182818
178171

В АПК впроваджується 474 інвестиційних проектів на 41 млрд грн

Завершення цих проектів створить близько 16 тисяч нових робочих місць, повідомляє прес-служба МінАПК.

Головним джерелом фінансування капітальних інвестицій залишаються власні кошти виробників (74,3%). Вартість інвестпроектів варіюється від 0,1 млн до 9,6 млрд гривень.

Найбільша активність інвестиційної діяльності спостерігається у Вінницький (освоєно 6,3 млрд грн капінвестицій), Київській (1,1 млрд грн), Полтавській (0,6 млрд грн), Черкаській (0,4 млрд грн) та Сумській (0,4 млрд грн) областях.

Найбільша кількість таких проектів впроваджується у Полтавській (69 од.), Львівській (64од.), Вінницькій (48 од.), Чернівецькій (43 од.), та Черкаській (41 од.) областях.

Інвестиційні проекти реалізовуються за напрямами:

- розвиток скотарства – 112 од. (23,6% від загальної кількості);

- розвиток свинарства – 59 од. (12,4%);

- розвиток птахівництва – 27 од. (5,7%);

- обробка, зберігання зернових і технічних культур – 88 од. (18,6%);

- овоче- та фруктосховища – 58 од. (12,2%);

- багаторічні насадження – 20 од. (4,2%);

- зрошення – 14 од. (3%).

Довідково:

Станом на 1 січня 2017 року в АПК України впроваджувалося 380 інвестпроектів загальною кошторисною вартістю 27,9 млрд гривень.МЕРТ розширило перелік для бюджетної компенсації при закупівлі агротехніки

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) додало 37 виробників до переліку вітчизняних підприємств, придбання агротехніки яких частково компенсуватимуть аграріям із держбюджету. Нині їхня кількість сягає 97 виробників, пише Інтерфакс-Україна.

Згідно з оприлюдненим на сайті МЕРТ документом, до переліку підприємств, вартість техніки яких компенсуватимуть, зокрема, додані ТОВ «Завод елеваторного обладнання», ТОВ «Велес-Агро ЛТД», ТОВ «Завод елеваторного обладнання «Сокіл», приватна фірма «Хартехпром- 97», ПрАТ «Калинівський машзавод», ТОВ «Слобожанська промислова компанія», ПП «Агротехкомплекс», ТОВ «Варіант Агро Буд».

Нагадаємо, в 2018 році Кабінет міністрів України спрямовує 1 млрд грн на компенсацію аграріям 25%-вої вартості придбаної вітчизняної сільгосптехніки.


 

Ваш вибір 'Цікаво'.


В українських селах почали згортати бізнес по відгодівлі поросят

Таку думку ГолосUA висловив житель с. Германівка (Київська область) Руслан Костенко.

За його словами, сьогодні в кількох сім'ях села тримають свиней для відгодівлі.

«Це досить вигідний бізнес: поросята їдять все – і харчові відходи, і дешеву проварену кашу, і сіно, і траву, і шкірку з овочів, і комбікорми. Тобто якщо господарі не запасли буряк, картоплю та інші овочі, це завжди можна чимось замінити. Хоча б розмоченими у воді сухарями або відвареної кашею. А через 10 місяців з поросятка вагою 6-8 кг виростає свиня до 150 кілограмів.  Якщо перевести на гроші, то в день свиня з'їдає на 25-30 грн корму максимум. А потім це м'ясо можна продати по 150-200 грн за кілограм», - описав ситуацію він.

Р. Костенко уточнив, що від цього бізнесу багато селян відмовляються: сире м'ясо – продукт, що швидко псується і вигідно продати його можна лише на легальному ринку в Києві. Але в Києві ринки в даний час контролюються перекупниками – оптовиками, які викупили всі торгові місця і селян туди торгувати не пускають.

«На який ринок ви не прийшли в Києві - там все зайнято перекупниками. Навіть якщо селянин приїде з м'ясом, у нього або куплять за заниженою ціною, або зовсім відправлять додому. І з кожним роком люди відчувають себе беззахисними перед перекупниками і державою. В торгові центри не так просто віддати товар на реалізацію – у багатьох випадках доводиться платити за те, щоб «увійти в бізнес», - додав житель села.

Відповідно, зокрема, у Київській області селяни або перестають купувати поросят для відгодівлі, або продають його в сусідні села.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Як аграріям скористатися програмами держпідтримки (інфографіка)

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Зернові та молочна продукція продовжують дорожчати

У березні 2018 року середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО (ІПЦФ) склало 172,8 пункту, що на 1,1% (1,8 пункту) вище лютневого показника, а його зростання триває другий місяць поспіль. Цей показник ІПЦФ на 0,7% вище відповідного показника березня минулого року. Як і в лютому, це збільшення цін в березні в порівнянні з попереднім місяцем обумовлено перш за все зростанням світових цін на зернові та молочну продукцію. В той же час, ціни на цукор і рослинні олії продовжили падіння, а ціни на м'ясо дещо зросли.
 
Середнє значення Індексу цін ФАО на зернові склало в березні 165,6 пункту, що на 2,7% (4,3 пункту) вище лютневого значення і на цілих 12,1% вище показника березня 2017 року. В останні кілька місяців відзначається неухильне зростання Індексу, що відображає зростання світових цін майже на всі основні зернові. В останні кілька тижнів у зв'язку з несприятливими погодними умовами, зокрема, затяжною посухою в Сполучених Штатах Америки і холодною та сирою погодою в ряді районів Європи котирування цін на пшеницю зросли. Однак, зростання цін на кукурудзу виявилося ще більш значним у зв'язку з погіршенням видів на урожай, особливо в Аргентині, а також у зв'язку з попитом, що зберігається на світових ринках. Світові ціни на рис в цілому залишилися на високому рівні в зв'язку з закупівлями в Азії.
 

Індекси цін ФАО на продовольство, 2017-2018
 

 
Середнє значення Індексу цін ФАО на рослинні олії в березні склало 156,8 пункту, що трохи нижче найнижчого за останні місяці лютневого показника. Деяке зниження цін на соєву, рапсову і соняшникову олії було багато в чому компенсовано зростанням цін на найпоширенішу на світових ринках пальмову олію. Всупереч очікуванням, пов'язаним із сезонним зростанням виробництва, ціни на пальмову олію в березні виросли під впливом активного попиту на світових ринках і скорочення в результаті цього складських запасів в Малайзії та Індонезії. Зростанню котирувань пальмової олії також сприяли прогнози щодо можливого відновлення імпорту до ЄС біодизеля на основі пальмової олії з Індонезії, а також відновлення зростання цін на мінеральні олії.
  
Середнє значення Індексу цін ФАО на молочну продукцію склало в березні 197,4 пункту, що на 6,2 пункту (3,3%) вище лютневого показника і трохи вище рівня відповідного періоду минулого року. У березні котирування світових цін на масло, незбиране сухе молоко і сир зросли, а на знежирене сухе молоко знизилися після зростання, яке відмічалося в попередні два місяці. Нижчі, ніж очікувалося, обсяги виробництва молока в Новій Зеландії та активний імпортний попит на світових ринках викликали зростання цін на масло, сир і незбиране сухе молоко, тоді як ціни на знежирене сухе молоко впали під впливом зростання світових запасів і обсягів виробництва.
 
У березні середнє значення Індексу ФАО цін на м'ясо склало 169,8 пункту і практично не змінилося в порівнянні з лютим. Таким чином, значення індексу на 3% вище за рівень березня минулого року, але майже на 20% нижче його пікового значення, якого він досяг у серпні 2014 року. За видами м'ясної продукції картина наступна: котирування цін на баранину виросли, на свинину – зросли незначно, на м'ясо птиці – не змінилися, а ціни на яловичину також дещо знизилися. Ціни на баранину виросли в зв'язку з активним імпортним попитом, особливо з боку Китаю. Невелике скорочення поставок в Європі спровокувало незначне підвищення цін на свинину, а млявий попит і очікування зростання поставок з Нової Зеландії в найближчі місяці сприяло стримуванню котирувань цін на яловичину.
 
У березні середнє значення Індексу цін ФАО на цукор склало 186 пунктів, що на 6,5 пункту (3,4%) нижче показника лютого і на 27,5% нижче за показник відповідного місяця минулого року. Під впливом великих обсягів експортної пропозиції ціни на цукор продовжують знижуватися. Ослаблення курсу бразильського реала і полегшення правил експорту з Індії (тепер цукровим заводам дозволено продавати за кордон до кінця поточного сезону) розглядаються як фактори, що забезпечили зростання поставок цукру з цих країн і деяке зниження світових котирувань цін.
 

Динаміка зміни індексу цін ФАО, 1961 – 2018 роки
 

 

Ваш вибір 'Цікаво'.


Цукровий завод Порошенка купив літачок

Про це «Наші гроші» дізналися з реєстру цивільних повітряних суден України.

Кінцевим бенефіціарним власником «Поділля» значиться президент Петро Порошенко.

«CT Supralight» є надлегким літаком з категорії Ultralight. На сайті виробника ціна літаків СТ стартує від 85,9 тис. євро.

2015 року АМКУ дозволив «Поділлю» стати власником ТОВ «ТД «Крахмалопродукт». Також ПК є співвласником асоціації «Вінниця-цукор» та ТОВ «Торговий дім інтеркорн».

В минулі роки два цукрові заводи Петра Порошенка (ПК «Поділля» та ТОВ «Продовольча компанія «Зоря Поділля» отримали рекордну для себе квоту на продаж цукру всередині країни у 2015/2016 маркетинговому році, сумарно – це 269 тис. тонн.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.