178171
182818

Українські вчені вивели гібрид кукурудзи для виробництва біоетанолу

Про це заявив Президент Національної академії наук України Ярослав Гадзало, пише Landlord.ua.

Зокрема, в результаті проведених досліджень виділено лінії, які формували зерно з вмістом крохмалю 73-75%. Зареєстровано гібрид «Росток» з вмістом крохмалю 73,8%. За врожайності 8,14 тонни вихід крохмалю з 1 га становитиме 6 тонн.

«Для України забезпечення власними енергоносіями з налагодженням виробництва пального з рослинної сировини поряд з енергозбереженням — шлях до виходу з енергетичної залежності та зростання економічного потенціалу. Розробка сортів кукурудзи для спеціалізованого використання — з високим вмістом крохмалю, каротину, антоціану — безумовний пріоритет селекціонерів академії», — додав Ярослав Гадзало.

За даними НААН, академія налічує понад 400 ліній основних генетичних плазм для селекції кукурудзи. Таке різноманіття дає можливість синтезувати гібриди за різними біологічними групами, структурою та напрямами використання. Це вивело насінництво кукурудзи на новий рівень і як наслідок привело до динамічного розширення площ ділянок гібридизації, що сягають понад 14 тис. га.

«Авторське право дає можливість проводити первинне насінництво батьківських компонентів понад 230 комерційних гібридів. Це повністю забезпечує потреби вітчизняних виробників за агрокліматичним районуванням, біологічними властивостями і напрямами використання: на зерно, силос, зелену масу, харчові цілі тощо», — наголосив Президент НААН.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Ціни на горілку, вино та пиво знову зросли

Про це свідчать дані Держстатистики, передає УНН.

Зокрема, пляшка пива вітчизняних марок об’ємом 0,5 літрів подорожчала на 27 коп. до 14,78 грн.

Пляшка вина об’ємом 0,75 л виросла в ціні на 20 коп. — до 60,61 грн, пляшка горілки об’ємом 0,5 л — на 19 коп. до 82,12 грн.

Нагадаємо, експерти прогнозують, що з осені алкогольні напої для українців стануть ще менш доступними. Їх вартість зросте у зв’язку з намірами МЕРТ переглянути мінімальні роздрібні ціни.

Експерти ж кажуть, що збільшення МРЦ – логічне і випливає з економічної доцільності. Зокрема, зумовлене воно ростом алкогольних акцизів.

 

Ваш вибір 'Цікаво'.


Уряд деталізував порядок використання коштів для підтримки тваринництва

Зокрема, уточнено, що:

- відшкодування витрат, профінансованих за рахунок банківських кредитів здійснюватиметься без урахування ПДВ;

- період отримання кредитів починається із 2018 року;

- цільове використання за напрямом компенсації вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів – відповідно до проектно-кошторисної документації, у тому числі обладнання;

- спеціальна бюджетна дотація за утримання корів надається суб’єктам господарювання, які є юридичними особами і власниками цих корів.

Завдяки внесеним змінам банки зможуть розробити уніфіковані кредитні продукти та активізувати роботу із сільгоспвиробниками для надання їм кредитних коштів під зазначені цілі у обсязі 4 300 млн гривень.

Також буде забезпечено створення рівних умов для можливості отримання державної підтримки сільгосптоваровиробниками (як для тих хто купує українську спермопродукцію так і для тих хто купує сперму іноземного походження).

 

Ваш вибір 'Цікаво'.


У Масандри від негоди постраждало в Криму 400 га виноградників

Згідно з повідомленням компанії, до збирання технічних сортів (мускат білий і рожевий) вже приступили в двох філіях – «Таврида» і «Морське». Незабаром до збору врожаю приєднаються й інші шість, пише agroday.com.ua.

Яніна Павленко, генеральний директор підприємства, розповідає, що вони поки обережні у своїх прогнозах. У цьому році у «Масандри» постраждало 400 га виноградників у трьох філіях, у тому числі, через град.

«Тим не менш, сподіваємося, що врожай буде непоганий, на рівні середніх показників останніх років – приблизно 15 тис. т. Плановий обсяг виготовлення виноматеріалів теж на рівні минулих років – близько мільйона декалітрів», — розповіла вона.

Павленко додала, що до збору залучать штатних і сезонних робітників. Загальна кількість складе 700 осіб.

Всього в компанії під виноградниками зайнято 4 тис. га. Крім головного заводу в її склад входить 8 підрозділів — «Судак», «Морське», «Привітне», «Малоріченське», «Алушта», «Таврида», «Гурзуф» та «Лівадія».

