В Україні дорожчає лохина

Сьогодні ця ягода коштує в середньому на 15% дорожче, ніж тижнем раніше. При цьому, найбільш різко ця ягода подорожчала у Львові, повідомляє east-fruit.com.

Сьогодні на ОРСП «Шувар» оптові партії лохини надходять у продаж по 125-150 грн / кг ($ 4,57-5,48 / кг), що в середньому на 13% перевищує показники кінця минулого тижня, коли основні угоди укладалися в межах 110-120 грн / кг ($ 4,02-4,39 / кг).

У Києві, на ОРСП «Столичний» сьогодні можна купити лохину по 120-160 грн / кг ($ 4,39-4,85 / кг), або на 17% дорожче, ніж тижнем раніше, коли ціни на ягоду стартували від 100 грн / кг ($ 3,66 / кг).

І тільки на оптовому ринку «Неочікуваний» (Херсонська обл., с.Великі Копані) ціна на дану ягоду залишається відносно стабільною. Сьогодні, як і тижнем раніше, лохина реалізується на зазначеному ринку по 100-130 грн / кг ($ 3,66-4,75 / кг).

Варто відзначити, що на поточному тижні ціни на лохину виросли не тільки на оптових ринках, але і в господарствах. Так, в залежності від регіону виробництва садівники готові відвантажувати ягоду не дешевше 110 грн / кг ($ 4,02 / кг), а в ряді випадків ціни і зовсім досягають позначки в 170 грн / кг ($ 6,22 / кг).

Як повідомляють учасники ринку, зростання цін обумовлене міжсезонним скороченням пропозиції цієї ягоди на ринку, оскільки збір ранніх сортів вже підійшов до кінця, а збиральна кампанія більш пізньої лохини ще не стартувала. Попит же при цьому залишається досить високим, що і стимулює подальше подорожчання.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Одещині кавуни стали причиною стрілянини

Про це повідомляє відділ комунікації поліції Одеської області, пише kurkul.com.

Поліція встановила, що конфлікт стався між двома особами, що реалізовували баштанні культури, та двома автомобілістами. Сварка виникла через те, що продавці нібито перегородили торговельною яткою дорогу, що заважало водіям проїхати. В результаті інциденту один із автовласників дістав травматичну зброю і вистрілив у торговців. Один з них отримав поранення в руку та звернувся по медичну допомогу до лікарів, інший  отримав незначне поранення вуха.

Обидва водії з місця події втекли. Поліція затримала їх за гарячими слідами. Вони доставлені до відділу поліції для з’ясування обставин події.

Вирішується питання про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за попередньою кваліфікацією ч. 4 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Проект наказу Мінагрополітики про «адміністраторів земельних банків» містить корупційну складову, – експерт

Про це за своїй сторінці у facebook заявив заступник голови Ради Асоціації «Земельна спілка України» Андрій Мартин, пише propozitsiya.com.

Він вважає, що це є черговою спробою примусити всіх землевпорядників та геодезистів носити гроші «адміністраторові банку геодезичних даних», який при цьому є комерційним державним підприємством . Тобто це вийде  аграріям в копієчку.

"Ця проблема завжди хвилювала вітчизняних чиновників. Тому вони, як можуть, намагаються розв'язати цю проблему, проштовхуючи вкрай забавні нормативно-правові акти. Зараз чергова спроба примусити всіх землевпорядників носити «грошики адміністраторові банку геодезичних даних», який є комерційним державним підприємством ... Тепер завдання більш масштабна - організувати примусове збирання всіх даних, причому адміністратор ще і буде перевіряти все принесене йому за принципом «подобається-не подобається», -  вважає Андрій Мартин.

Як зазначається на сайті Держгеокадастру, прийняття проекту наказу зумовлено «необхідністю визначити основні засади обліку, зберігання, оброблення та надання у користування геодезичної інформації з банку геодезичних даних».
На думку Андрія Мартина, якщо попередня робота наших органів державного регулювання була пов'язана з організацією торгівлі координатами геодезичних пунктів, то тепер завдання масштабніше – організувати примусове збирання всіх «геодезичних, супутникових, нівелірних та гравіметричних даних».

Експерт нагадує, що  Закон України «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність» жодних «адміністраторів банків даних» не передбачає, а натомість, за його словами, пропонує все складати до Державного картографо-геодезичного фонду України, який повинен вести спеціально уповноважений орган влади , а не комерційне підприємство, вітчизняних чиновників зовсім не бентежить.
На його думку, заплатить за чергове «подорожчання» землевпорядних та топографо-геодезичних робіт, звісно, споживач – громадяни і бізнес.

«До того ж виникає черговий «важіль» для неформального впливу на землевпорядників та геодезистів, результати роботи яких буде додатково «перевіряти» «адміністратор» за вимогами, які він сам собі ж і придумає. Загалом, реформи не зупинити. Як сказав класик, вони «падають униз стрімким домкратом», – зауважив експерт.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

"Укрзалізниця" з початку року збільшила на 3 тисячі власний парк зерновозів

Про це повідомив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов, передає прес-служба відомства.

За його словами, також збільшили свій парк зерновозів приватні власники рухомого складу. Лише з початку року вони придбали у вітчизняних вагонобудівних заводів 1056 хопер-зерновозів, що вже більше на 26 одиниць, ніж за весь 2017 рік. І все це промовисті результати проведеної навесні дерегуляції вагонної складової, підкреслив Євген Кравцов.

Окрім того, Укрзалізниця в маркетингових 2018-2019 роках змінить концепцію перевезення зернових вантажів. «Маємо збільшити з 10 до 20 кількість маршрутних відправок зернових вантажів на добу. Такі відправки охоплять 80 % наявного парку, що дасть можливість зменшити обіг вагону в русі як у навантаженому, так і в порожньому стані, обмежити вантажовласників у бажанні використовувати вагони компанії як склади на колесах у припортових станціях, і в цілому маршрутизація збільшить кількість перевезень зернових культур за плановий місяць», – зазначив Євген Кравцов.

Також очільник Укрзалізниці вважає, що завдяки організації маршрутизації ринок зможе якісно планувати перевезення. «Замовник відповідно до графіка, заздалегідь, знаючи про підхід маршруту під навантаження, консолідує вантаж на визначених дільницях, що дає змогу не використовувати здвоєння, а в деяких випадках і зтроєння планів до перевезення. Завдяки такій організації перевезень Укрзалізниця надає якісніші послуги з перевезення, а також забезпечує замовникам прозоре планування транспортування вантажів», - резюмував Євген Кравцов.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Дешеві фрукти і дороге зерно: наслідки аномальної погоди влітку

"Подекуди пшеничні стебла не виросли навіть до половини своєї норми, а бур'ян просто височіє над зерновими. Врожай зернових буде на 10% нижчим, ніж торік. Крім того, він буде гіршої якості. Звичайно, через дощі", - каже керівник фермерського господарства Валерій Діброва, пише gazeta.ua.

Пшениця не вродила по всій Європі.

"Можливо, що до завершення маркетингового року не вистачатиме продовольчого якісного зерна. Це не означає, що не буде борошна чи хліба. Але якість цих продуктів може страждати. Якщо не вистачає якісного зерна, починають молотити неякісне", - пояснює економічний експерт Всеволод Степанюк.

Вартість овочів залежить від погоди восени. Ціна сала та м'яса - від урожаю зернових.

Водночас в Україні цьогоріч гарно вродили фрукти та ягоди. Однак продавці скаржаться на брак покупців і малий збут.

Однак через високий врожай переробні заводи тримають низьку ціну.

"Собівартість яблука 3-4 гривні, якщо здавати по гривні, то це прямий збиток для фермера", - пояснює директор фермерського господарства В'ячеслав Тодосійчук.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Український молочний індекс зріс вперше з початку року

Після шести місяців від’ємної динаміки УМІ, ми, врешті, дочекалися першого зростання аж в липні 2018 року! Зростання склало 1,2%, і навіть не перекрило падіння УМІ в червні. Значення УМІ в липні 2018 року було також на 18,9% нижчим, ніж в липні минулого року, але на 26% вищим, ніж в липні 2016 року.
 
Кумулятивне падіння УМІ протягом поточного року продовжувало бути найрізкішим за останні п’ять років і сягало 38,9%. При цьому виробники в поточному році заробили в середньому на 12,3% менше, ніж за такий самий період 2017 року, але на 7,1% менше, ніж в середньому за останні шість років за той самий період.
 
Якщо ж порівняти середні показники прибутків виробників молока після втрати ринку РФ з поточним роком, то ми продовжуємо бачити відновлення прибутковості – цей рік поки що є на 7,5% більш прибутковим, ніж середні показники за попередні три. Звичайно, можна було б спрацювати і краще, але розвиток експорту потребує часу, а переробка наша повільніше, ніж хотілося б, адаптується до інших ринків.
 
Цікаво відмітити, що в липні індекс глобальних молочних цін ФАО впав на 14,1%, тому наше незначне зростання – це суттєвий позитив. Крім того, глобальний індекс ФАО в липні 2018 року був на 8% нижчим, ніж рік тому. УМІ ж впав більш відчутно, однак в глобальному індексі враховані лише ціни молокопродуктів, а у нас – ціни на молоко та витрати на корми. Отже, решта падіння – це результат подорожчання кормів.
 
Як правило, в серпні УМІ має тенденцію до зростання. Однак, якщо врахувати ситуацію на світовому ринку молока, може бути й інший результат, адже там панують, переважно, негативні тенденції. А от в вересні УМІ, найімовірніше, таки почне зростати.
 

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview