178171
182818

В Україні на внутрішніх водних шляхах почалося днопоглиблення

Філія «Днопоглиблювальний флот», який входить до складу ДП «АМПУ», почав реалізацію проектів щодо днопоглиблення на двох водосховищах на річці Дніпро – Кременчуцькому та Кам'янському. Про це повідомляє прес-служба АМПУ.

Днопоглиблення на водосховищах передбачає забезпечення гарантованих габаритів і відновлення глибин до рівня 3,65 м. Обсяг робіт склав 60 200 куб м.

Роботи виконуються власним флотом Філії АМПУ «Днопоглиблювальний флот», суду якого вже виходять з відновного ремонту. А також потужностями підрядників, визначених на тендерах, що проводяться філією ДП «АМПУ» в системі електронних закупівель ProZorro.

«Перед спеціалізованим філією ДП« АМПУ »стоїть масштабне завдання відновити габарити суднового ходу на внутрішніх водних шляхах, де системне днопоглиблення не проводилося останні 6 років», – зазначив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Зараз триває експлуатаційне днопоглиблення суднового ходу Кременчуцького водосховища. Роботи виконує підрядна організація ТОВ «СОБІ» (Україна), яку система ProZorro визначила переможцем відкритих торгів. Загальний обсяг робіт, які необхідно виконати, становить 770 000 куб. м. Також тривають роботи з відновлення глибин на перекатах Кам'янського водосховища. Тут задіяний власний флот філії АМПУ- земснаряд «Скіф». Потреба в днопоглибленні становить 30 000 куб. м.

Ваш вибір 'Подобається'.


В Україні кава буде дорожчати, в той час як у світі дешевшає

Теґи: 

До кінця 2019 року вартість кави на українському ринку зросте на 5-8%. Про це UBR.ua розповів бренд-менеджер ТМ Lavazza компанії Асканія FMCG Тарас Звєрєв.

На сьогоднішній день роздрібні ціни на каву різняться дуже сильно залежно від супермаркету і виробника:

- зернова кава (250 г) — від 60 до 330 грн;
- мелена кава (250 г) — від 50 до 330 грн;
- розчинна кава (250 г) — від 50 до 212 грн.

«Операційні витрати на підприємствах зростають, і маржа ще навіть близько не наблизилася до докризового рівня. Зарплати у людей ростуть, комунальні платежі теж. Тому, щоб ринок не отримав якусь шокову ціну, вартість кави піднімається поступово. Це роблять всі лідери ринку», — пояснив ситуацію Звєрєв.

У той же час, каже експерт, що на світовому ринку ситуація інша. Там на зерновій біржі котирування знижуються. В першу чергу, через збільшення площ, на яких вирощують каву.

Коли на ринку зростає ціна, то у великих компаній є дуже великий буфер — вони можуть півроку-рік тримати ціну. Це робиться для того, щоб ціни різко не падали і не піднімалися. Навіть якщо ціна у світі буде сильно зростати, то на українському ринку це сильно не позначиться. Принаймні так швидко. Ми купуємо каву не на біржах, а безпосередньо у фермерів. Це допомагає прибрати додаткові витрати на посередників», — резюмував Звєрєв.Українські виробники закуповують траву для равликів в Польщі

Продукція недешева, але необхідна: для маленького поголів’я равликів – це основний корм. В Україні її не вирощують, розповідає Микола Гаврилов, один із засновників фермерського господарства «Чугуївське», що тримає міні-ферму молюсків, пише agro.guide.

Про те, що зелений корм доводиться закуповувати в Польщі, говорять і в асоціації «Равлик України».

У господарстві «Чугуївське» закупили насіння цієї трави і почали вирощувати самі.

До слова, трава перко була виведена в Німеччині шляхом міжвидового схрещування  озимої суріпиці з листковою капустою. У 1977 р. завезена в Україну. Зовні перко схожа на суріпицю, має дуже розгалужену стрижневу кореневу систему.

Окрім кормових цілей, перко вирощують для виробництва олії. Урожайність насіння сягає 25-30 ц/га, зеленої маси – 500-600 ц/га.

За вмістом протеїну у насінні, перко перевищує соняшник більш як у 2 рази. Шрот використовують у кормовиробництві. Зелена маса добре силосується, охоче поїдається всіма видами тварин.

Ваш вибір 'Подобається'.