Нагадаємо, після анексії Криму Російською Федерацією «Масандру» було націоналізовано. У компанії змінили керівництво, а її виноградники, за інформацією ЗМІ, останнім часом продають іншим власникам.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Морква та сало – лідери подорожчання

Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Відбулось таке зростання цін: моркви – на 137%, яєць – на 100%, буряку – на 70%, макаронів – на 59%, сала – на 40%, чорного хліба – на 37%, молока – на 30%, ковбас і білого хліба – на 28%, вершкового масла і рису – на 27%, яловичини – на 17%, свинини та сметани – на 16%, тушки курятини – на 6%, олії соняшникової, борошна та картоплі – на 5%.

За рік у гривнях подорожчали: один кілограм сала – на 19,5 грн, вареної ковбаси – на 19,3 грн, яловичини – на 18 грн, свинини – на 16,2 грн, моркви – на 15,1 грн, десяток яєць – на 10,1 грн, 200 гр вершкового масла – на 7,6 грн, 1 кг сметани – на 7,3 грн, макаронів – на 5,8 грн, 1 л молока – на 5,1 грн, рису – на 5 грн, 1 кг чорного хлібу – на 4,5 грн, буряку – на 4,3 грн, білого хлібу – на 3,4 грн, куриної тушки – на 3,2 грн, 1 л соняшникової олії – на 1,8грн, 1 кг борошна – на 50 коп і картоплі – на 40 коп.

За рік подешевшали 5 найменувань продуктів: цибуля – на 32%, гречка – на 26%, цукор – на 9%, капуста – на 8% і м’який сир – на 5%. 

За рік у гривнях знизилися в ціні: 1 кг гречки – на 6,2 грн, м’якого сиру – на 5 грн, цибулі – на 3,4 грн, цукру – 1,4 грн, капусти – на 70 коп.

На кінець липня 2018 року середньостатистична ціна в країні на основні продукти була такою: яловичини – 124,5 грн за кілограм, свинини – 114,3 грн, м’яких сирів – 88,4 грн, вареної ковбаси – 88,1 грн, сала – 67,8 грн, курятини в тушці – 54,9 грн, сметани – 52 грн, вершкового масла – 36,2 грн за 200 гр, олії соняшникової – 34,4 грн за 1 л, моркви – 26,2 грн за кілограм, рису – 23,5 грн, молока – 21,9 грн за 1 л, яєць – 20,1 грн за десяток, гречки – 17,8 грн за кілограм, чорного хліба – 16,5 грн, білого хліба і макаронів – по 15,5 грн, цукру – 14,9 грн, буряку – 10,4 грн, борошна – 10 грн, капусти – 8,1 грн, картоплі – 8 грн, цибулі – 7,1 грн. 

"У серпні ціни нас будуть радувати, але у вересні наші споживчі настрої зміняться з черговим зростанням вартості продуктів та товарів через інфляцію та девальвацію, які будуть базуватись на низькому зростанні реальної економіки", - підсумував Олексій Дорошенко.

Ваш вибір 'Цікаво'.


В Україні вступив у силу вирок Євросуду щодо продажу землі

Про це йдеться у повідомленні компанії EasyBusiness, пише Економічна Правда.

Рішення прийнято в рамках так званої справи "Зеленчук та Цицюра проти України". Суд постановив, що держава не забезпечила справедливий баланс між загальними інтересами суспільства та майновими правами заявників.

"Вже від сьогодні українські землевласники, які хочуть захистити свої майнові права (обмежені внаслідок мораторію), зможуть посилатись у своїх позовах на рішення ЄСПЛ", - йдеться у повідомленні.

Відповідно до Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", рішення ЄСПЛ стають джерелом права в Україні, з моменту, як сплине тримісячний строк від дати винесення рішення.

"У випадку продовження мораторію ЄСПЛ буде присуджувати компенсацію майнових втрат для позивачів", - йдеться у повідомленні.

На думку компанії, мораторій не лише порушує конституційні права семи мільйонів українських землевласників, позбавляючи їх права розпоряджатися своєю законною власністю, а й призводить до значних негативних наслідків для економіки.

Відповідно, було створено платформу, на якій кожен може захистити свої майнові права, подавши позов до ЄСПЛ.

Як повідомлялося, 7 грудня 2017 року за продовження мораторію на продаж землі с/г призначення проголосувало 236 депутатів.

Нагадаємо, Кабінет міністрів спочатку очікував ухвалення законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення до кінця грудня 2016 року.

Замість цього Верховна Рада в кінці жовтня продовжила мораторій на продаж земель сільгосппризначення, введений в 2002 році, до 2018 року.

Однак земельна реформа є важливою умовою програми співпраці України і Міжнародного валютного фонду.

Раніше прем'єр Володимир Гройсман заявив, що уряд досі працює над проектом закону  "Про обіг земель сільськогосподарського призначення".

Ваш вибір 'Нічого сказати'.