В Росії в “халяльні” продукти додавали свинину

Теґи: 

Утім не завжди наявність сертифікату вказує на відповідність продукту стандартам. Так, один з російських виробників додавав у курячі пельмені свинину. Частки іншого виду м’яса в продукті виявила перевірка, пише Meat-Inform.

“Свердловський Россільгоспнагляд знайшов в складі пельменів з м’ясом птиці “Пельмені “Московські” халяль” ДНК свині. Виробника товару (“Равіс-птахофабрика Сосновська” з Челябінської області) чекає штраф на суму від 100 до 300 тис. рублів. Крім цього, можливе припинення дії декларації про відповідність технічним регламентам Митного союзу”, – повідомляє видання.

Згідно з останніми прогнозами, до 2030 року кількість мусульманського населення сягне 3 млрд осіб – це на 70% більше, ніж зараз. Бізнес уже почав реагувати на таку зміну в структурі споживачів. Згідно зі звітом Ісламського центру економічного розвитку в Дубаї State of the Global Islamic Economy Report, світовий ринок мусульманських послуг (крім фінансів) та харчових продуктів з маркуванням халяль до 2023 року досягне позначки 3 трлн доларів США. Обсяг ринку лише продуктів досягне 1,9 трлн доларів, що на 6,1% більше, ніж зараз.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Катастрофа в обліку земель: мільйони гектарів стали білими плямами на кадастровій карті

Про це пише ТСН.

В деяких українських регіонах третина сільгоспугідь зникла в шпаринах документальної катастрофи. "Земля ж не є пласкою як стіл – вона має форму еліпсоїда. І коли ви еліпсоїд проектуєте на пласку поверхню, там іде похибка", - переконує Олександр Краснолуцький, заступник голови Держкадастру.

За оцінками експерта Інституту Грофорд Олексія Куща, така юридична ситуація вигідна рейдерам. Така спірна земля пов’язана з неточностями, які супроводжували приватизацію та оренду паїв. "Багато розпайованих земель сьогодні на дорогах накладені, на бригадах, на будівлях, між областями", - розповів Руслан Майструк, голова Тетіївської ОТГ. За його словами, помилки довелося виправляти за рахунок громади. 

Слід зазначити, що в 1990-их право стати землевласниками отримали близько 7 мільйонів селян. Більшість із них отримали спочатку сертифікати, а потім земельні паї. Середній розмір такого паю коливався від одного гектару на заході країни майже до 9 гектарів у Луганській області. Держава заявляла про великі успіхи на шляху приватизації – в приватну власність потрапило близько 27 мільйонів гектарів або це майже половина території України.

Якщо землі немає в кадастрі – це значить, що відомості про неї є виключно на паперових носіях, а іноді документація загубилася взагалі. Колись всі плани ділянок в актах на землю малювали з прив’язкою до місцевих координат – дороги, дерева, що при перенесенні на електронну карту перетворило кадастр на кадастрофу. "Ми незалежно від Держгеокадастру зробили маленьку інвентаризацію, яка показала, що кожна третя ділянка була невідповідна закону. Не було реєстрації у публічній кадастровій карті. Не було зрозуміло, хто і на якій території працював. Зрозуміли, що картина дуже сумна, що третина землі гуляла, а це все таки збитки для ОТГ. Основне надходження - це податок від землі і за короткий період за три-чотири місяці ми наповнили бюджет на 300-400 грн", - повідомив голова Центру розвитку земельних правовідносин Леонід Корейба. 

Така ситуація на перший погляд вигідна фермерам – вони користуються необлікованою землею, не сплачуючи податок. Але саме на ці землі полюють рейдери, яких ці ж фермери бояться як вогню. Виявляється, що 80% державних угідь (близько 8 мільйонів гектарів) досі не нанесені на електронну карту. Держава не знає, хто хазяйнує на них, і кому сплачує оренду.

Останні роки в Держгеокадастрі наносять на карту межі державних земель. Це коштує державі близько ста мільйонів гривень за мільйон гектарів. Для завершення робіт потрібно ще десь знайти мільярд. Разом з тим тут намагаються виправити мільйони помилок, які висять в кадастровій карті. "Півтора мільйони помилок вже виправили. Наприклад, конфігурація не та – в державному акті намалювали земельну ділянку, а там в натурі на місцевості немає прямокутної ділянки. Там вона навіть п’ятикутна може бути. Відповідно таку помилку вже виправити тяжче, тиому що в людини виникло право", - повідомив Олександр Краснолуцький, заступник голови Держкадастру.

Заступник звільненого голови кадастру розповідає – вони не можуть примусити селян реєструвати приватну землю. Держава за ці білі плями не відповідає.

Ці землі могли б приносити сотні мільйонів гривень податків місцевим громадам. Хоча провести інвентаризацію всіх білих плям коштуватиме приблизно стільки ж. Але якщо вчасно не запустити цю земельну перевірку і не закінчити її до запуску ринку землі, вже наступного дня білі плями зникнуть в шкіряних теках для документів дорогих юристів, які завжди супроводжують рейдерські атаки. 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview
Ваш вибір 'Нічого сказати'.

У Чорному морі знову дозволили ловити креветки

 У Чорному морі знову дозволили ловити креветку. Про це УНН повідомляє з посиланням на прес-службу Держрибагентства.

"Відсьогодні поновлено промисел креветки у Чорному морі в 2019 році. Дане рішення Чорноморський рибоохоронний патруль прийняв у зв’язку з отриманням статистичних даних по освоєнню прогнозу допустимого спеціального використання креветки в Чорному морі", - вказали в агенстві.

Як зазначається, з відповідним наказом можна ознайомитись на сайті Чорноморського басейнового управління агентства.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

МВФ і Україна мають спільні інтереси щодо земельної реформи – Милованов

Про це розповів за результатами зустрічей у Вашингтоні у рамках зборів МВФ і Світового банку міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов, передає Укрінформ.

"Більшість зустрічей (у Вашингтоні – ред.) фокусувалися на підтримці середніх і малих фермерів, як їх можна підтримувати фінансово, як можуть міжнародні організації допомогти, яку форму це може прийняти: наприклад, компенсація відсоткових ставок чи гранти", - розповів про хід переговорів український міністр.

Читайте також: МВФ готує для України програму на наступні три роки
Він уточнив, що поняття "грант" у цьому випадку означає, наприклад, 20-відсоткову доплату з боку держави чи фінансової організації для людини, яка хоче купити землю в Україні.

"У них (у МВФ – ред.) дуже велика зацікавленість, щоби реформа пройшла так, аби на селі був створений бізнес. Оскільки, якщо від реформи не виграють малі власники землі й малі фермери, то це не та реформа, яка потрібна Україні", - підкреслив Милованов, додавши, що це також мета й української сторони.

За його словами, у Фонді хочуть, щоб Україна стояла на ногах самостійно. "Тому дуже велика зацікавленість з точки зору розвитку середнього й малого бізнесу на селі. У них мандат такий – розвивати добробут людей", - зазначив міністр.

Водночас він наголосив: "Вони не просять нас нічого зробити по ринку землі, вони запитують, що ми будемо робити для того, щоби економіка зростала". 

Нагадаємо, більшість українців (52%) не схвалюють доручення президента України Володимира Зеленського про скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, про що свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Позитивно ставляться до доручення про введення ринку землі 35% опитаних, 13% не змогли відповісти на питання.

Також  Олексій Гончарук заявив, що ринок землі в Україні відкриють з 1 жовтня 2020 року. 

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview
Ваш вибір 'Подобається'.

Процедура ввезення на територію України тварин суттєво спрощується

Про це повідомив директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Борис Кобаль на панельній дискусії «Кращі практики та офіційні вимоги щодо карантинування тварин».

Так, за інформацією Бориса Кобаля, 24.11.2019 набуває чинності наказ Мінагрополітики від 16.11.2018 № 553 «Про затвердження Вимог щодо ввезення (пересилання) на митну територію України живих тварин та їхнього репродуктивного матеріалу, харчових продуктів тваринного походження, кормів, сіна, соломи, а також побічних продуктів тваринного походження та продуктів їх оброблення, переробки».

Відповідно до цього наказу втрачає чинність наказ Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України від 14.06.2004 № 71 «Про затвердження Ветеринарних вимог щодо імпорту в Україну об’єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду», яким, зокрема, було передбачено проведення відбору тварин для відправки в Україну за участю представника державної служби ветеринарної медицини України.

Після набуття чинності наказу № 553 ввезення на митну територію живих тварин (крім домашніх, спортивних, експериментальних, циркових тварин, а також тварин, призначених для виставок та розважальних цілей) та їх репродуктивного матеріалу можливе з потужностей (об’єктів), щодо яких встановлено відповідність законодавству України за результатами:

1) інспектування такої потужності (об’єкта), проведеного компетентним органом України у порядку, встановленому законодавством України;

2) здійснення оцінки ефективності компетентного органу країни-експортера, проведеної компетентним органом України відповідно до вимог законодавства України;

3) у разі, якщо з такою країною укладено договір про еквівалентність.

Таким чином, процедуру ввезення на територію України тварин, в тому числі і свиней, буде значно спрощено.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українці підтримують відкриття ринку землі, не дивлячись на результати соцопитувань - Милованов

Українці підтримують ініціативу президента України Володимира Зеленського та уряду про відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення, незважаючи на те, що результати опитувань свідчать про зворотне. Таку думку висловив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тимофій Милованов, передає УНН.

“Твердження, що українці виступають проти земельної реформи, не відповідає дійсності. Правда полягає в тому, що, якщо ви поставите питання українцям:” Хотіли б ви дозволити іноземцям купувати землю?“, то отримаєте 85% проти цього. Якщо поставити запитання: “Чи повинен землевласник вільно вибирати, кому продавати свою землю?”, ви отримаєте 60-70% “за”. Все залежить від того, як ставити питання“, — вважає міністр.

“Референдум по цій проблемі вже відбувся. Обидва кандидати на пост президента України (Петро Порошенко та Володимир Зеленський) під час передвиборної кампанії виражалися вкрай недвозначно про обіцянку відкрити ринок сільгоспземель”, — сказав Милованов, виступивши проти будь-якого референдуму з цієї проблеми. Він також уточнив, що “по суті мова не йде про відкриття ринку землі, а тому, щоб вивести його з тіні”.

“Якщо ви уважно подивитеся на реформу, то стане ясно, що питання про референдум — просто маніпуляція”, — підсумував міністр.

Нагадаємо, більшість українців (52%) не схвалюють доручення президента України Володимира Зеленського про скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, про що свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Позитивно ставляться до доручення про введення ринку землі 35% опитаних, 13% не змогли відповісти на питання.

Раніше Тимофій Милованов заявив, що відстрочка доступу іноземців до ринку землі до 2024 року, що передбачено законопроєктом про ринок землі, який підтримав аграрний комітет ВР, є доброю для покупців землі і поганою для продавців.

Також  Олексій Гончарук заявив, що ринок землі в Україні відкриють з 1 жовтня 2020 року. 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview