Світові виробники пестицидів занепокоєні ситуацією з китайським коронавірусом

Редактори китайського агрохімічного порталу Міккі Шан і Ервін Сюе провели опитування серед майже 100 зарубіжних підприємств, які співпрацюють з китайським виробниками ЗЗР та діючих речовин пестицидів, на предмет побоювань щодо ситуації з коронавірусом.

Про це пише propozitsiya.com.

В опитуванні взяли участь компанії з Індії, США, Бразилії, Уругваю, Парагваю, Австралії, України, Південної Африки, Таїланду, Малайзії та інших країн.

У ході опитування 35% респондентів заявили, що епідемія коронавіруса суттєво вплине на бізнес. Зокрема, дві третини з майже 20 опитаних індійських підприємств заявили, що отримують сировину для агрохімічної продукції в основному з Китаю.

Допоки в Китаї триває боротьба з епідемією, більшість компаній змушені підтримувати зв’язок з тамтешніми виробниками через інтернет. Актуальним залишається питання подальшого виробництва і логістики діючих речовин та пестицидів.

За словами респондентів у Філіппінах: багато китайські компанії не можуть почати виробництво через епідемію, існує загроза затримки поставок окремих товарів.
Навіть якщо виробництво відновитися найближчим часом, логістика залишається найбільшою проблемою. За словами британського респондента, міжнародна логістика включає в себе безліч факторів, таких як транспортування сировини з іншої частини країни, транспортування від виробника до морського порту, швидкість митного оформлення і так далі. Всі ці фактори впливають на своєчасну доставку товару.
Окрім цього, багато респондентів стурбовані можливим коливанням цін, викликаним епідемією коронавірусу в Китаї.

Учасник опитування з Гватемали вважає, що ціни на деякі продукти значно виростуть. Інші відповіли, що вплив на ціни не буде значним, якщо спалах вірусу вдасться приборкати протягом короткого періоду часу.

На даний момент на європейському ринку зберігається велика кількість запасів. Однак респондент однієї з німецьких компанії зазначив, що проблеми з доставкою необхідних товарів можуть виникнути у разі затримки вантажних суден.

У висновку автори опитування зазначили, що наразі виробництво найважливіших експортних пестицидів у Китаї йде стабільно.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На елеваторах знижуються закупівельні ціни на пшеницю

Про це повідомляє AgroTimes.

Зокрема, індикативний вітчизняний зернотрейдер СП «НІБУЛОН» в минулу п’ятницю 14 лютого закуповував в філіях внутрішніх областей продовольчу зернову 2-3 класів по ціні 5150-5520 грн./тонна проти 5250-5600 грн./тонна семи днями раніше. Група компаній «Прометей» наприкінці минулого тижня на своїх елеватора закуповувала фуражну пшеницю по 5200-5400 грн./тонна, тоді як тижнем раніше ціна на неї складала 5410-5630 грн./тонна.

Зниження внутрішніх цін на пшеницю відбувається на тлі здешевлення попиту на зернову на експортних базисах. Разом з тим, агровиробники через зниження цін на тлі скорочення запасів стримують пропозиції пшениці на продаж.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У Раді представили проект Фонду гарантування кредитів під купівлю землі

Парламентський комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендував Раді включити до порядку денного третьої сесії ВРУ дев’ятого скликання законопроект про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, поданий Кабміном. Відповідне рішення одноголосно підтримали всі члени комітету, передає УНН.

Так, члени аграрного комітету проголосували за включення до порядку денного третьої сесії ВРУ дев’ятого скликання законопроекта №3047 про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві.

За словами міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Милованова, Фонд зможе гарантувати кредити, видані для купівлі землі, після відкриття ринку сільськогосподарської землі в Україні.

На створення Фонду гарантування кредитів під покупку землі передбачено 240 млн гривень. 

"Фонд буде створений державою. Це буде окрема установа, на яку в державі передбачено 240 млн гривень. Але ми будемо підвищувати цей статутний капітал, плануємо десь до 2 млрд гривень. Це дасть можливість навіть за перші 3 місяці надати на 16 млрд тіла гарантування кредитів", - заявив Милованов.

За словами міністра, після прийняття закону про ринок землі, Фонд зможе гарантувати кредити на купівлю землі.

"Метою діяльності фонду є забезпечення виконання зобов'язань малих і середніх підприємців до 500 гектарів за кредитними договорами перед банками. Таким чином, зможе зняти питання доступу до фінансової системи для тих фермерів, які, можливо, не мають повної кредитної історії або мають питання з боку банків", - заявив міністр.

Милованов додав, що для роботи Фонду потрібно, щоб підприємства або учасники були зареєстровані у фермерському реєстрі.

"Ми вже як держава будемо визначати критерії, хто має доступ до фонду. Тобто це спроба вирішити питання неефективності ринку капіталу в Україні", - додав він.

Законопроект №3047 про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві передбачає створення та діяльності Фонду, який є спеціалізованою небанківською фінансовою установою, що створюється державою в особі Кабінету Міністрів України, учасниками якої можуть бути, крім держави, і інші юридичні особи.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Уряд розподілив 4 млрд грн державної підтримки аграріїв

Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду 19 лютого, повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

«Кошти будуть спрямовані на здешевлення кредитів, компенсацію вартості купівлі сільгосптехніки українського виробництва та інше», — повідомив Гончарук.

За словами голови уряду, 4 мільярди гривень планують спрямувати на розвиток фермерських господарств, тваринництва, переробки сільськогосподарської продукції, розвиток садівництва, виноградарства та хмелярства.

Зокрема, у 2020 році в уряді планують виплатити заборгованість за програмами держпідтримки у 2019 році. Зокрема, 1 мільярд гривень мають сплатити за програмами відшкодування купівлі сільгосптехніки, 1 мільярд гривень — за програмами підтримки тваринництва, 1,2 мільярда гривень — за програмами здешевлення кредитів тощо.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В порту «Південний» побудують новий зерновий термінал

Про це повідомляє прес-служба АМПУ.

«На засіданні Ради порту Південний відбулося обговорення зі стивідорами проекту актуалізованого «Плану розвитку морського порту Південний» на коротку- (до 5 років), середню- (до 10 років) та довгострокову (25 років) перспективу. Рада порту, проаналізувавши підсумки роботи «Південного» за 2019 рік, прийшла до висновку, що визначена раніше стратегія розвитку акваторії через проекти капітального днопоглиблення виявилася ефективною та дозволила порту опрацювати рекордну кількість вантажів», – йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що збільшення суднозаходів та тоннажу суден, що оброблюються в акваторії Південного, підвищують актуальність питань екологічної безпеки та безпеки мореплавства та підвищують необхідність створення необхідної інфраструктури для спеціалізованих суден портового флоту Адміністрації морського порту Південний. З

За словами голови Ради морського порту Південний, начальника адміністрації порту Максима Широкова, створення окремого причалу та бази портового флоту забезпечить відповідні умови базування суден з необхідними приміщеннями та інфраструктурою, потрібними для безпечної експлуатації та ефективного обслуговування вантажних суден в акваторії порту.

Також наявність нової бази створить передумови для оновлення і розширення складу портофлоту. До того ж у Адміністрації порту з’явиться можливість використання причального фронту для перевантаження генеральних вантажів та Ro-Ro; що за рахунок збільшення суднозаходів в порт позитивно позначиться на економіці Південного філіалу ДП «АМПУ».

Планують розвиток власних потужностей і стивідори Південного. Зокрема на Раді порту було розглянуто пропозиції держстивідора «Морський торговельний порт Южний» щодо реконструкції спеціалізованого перевантажувального комплексу та диверсифікації вантажної бази за рахунок площадок у причалів №№5-8. Для цього Адміністрація порту розглядає можливість подовження причалу №5 за рахунок будівництва причалу 5-В. Будівництво нового терміналу планує компанія «Грінтермінал».

Також члени Ради порту актуалізували розвитку припортової залізничної інфраструктури з урахування пропозицій регіональної філії «Одеська залізниця».

Вже у березні Рада порту планує провести чергове засідання на якому буде розглянуте питання актуалізації майстер-плану розвитку порту Південний з урахуванням доопрацьованих проектів розвитку існуючих та будівництва нових терміналів, розвитку залізничної інфраструктури та її віддалених підходів. Загалом майстер-план повинен бути приведений у відповідність до Генерального плану розвитку порту.

Джерело: agro-yug.com.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ціни на польські молокопродукти нижче, ніж на українські

Молокозаводи, що спеціалізуються на випуску свіжих молокопродуктів, зараз, мабуть, єдині в українській молочній промисловості, хто працює з непоганим прибутком, пише ІНФАГРО.

Імпорт свіжих молочних продуктів в Україну хоч і зростає, але поки не дуже заважає вітчизняним виробникам, на відміну від того, що відбувається на ринку сирів.  Те, що імпорт свіжих молокопродуктів зростає, не дивно, адже ціни на багато польських молокопродукти нижче, ніж на українські.

У січні в Україну завезли понад 1,7 тис. т свіжих молокопродуктів, левова частка з Польщі.

Експорт свіжих молокопродуктів поки переважає над імпортом, але його основу складає дешеве ультрапастерізованое молоко, а не високомаржинальні  кисломолочні та творожні продукти, як в імпорті.

У січні з країни вивезли 2,2 тис. т свіжої молочної продукції, в тому числі молока – 1,7 тис. т.

Поки частка імпорту не досягне хоча б 5% всього українського ринку свіжих молокопродуктів, вітчизняні виробники можуть особливо не переживати.  Погано те, що статися це може вже в цьому році.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview