ТОП-3 світових експортерів зерна

РФ у 2018/2019 маркетинговому році (МР) експортувала 35 млн тонн, США - 29, Канада - 24. Україна цьогоріч переправила за кордон 17,6 млн тонн.

Про це пише landlord.ua.

За даними Міністерства сільського господарства США (USDA), у 2018/19 році у світі зібрали 734 мільйони тонн – майже на 30 млн т менше, ніж у 2017/2018 році. Це перший раз за 6 років, коли врожай виявився нижчим за споживання, що оцінюється у 746 млн тонн у  2018/19 МР. Врожай зернових цьогоріч постраждав у значній частині Росії, Китаю, ЄС. За прогнозами відомства, до кінця цього МР світові запаси зерна зменшаться до 267 млн тонн.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ТОП-5 м'ясних порід свиней

Видання ЗЕРНО представило ТОП-5 м'ясних порід.

Фото 1. ТОП-5 мясных пород свиней

Уельс

Виведена в Англії. Щоб отримати породу, ландрас, кнурів схрещували з довгими капловухими свинями.

Фото 2. ТОП-5 мясных пород свиней

Породу розводять на Туманному альбіоні, в РФ і в Україні. Вага свиноматки: 215-230 кг, кнура: 290-320 кг. Один приплід: 10-11 поросят. Переваги: плодючість і міцна конституція.

Фото 3. ТОП-5 мясных пород свиней

Дюрок

Виведена в північно-східній частині США. Щоб отримати цю свиню, схрещували кілька порід червоної масті.

Фото 4. ТОП-5 мясных пород свиней

В результаті, з'явилися джерсі (поширена в штаті Нью-Джерсі) і дюрок (популярна в штаті Нью-Йорк). Порода зареєстрована в 1883 році.

Фото 5. ТОП-5 мясных пород свиней

Вага дорослої свині: 240 кг, кнура — 320 кг. Один приплід: 8-10 поросят. Переваги: невибагливість, стресостійкість, витривалість, пристосованість до пасовищного утримання.

Фото 6. ТОП-5 мясных пород свиней

Полтавська м'ясна

Високопродуктивна м'ясна порода білої масті. Виведена шляхом схрещування різних порід української та зарубіжної селекції.

Фото 7. ТОП-5 мясных пород свиней

Вага дорослої свині: 216-240 кг, кнура — 300-350 кг Продуктивність свиноматок: 10-11 поросят. Переваги: хороші м'ясні форми, невибагливість до їжі, висока плодючість, відмінний імунітет.

Фото 8. ТОП-5 мясных пород свиней
Ландрас

Виведена в Данії на початку ХХ століття. Отримана в результаті гібридизації данської свині з англійською великою білою.

Фото 9. ТОП-5 мясных пород свиней

Вага дорослої свині: 250 кг, кнура — близько 300 кг.

Фото 10. ТОП-5 мясных пород свиней

Продуктивність свиноматок: 10 поросят. Переваги: прискорений синтез білка.

Фото 11. ТОП-5 мясных пород свиней

П'єтрен

Виведена бельгійськими селекціонерами в першій половині минулого століття. Отримана шляхом схрещування високопродуктивних свиней м'ясних порід. П'єтрен популярна в Західній Європі та Росії.

Фото 12. ТОП-5 мясных пород свиней

Вага дорослої свині: 150-220 кг, кнура — 240-260 кг Один приплід: 8-10 поросят. Переваги: стійкість до вірусних захворювань та ожиріння, хороший приріст ваги.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ТОП-5 експортерів курятини України

Про це свідчать дані аналітичного відділу Ради з питань експорту продовольства (UFEB), передає УНН.

Найбільшим українським постачальником м'яса птиці за кордон є Миронівський хлібопродукт. На плечах компанії - 87,9% експорту продукції.

Далі, із досить суттєвим відривом, слідує запорізький “М’ясопереробний комплекс ЛТД”. Компанія забезпечує 2,6% поставок курятини за кордон.

Третє та четверте місце із показником у 2,5% та 1,8% експорту займають птахокомплекси "Губин" (Волинь) та "Дніпровський".

Замикає п'ятірку лідерів дніпропетровська компанія "Агро - Овен". За 10 місяців цього року компанія забезпечила 1,7% поставок м'яса птиці за кордон.

Показники річного приросту експорту курятини компаніями наведені в інфографіці.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ТОП-3 підроблених продуктів, які є майже в кожному супермаркеті

В Україні в період новорічних свят на прилавках магазинів зросла кількість фальсифікованих продуктів харчування. У лідерах підробок — масло, ковбаса та ікра.

Про це розповів  начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Києві Олег Рубан, передає «Обозреватель». За його словами, підробки можна зустріти практично в кожному супермаркеті столиці.

"На сьогодні у топі перебуває масло, ковбасні вироби та ікра. Сьогодні купувати такі продукти харчування можна тільки у місцях організованої торгівлі", — наголосив Рубан.

"Під час проведенні лабораторних досліджень майже в усіх супермаркетах Києва встановили, що фальсифікованого масла, а саме із вмістом стеарину і пальмової олії, 12-15%. Такий самий показник по країні — 20-30%", — повідомив він.

За словами чиновника, Держпродспоживслужба на сьогодні також фіксує масові звернення щодо ікри, яку продають в інтернеті.

"Ми провели відбір зразків і виявляємо невідповідність — це не ікра, а білковий продукт, схожий на ікру. Він так і називається", — пояснив він.

Представник Держпродспоживслужби порадив обов'язково звертати увагу на маркування продукту: "Купують, наприклад, масло, а там написано — "масляний продукт" або "сирний продукт", який не є сиром".

"Продукти харчування треба купувати тільки в місцях організованої торгівлі — там, де є господарюючий суб'єкт, який здійснює продаж, є суб'єкт, відповідальний за безпеку, є орган, який контролює дані товари", — додав Рубан.

Джерело: УНІАН

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ТОП-5 продуктів, які подорожчали найбільше

Відбулось зростання вартості всіх видів хліба, макаронів, борошна, рису, манки, ячної крупи, пшона, яловичини, свинини, сала, філе і тушки курки, вареної ковбаси, мороженої риби, молока, сирів, сметани, масла, олії, капусти, моркви, цибулі, буряку й картоплі. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

За його словами, стали дешевше 13% продуктів, що підлягають державному моніторингу. Це цукор, гречка, яблука, а також курячі яйця.

ТОП-5 продуктів, які найбільше зросли в ціні, у гривневому еквіваленті:
1. Філе куряче – на 14,1грн, і його вартість на кінець листопада складала 103,6грн за кілограм.
2. Яловичина – на 13,1грн, і вона коштує 127,4грн за кілограм.
3. Ковбаса варена – на 9,7грн, і вона має середній цінник по країні – 92,2грн.
4. Пшоно – на 8,1грн, і з середньою ціною 23,1грн за кілограм.
5. Цибуля – на 7,4грн, і коштує 12,9грн за кіло.
Звісно м’ясні продукти є лідерами через їх високу вартість.

ТОП-5 продуктів, які найбільше подорожчали, у відсотках:
1. Цибуля – на 135%
2. Морква – 66%
3. Капуста – на 63%
4. Пшоно – на 54%
5. Буряк – на 28%.

"Як бачимо у відсотках найбільше подорожчали овочі з борщового набору. За останні дванадцять місяців хліб пшеничний із борошна першого ґатунку і крупа ячна подорожчали на 21%, батон – на 20%, хліб пшеничний із борошна вищого ґатунку, житній хліб і борошно – на 19%, макарони і манка – на 17%, філе курки – на 16%, картопля – на 13%, варена ковбаса – на 12%, яловичина і риба морожена – на 11%, сало – на 10%, сметана – на 9%, курятина в тушці й масло вершкове – на 8%, молоко – на 7%, свинина і сири жирні – на 6%, рис – на 4%, олія соняшникова – на 2%.
Найбільше подешевшали яблука – на 44%. Також знизились в ціні гречка – на 26%, цукор – на 10%, а також курячі яйця – на 8%", - підкреслив експерт.

Альтернативне дослідження Асоціації постачальників торговельних мереж показує, що з 28 лютого по 1 грудня 2018 року, тобто за 9 місяців, до ТОП-5 продуктів, які подорожчали найбільше, увійшли:
1 місце – Цибуля +62%
2 місце – Морква +50%
3 місце – Пшоно +45%
4 місце – Макарони +35%
5 місце – Житній хліб і пшеничний першого ґатунку +26%.

За даними Асоціації за останні дев’ять місяців продукти додали:
- овочі борщового набору: цибуля – 62%, морква – на 50%, капуста і буряк – на 22%, картопля – на 20%;
- м’ясо: філе курятини і ковбаси +19%, яловичина +12%, свинина +10, сало +5;
- хлібобулочні вироби: хліб пшеничний із борошна першого ґатунку і житній хліб – на 26%, батон – на 21%, хліб пшеничний із борошна вищого ґатунку подорожчав на 17%;
- бакалія: пшоно подорожчало на 45%, макарони – на 35%, крупа ячна – на 22%, рис – на 17%, манка і борошно – на 16% і олія – на 5%, а подешевшали гречка – на 17%, цукор і яйця – на 6%;
- молочні продукти: молоко зросло в ціні на 20%, вершкове масло +18%, сметана +10%, сир +4%.
 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Roshen втратила позиції у рейтингу найбільших виробників солодощів у світі

Кондитерська корпорація Roshen у рейтингу найбільших виробників солодощів у світі Global Top 100 Candy Companies 2018 року втратила одну позицію і посіла 25-те місце, при цьому зберегла обсяги продажу на рівні минулого року - $800 млн.

Згідно з рейтингом, оприлюдненим на сайті видання Candy Industry, корпорації Roshen належать вісім заводів, штат співробітників оцінюється в 10 тис, пише Інтерфакс-Україна.

Компанія "Конті" у 2018 році зберегла свою позицію на 43-му місці з обсягами продажу в $473 млн проти $469 млн за минулий рік. За інформацією видання, компанії належать п'ять заводів, робочий персонал - 8,097 тис. осіб.

"АВК" у рейтингу піднялася на три позиції та посіла 64-те місце з такими самими обсягами продажу, як і в 2017 році, - $275 млн. Компанії належать три заводи, загальна кількість співробітників - 3,5 тис. осіб.

Очолюють рейтинг американський виробник шоколадних виробів Mars Inc., який посідає перше місце за обсягами продажу ($18 млрд), італійська кондитерська компанія Ferrero - друге ($12 млрд), американська Mondelez International Inc. - третє ($11,56 млрд).

Candy Industry - американське галузеве видання, засноване в 1944 році. Видання щорічно випускає рейтинг ста найбільших світових кондитерських компаній Global Top 100. Він складається на підставі річних даних про виручку від продажу продукції, про кількість працівників, асортимент і виробничі активи компаній.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview