178171

Українці купують всі популярні види фруктів значно дешевше, ніж рік тому

За даними щоденного моніторингу цін інформаційного центру «Інфо-Шувар», найбільша різниця в ціні зафіксована по яблуках, в квітні 2018 року більшість сортів яблук пропонувалось на гуртових ринках в 3,5-4 рази дорожче. Сьогодні, на одному з найбільших торгових майданчиків  країни ОРСП «Шувар» у Львові українські яблука продаються по 3,5-10 грн/кг (0,12-0,33 EUR/кг). Широкий діапазон цін обумовлений різноманітністю сортів та різницею в якості продукції. В сегменті найдорожчих яблук представлені сорти Голден і Муцу екстра якості, продавці «Шувару» пропонують їх по 8-10 грн/кг (0,27-0,33 EUR/кг). Найдешевші сорти Айдаред, Флоріна та Чемпіон коштують від 4 грн/кг до 6 грн/кг, в залежності від якості.

Вартість груш за рік теж знизилась на 10%, сьогодні в терміналі «Овочі та фрукти» ОРСП «Шувар» імпортна груша пропонується по 35-43 грн/кг (1,17-1,43 EUR/кг). Особливістю цього року є більша пропозиція вітчизняної груші , на майданчику ОРСП «Шувар» вона сьогодні коштує від 18 грн/кг до 50  грн/кг (0,6-1,67 EUR/кг), залежно від якості. Слід зазначити, що, на відміну від яблука, ціни на якісні груші від середини осені зросли в 1,5-2 рази.

В квітні 2019 року більш доступним за ціною для українців став банан, його вартість сьогодні становить 31-33 грн/кг (1,03-1,1 EUR/кг) і це на 10% дешевше, ніж рік тому. На 10% сьогодні дешевший і апельсин, в залежності від якості та країни походження, його вартість на гуртових ринках становить 20-40 грн/кг (0,67-1,33 EUR/кг). В той самий час, вартість мандаринів майже не змінилась на рік, сьогодні їх гуртова ціна становить 30-40 грн/кг (1,0 -1,33 EUR/кг) .

Помітне зниження ціни було зафіксоване по світлих сортах імпортного винограду, який є одним з найдорожчих видів фруктів на українському ринку. Сьогодні на гуртових ринках України світлий виноград пропонується по 80-110 грн/кг (2,67-3,67 EUR/кг) , а це на 40% дешевше,  ніж рік тому. Приблизно за такою ж ціною пропонується темний виноград, його вартість за рік майже не змінилася.

Рекордсменом за падінням ціни, у порівнянні до минулого року, стала імпортна суниця садова (полуниця), її вартість сьогодні становить 90-100 грн/кг (3,0 -3,34 EUR/кг) і це майже в 1,5 рази дешевше, ніж на початку квітня 2018 року.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Туреччина стала третім найбільшим постачальником агропродукції в Україну

Минулого року Туреччина посіла 6-те місце серед країн, в які найбільше експортується українська агропродовольча продукція (експорт склав 1 182,7 млн дол. США), та 3-тє місце серед країн, з яких Україна її імпортує (імпорт склав 382,1 млн дол. США).  На цьому наголосила в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева під час зустрічі з надзвичайним послом Республіки Туреччина в Україні Ягмуром Ахметом Гюльдере.

Вона додала, що товарообіг між країнами у 2018 році зменшився на 3,9%, у порівнянні з 2017 р. Однак, вже за два місяці цього року він склав 356,6  млн дол.  США та виріс на 28% за рахунок збільшення експорту на 18%.

Головними темами зустрічі стала співпраця в лісовій галузі, ветеринарії та фітосанітарії, а також питання експорту української картоплі до Туреччини.

Зі свого боку пан Посол наголосив, що Україна для Туреччини є важливим стратегічним партнером і  зовнішньоторговельне співробітництво між країнами має великий потенціал.

«На сьогодні на порядку денному стоїть продовження перемовин щодо Угоди про зону вільної торгівлі між нашими країнами. Я переконана, підписання такої Угоди надасть додатковий імпульс для розвитку двосторонніх відносин не лише в торгівельній площині, а й у розвитку спільних інвестиційних проектів між Україною та Туреччиною. Посилення двостороннього співробітництва на політичному та економічному рівні між сильними країнами-партнерами в Чорноморському регіоні має бути для нас в пріоритеті», - зазначила Ольга Трофімцева.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

На Одещині знову підпалили виноградники французького винороба

В Шабо в Одеській області невідомі знову підпалили виноградники французького винороба Крістофа де Лакарена.

Про це Лакарен повідомив на своїй сторінці в Facebook, пише Українська правда.

"Сьогодні ввечері близько 1га Ркацителі згоріло від рук бандитів", – написав винороб.

За словами Лакарена, в Україні досі діється хаос, через що Україна потребує серйозних змін.

Нагадаємо, Лакарен понад 10 років мешкає у селі Шабо та розміщає частину виноградників на своїй землі, а іншу на орендованій, за яку тривають земельні суперечки.

У листопаді 2016 року невідомі знищили його виноградники. Тоді на захист Лакарена вийшов колишній глава Одеської ОДА Михайло Саакашвілі, після чого конфлікт набув розголосу і тиск на винороба зменшився.

У січні 2017 року Лакарен поскаржився, що по території його подвір'я стріляли.

У серпні 2018 року винороб Крістоф Лакарен заявив, що невідомі спалили 20 га його виноградників.

 

Минулого року держава частково відшкодувала вартість будівництва та реконструкції 51 тваринницького об’єкту

На будівництво та реконструкцію 51 об’єкту вони отримали кошти у розмірі 1,3 млрд грн. Серед них і малі фермери, і фермери з іноземними інвестиціями, які зареєстровані як суб'єкти господарювання, і працюють в Україні. Про це зазначила в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева, відповідаючи на запитання інформаційного агентства УНІАН щодо державної підтримки аграріїв.

«Те ж саме стосується і програми компенсації вартості сільськогосподарської техніки, виробленої в Україні. Ми побачили, що ця програма користується популярністю», - наголосила Ольга Трофімцева та додала, що надзвичайно успішною виявилась програма з підтримки галузі садівництва. Наприклад, 96% ягідних насаджень були закладені завдяки державній підтримці.

Також вона зазначила, що цього року особлива увага буде приділена переробці. Саме тому до  програми держпідтримки включено холодильне обладнання. Фахівці Мінагрополітики вже працюють над внесенням змін до Постанови КМУ № 106 від 7 лютого 2018 року, якою затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств.

Довідка:

За інформацією, наданою регіонами, у 2018 році введено в дію 84 тваринницькі ферми та комплекси, а у 2019 році очікується будівництво та реконструкція 93 тваринницьких об’єктів, з них у скотарстві – 32, свинарстві – 39, птахівництві – 19 та ін.

Україна програла транзитну суперечку з Росією, через яку втрачає азіатські ринки збуту

Україна програла ключову торговельну суперечку з РФ до СОТ у справі про транзитні перевезення.

Київ оскаржував політичну заборону росіян, яка розірвала найкоротший шлях українських товарів на ринки Середньої Азії. Офіційно Світова організація торгівлі (СОТ) оприлюднить рішення за скаргою України проти Росії найближчим часом.

Розглянувши доводи сторін, СОТ прийняла позицію РФ, що політична ситуація в Україні в 2014-2015 роках створювала суттєві загрози для її національної безпеки. А тому — обмеження транзиту вони не визнали порушенням.

Нагадаємо, в 2016 році РФ заборонила залізничний і автомобільний транзит для української продукції, яка направляється в Казахстан і Киргизстан. Пізніше заборону розширили на інші середньоазіатські країни і Монголію.

У тому ж 2016 році Україна оскаржила дії Росії в СОТ, звернувшись до Органу з врегулювання суперечок СОТ з проханням про створення спеціальної групи експертів для розгляду справи про порушення росіянами правил СОТ (ст. V ГАТТ), які забороняють дискримінацію транзиту товарів інших держав-членів організації. У свою чергу РФ мотивувала свої дії іншою нормою (ст. XXI ГАТТ), яка допускає введення захисних заходів у разі загрози національній безпеці.

Блокування транзиту призвело до різкого падіння українського експорту на азіатські ринки. Спроба уряду запустити альтернативний маршрут через Чорне море і Південний Кавказ зазнали невдачі.

Джерело: agroinsider.com.ua

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Антистресовий захист для озимих культур

Спираючись на світовий досвід, фахівці «UKRAVIT» пропонують вирішувати ці питання шляхом підживлення культур кремнієм.

«Легкодоступні сполуки кремнію є надзвичайно багатовекторними за своїм впливом на культури, – розповідає керівник відділу розвитку продуктів і сервісів мікродобрив компанії Сергій Адаменко. – Вони стимулюють ріст і розвиток кореневої системи та вегетативних органів, поліпшують засвоювання елементів живлення, знімають стреси різного походження. Особливо добре проявляє себе кремній (Si) за стресів, викликаних повітряною посухою: один атом кремнію (Si) в рослинах може утримувати до 146 молекул води і навіть утворювати внутрішній водний резерв рослин».

Читайте також: Турбота розпочинається до сходів: гербіцидне рішення для кукурудзи, соняшника і сорго

З огляду на це, він рекомендує позакоренево підживлювати озимі зернові та ріпак багатофункціональними рідкими кремнієво-калійними добривами Авангард Кремній Біо (марки А та В). Окрім кремнію та калію, до його складу входять гумінові і фульвокислоти, екстракти морських водоростей і хелатуючий агент (ЕДТА, етилендиамінтетраоцтова кислота). Завдяки поєднанню легкодоступних елементів мінерального живлення та біологічно активних речовин добриво поліпшує стресо-, посухо- і солестійкість культур, підвищує їх імунітет, забезпечує краще проходження обмінних процесів, активізує процеси фотосинтезу, ріст і розвиток кореневої системи. Крім того, препарат формує захисний біокремнієвий екран, який знижує температуру листкової поверхні на 4 – 5 °С, зменшує транспірацію на 20-30% і навіть запобігає ушкодженням спорами грибів та шкідниками, які мають сисний ротовий апарат.

«Позакореневе підживлення озимих культур добривами Авангард Кремній Біо найефективніше проводити у критичні фази їх росту і розвитку, а також у разі прояву різного роду стресів; крім того, їх можна застосовувати й з поливною водою в системах краплинного поливу та малооб’ємної гідропоніки, – рекомендує Сергій Адаменко. – Обробляти радив би не менше двох разів упродовж вегетації, оскільки з часом вміст кремнію в рослинах знижується через його біологічне розбавлення. Крім того, треба брати до уваги й певні фізіологічні потреби культур: на ранніх етапах росту вони більше потребують кремнієвого живлення, а за формування органів плодоношення і товарного врожаю – калійного».

Оскільки на ранніх етапах росту культури більше потребують структурно-стимулюючого елементу – кремнію, в ці фази потрібно застосовувати добриво Авангард Кремній Біо марки В, в якому він превалює. А от для більш пізніх фенофаз підійде добриво марки А: за рахунок високого вмісту калію воно сприяє підвищенню вмісту сухої речовини, цукрів, крохмалю, білків, маси 1000 насінин, натури зерна, його товарності тощо. При цьому Авангард Кремній Біо є рентабельним у застосуванні й забезпечує високу окупність.

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

З питань продажу та співпраці звертатися:

ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.

Гаряча лінія: 0 800 301 401