У вітчизняний агросектор з початку року інвестували 60 мільярдів

Про це повідомила заступник міністра аграрної політики і продовольства Олена Ковальова, пише УНІАН.

"Обсяг інвестицій цьогоріч, за дев'ять місяців, за даними Держстату, вражає. В АПК загалом, в сільське господарство і переробну промисловість, капітальні інвестиції становлять понад 60 мільярдів гривень", - сказала Ковальова.

Вона уточнила, що понад 45 мільярдів гривень довелося безпосередньо на сільське господарство. Так, половина цих коштів припадає на проекти в галузі тваринництва, а саме на проекти з будівництва ферм для розведення великої рогатої худоби. Крім того, значна частина припадає на проекти у сфері свинарства.

Ковальова також зазначила, що в галузі рослинництва велика частина інвестицій припадає на будівництво елеваторів та потужностей для зберігання.

Крім того, за її словами, цьогоріч в Україні значно зросли інвестиції в харчову та переробну промисловість. Так, в 2018 році на 80% - до 15 мільярдів гривень збільшилися інвестиції у виробництво дитячого харчування і молокопереробну промисловість.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українські яблука поїдуть до Індії

Про це заявив економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак, повідомляє EastFruit.

“При цьому, обсяг поставок, швидше за все, не перевищить 150-200 тонн, з огляду на формальні обмеження і фізичну наявність яблука необхідної якості. Однак уже в наступному сезоні Україна може істотно наростити обсяги експорту яблука в Індію, оскільки ми бачимо рішучість українських садівників інвестувати в поліпшення якості вирощуваного яблука, а також в інфраструктуру зберігання, доробки та упакування продукції», – зазначив економіст ФАО.

При цьому найвищу середню ціну на поставлене в Індію яблуко в сезоні-2017/18 отримували Нідерланди, Нова Зеландія та Італія – від $1,2 до $1,3 за кг. Правда, при цьому, імпорт яблук з Нідерландів був порівняно невисоким. Польське яблуко продавалося в середньому по $ 0,93 за кг, а сезоном раніше – зовсім по $ 0,75 за кг, з доставкою в Індію. Дешевше ніж Польща пропонувала яблуко тільки Туреччина – по $ 0,91 за кг з доставкою в сезоні-2017/18.

За прогнозом аналітиків EastFruit, cередня ціна на яблуко, яке постачається в Індію в сезоні-2018/19, може трохи знизитися. Особливо активно знижують ціни на даний момент постачальники з Польщі та Туреччини, які намагаються збільшити свою частку ринку за рахунок дуже низької ціни, тому що не можуть конкурувати за якістю з яблуком з США, Італії, Чилі та Нової Зеландії.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Цьогорічний врожай гречки втричі менший

Водночас в.о. міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк зауважив, що скорочення валового виробництва гречки відбулося на тлі високої врожайності і зменшення посівних площ, пише AgroTimes.

«Але це не означає, що ми самі себе не забезпечуємо, – наголосив він. – У нас в аграрній сфері практично нема жодної галузі, підгалузі, культури, виду продукту, де б ми виробляли менше, ніж споживаємо. В тому числі це стосується і гречки».

Крім того, цього року зменшилися врожаї жита – на 20% проти 2017 року – до 407 тис. тонн; ячменю – на 12% – до 7,3 млн тонн; пшениці – на 6% – до 24,5 млн тонн.


 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У рейтингу продуктової безпеки Україна між В'єтнамом і Марокко

Про це пише УНН з посиланням на Global Food Security Index.

Сусідами України у рейтингу опинилися В'єтнам (62-е місце) і Марокко (64-е місце).

Найвищу позицію у рейтингу індексу обійняв Сінгапур, останню - Бурунді (113-е місце). Країнам ЄС, переважно, належать верхні позиції рейтингу.

При цьому наголошується, що загальний показник України піднявся на 1,8 бала. Водночас показник якості та безпеки продуктів харчування піднявся на 4 бали до 46-го місця. Показник доступності збільшився на 3,6 бала до 73-го місця.

Довідка: Індекс продовольчої безпеки (The Global Food Security Index) - це глобальне дослідження і супроводжуючий його рейтинг країн світу за рівнем продовольчої безпеки.

Дослідження проводиться з 2012 року і наразі є найбільш повним комплексом показників стану продовольчої безпеки по різних країнах світу.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ЄСПЛ почне призначати компенсації, якщо Україна не скасує мораторій на землю

Про це заявив заступник міністра юстиції Іван Ліщина в інтерв’ю "Європейській правді".

"Ми маємо це рішення виконати. Бо інакше у ЄСПЛ в якийсь момент увірветься терпець і він почне призначати компенсації за цими рішеннями. Тоді це будуть мільярди гривень компенсації через Страсбург для всіх бажаючих українців, які є власниками землі сільгосппризначення", - сказав Ліщина.

Він зазначив, що вважає аргументи ЄСПЛ коректними і сказав, що це найкраще виписане рішення по Україні.

"Але ми все одно вивчали можливість оскарження. Була утворена робоча група при Кабміні, яка розглянула питання оскарження рішення до Великої палати. Жоден із зацікавлених органів не висловився за подання такої заяви, тим більше, що формальних підстав для цього у справі не було", - сказав Ліщина.

Як відомо, ЄСПЛ визнав мораторій таким, що порушує право на власність, гарантоване Першим протоколом до Європейської конвенції з прав людини. Україна це рішення не оскаржувала і воно стало остаточним.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Новорічний стіл: як вибрати якісну червону ікру

Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Якщо традиційно червону ікру в Україні або для нашої країни фасували в бляшанки по 130гр, то минулого року з’явились вже баночки по 100гр. Цього року вже деякі виробники запропонували фасування по 80гр.

Зростання вартості ікри відбулось переважно на відсоток девальвації гривні в сезон вилову, тобто з літа 2017 по літо 2018. Купуючи зараз ікру ми платимо на 10-15% більше, ніж минулоріч.

Найдешевша пропозиція натуральної ікри в магазині сьогодні – 120грн за 100гр. Середня ціна ікри форелі доброї якості – це 140-150грн за 100гр. Кета обійдеться в 240грн за 100гр. Чорна ікра стартує від 1500грн за 100гр.

"Уважно перевіряйте терміни придатності ікри, оскільки якщо раніше він завжди складав 12 місяців, то зараз він знизився. Тому ви можете придбати за немалі гроші неякісну, або що гірше – небезпечну ікру. Термін придатності ікри в склі залишився 12 місяців, як і був завжди. А що стосується упаковки в бляшанці та пластиковій банці, то термін знизився до 3 місяців. Це пов’язано з переходом на використання натуральних і безпечних консервантів. Якщо раніше головним консервантом був уротропін, або Е239, то зараз він виробляється з рябини. Минулого року Україна слідом за ЄС заборонила використання небезпечного консерванту, але це призвело до зниження термінів придатності ікри", - наголошує Олексій Дорошенко.
 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview