати державні сервіси, спростити доступ до банківського фінансування та програм кредитних гарантій, а також запровадити програми таргетованої державної підтримки й оцінювати їх ефективність.

Ознайомитися з планом роботи мобільних команд операторів можна за посиланням.

Зареєструватися у Державному аграрному реєстрі онлайн можна з 5 лютого за посиланням.

Покрокова інструкція для реєстрації доступна у відео.

В ЄС розглядають ведення “екологічного” податку на м’ясо

Цього тижня депутатам Європарламенту пропонують обговорити тему “справжнього ціноутворення” на м’ясо – ініціативу парламентської Групи за перегляд цін на білки тваринного походження (Коаліція TAPP). На думку деяких членів парламенту, нинішня зоотехнічна система в ЄС є такою, що не відповідає цілям сталого розвитку, і потребує коригування, щоб країн Євросоюзу досягли мети стосовно кліматичної нейтральності.

Ці дебати можуть призвести до запровадження певного податку на м’ясо в ЄС, починаючи з 2022 року. Вже лунали пропозиції стосовно податку в 0,47 євро на кожні 100 грамів телятини / яловичини, 0,36 євро на 100 грамів свинини та 0,17 євро на 100 грамів птиці. Прогнозується, що підвищення цін, спричинене введенням такого податку, до 2030 року призведе до скорочення споживання курки, свинини та яловичини на 30%, 57% та 67% відповідно.

Щорічно доходи від податку сягатимуть 32 мільярдів євро. Ці гроші, за пропозицією фракції зелених, можуть бути використані для того, щоб допомогти фермерам інвестувати в більш стійкі сільськогосподарські практики. У звіті зазначається, що “справедливі ціни” на м’ясо в Європі можуть призвести до зниження викидів CO2 на 120 мільйонів тонн на рік. Це дорівнює викидам CO2 з чотирьох країн-членів ЄС: Ірландії, Данії, Словаччини та Естонії, і складає майже 3% всіх викидів парникових газів в Євросоюзі.

Джерело: Meat-Inform

Переробка ягід – найбільш перспективна ніша вітчизняного агросектору

Про це розповів заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН України Олександр Ярещенко, передає SEEDS.

“Продукти переробки ягід – це та ніша, яка за раз в Україні реально не заповнена, і з моєї точки зору найбільш перспективна, якщо плануються проєкти по будь-яким з цих нішевих культур (жимолость, обліпиха, дикоросла журавлина, альпійська суниця, аґрус, ірга, і т.д.).

Не свіжий ринок, а саме продукти переробки, можуть бути найбільш перспективним напрямком використання продукції, і це показує світова практика”, – зазначив Олександр Ярещенко.

Найголовніше, що потрібно робити перед закладкою нових насаджень – це аналіз ринку, стверджує фахівець.

“Багато потенційних садоводів мене запитують: порадьте щось, щоб ми могли посадити, і це було прибутково.

Я кажу: для того, щоб отримали відповідь на це запитання, ви повинні спочатку проаналізувати ринок і зрозуміти, що ви на ньому зможете продати і тільки після цього планувати свою роботу надалі”, – додає Олександр Ярещенко.

Крім того, за словами експерта, кожен аналіз має містити обов’язкові технологічні моменти. “Є нішеві культури, які до нас прийшли не так давно, де сорти створені в інших грунтово-кліматичних умовах, і чи буде успішним ваш проєкт у конкретних ваших умовах – це велике питання”, – застерігає Олександр Ярещенко.

Ваш вибір 'Подобається'.

Вартість оренди сільгоспземлі у Вінницькій області досягла рівня східної Німеччини

Перший віце-президент Академії економічних наук України, член наглядової ради "Українського інституту політики" Анатолій Пешко заявив, що вартість оренди землі сільськогосподарського призначення у Вінницькій області досягла рівня Східної Німеччини — 250 доларів за гектар. Про це пише propozitsiya.com.

"У деяких областях, я прораховував це, у Вінницькій області, зокрема, ставка орендної плати в розрахунку на 1 га вже доходить до 250 доларів, а це ціна така, як у Східній Німеччині", — сказав Пешко. 

Також він зазначив, що в 2019 році видатки на заробітні плати, оренду землі, податки склали близько 50% від річного обороту сільськогосподарських підприємств.
У той же час, за його даними, в ЄС близько 30% бюджету виділяється на прямі дотації на сільське господарство, а аграрії не платять ніяких податків, крім податку на зарплату і дивідендів. 

На думку Пешко, питання про продаж землі не повинно підніматися 5-10 років, оскільки низький рівень економіки, соціально-політична нестабільна ситуація відчутно знижує вартість виробленого товару навіть для внутрішнього ринку

Процедуру розгляду закону про ринок землі визначать в залі Ради

Цього тижня народні депутати можуть увійти в розгляд 4 тис. правок до законопроекту "Про обіг землі" по скороченій процедурі. Про це заявив голова парламентського комітету з аграрної політики Микола Сольський, передає РБК-Україна.

Нардеп також не виключив, що розгляд правок затягнеться на кілька днів.

"Є рекомендація комітету про скорочення процедури. Але вирішить Рада. А як ви думаєте, вони (депутати - Ред.) хочуть в скороченому чи в повному розмірі? В ідеальному теоретичному варіанті кожна правка йде близько декількох хвилин. Візьміть 4 тисячі правок, частина може поставитись на підтвердження. Це далеко не один день", - заявив Сольський.

За його словами, в Раді вже знайшли голоси на підтримку законопроекту про ринок землі.

"Я сподіваюсь, що голоси будуть. Такий шанс дійсно є. Це було озвучено на погоджувальній раді публічно. Правда, він (законопроект - Ред.) вже декілька раз ставився у порядок денний. Моє особисте бачення, щоб ми вже цього тижня почали його розглядати", - додав депутат.

Нагадаємо, розгляд законопроекту про ринок землі почнеться на цьому тижні

Ваш вибір 'Подобається'.

Зерновий індустріальний форум 2020. Борошно. Переробка

Цього року форум включатиме дві тематичні секції:
- cекція «Елеваторне господарство. Стратегія 2030. Відкриті дані – як драйвер ефективного розвитку», 18 лютого, 13:00-17:00
- стратегічна сесія: «Як створити прибуткову модель ринку борошна?», 19 лютого, 10:00 -14:00

Дата проведення: 18-19 лютого 2020 рокуМісце проведення: конференц-зал №9, Міжнародний Виставковий Центр, Броварський пр-т, 15, м. Київ (ст. м. Лівобережна)

Цільова аудиторія заходу: менеджмент та спеціалісти елеваторних комплексів,  переробних підприємств, борошномельних комплексів, експортери та зернотрейдери, власники агробізнесу та фермерських господарств, представники агрохолдингів, експерти профільних асоціацій.

Особливою частиною стратегічної сесії, що присвячена питанням розвитку борошномельної промисловості, стане презентація інноваційних технологій від турецьких компаній.

Організатор: дирекція агропромислових виставок ТОВ «Київський міжнародний контрактовий ярмарок», Українська аграрна кофедерація.
Захід відбудеться за підтримки Української зернової асоціації, Асоціації борошномелів України, Асоціації елеваторів України.

Зареєструватися на захід тут.

Тел: +380 44 461 9368Е-mail: [email protected]

Сторінка події  в Facebook

 

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.