Ціни на молоко стрімко зростають

Основна причина, звичайно, це скорочення виробництва і, що найбільш важливо, скорочення надходження на переробку молока господарств населення.  Перший квартал показав скорочення на 20%.  Даних по другому кварталу поки немає, але цифри однозначно не покращаться, пише ІНФАГРО.

Зниження пропозиції сировини домогосподарствами призвело до зменшення виробництва біржових молочних товарів, переважно, СЗМ, масла і казеїну, а також до помітного скорочення вторинного ринку сировини.

Виробництво молока сільськогосподарськими підприємствами також зовсім не радує.  Фермери не вкладають кошти в поголів’я або нові проекти, а накопичують інвестиції під майбутній ринок землі.  У підсумку в червні в сільгосппідприємствах було вироблено на 5,4% менше, ніж в червні 2018 року, поголів’я впало на 4,9%, а ціна зросла на 6%.  Погіршив ситуацію також попит Китаю на СНМ в квітні-травні, що зменшило обсяг ринку (грубо – близько 500 тонн сирого молока на день) і посприяло дефіциту.

В результаті, на початок літа запаси молочних продуктів в еквіваленті сирого молока в Україні на 20% поступалися показникам цього ж періоду минулого року.  У червні вже склалася ситуація, коли продажі на внутрішньому ринку через ціни СЗМ, масла і сухої сироватки були для продавців привабливіші, ніж експорт.  Це нетипова ситуація для літнього періоду.

Вже на початку липня в Україні в дефіциті виявилися всі види сировини: дороге високоякісне молоко, молоко господарств населення, яке з доставкою на завод коштує не дешевше фермерської сировини першого-другого сорту, вторинний ринок, і навіть СЗМ і масло.

Виробники молока відчули підвищену увагу з боку покупців і тепер просять перегляду контрактної ціни за своє молоко відразу на 5%.  Залежно від якості і обсягів закупівлі ціна молока сировини коливається в діапазоні від 6 грн/кг (господарства населення) до 10 грн/кг і навіть більше.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Зерновики наполягають на відкликанні нового проекту визначення плати за користування вагонами УЗ

Українська зернова асоціація звернулась до Прем’єр міністра України Володимира Гройсмана, Міністра інфраструктури Володимира Омеляна та інших профільних очільників міністерств та відомств з проханням врахувати думку бізнесу і громадськості та відкликати нові правила з розрахунку плати за користування вагонами «Укрзалізниці» під час виконання вантажних операцій для подальшого опрацювання та внесення змін.

Про це повідомив В.о. Виконавчого директора УЗА Іващенко Сергій, посилаючись на відповідний лист-звернення, передає прес-служба УЗА. Він також додав, що УЗА наполягає на необхідності проведення діалогу між усіма представниками зацікавлених сторін задля обговорення даного питання та вирішення проблемних моментів.

«Положення нового порядку безперечно призводять до економічно необґрунтованого та суттєвого підвищення тарифів приблизно у 10 разів у порівнянні до діючого тарифу. Зокрема, згідно з новою методикою розрахунку, оплата за користування одним вагоном складатиме трішки більше 1000 грн/доба, на противагу раніше визначеним близько 100 грн/доба за кожен вагон відповідно. Окрім того, потрібно врахувати політику АТ «Укрзалізниці» щодо стимулювання маршрутних відправок зернових вантажів. Наприклад, для елеваторів необхідно від 1 до 2 діб, аби укомплектувати маршрутну відправку (54 вагони).», – зазначив В.о. Виконавчого директора Сергій Іващенко.

Він також додав, що зазначена собівартість буде стимулювати вантажовідправників відмовитись від формування маршрутних відправок та відправляти невеликі партії вагонів в найкоротший термін без формування маршрутів.

«Окрім того, ухвалення нової методики суперечить процедурі ухвалення таких рішень. Адже, вищезгаданий порядок ухвалюється із невідповідністю до Тарифного керівництва «Укрзалізниці», оскільки тариф за користування вагонами під час вантажних операцій не є вільним та не може бути переглянутий в рамках реформи дерегуляції, а лише зі зміною Тарифного керівництва», – підкреслив Сергій Іващенко.

Також, запровадження перших 6 безоплатних годин є дискримінуючим. Фактично провести вантажні операції з вагонами в термін 6 годин здатні менше 1% вантажовідправників України. Крім того, кожне підприємство має власний нормативний час для проведення вантажної операції з огляду на особливості під’їзних шляхів, можливостей завантаження тощо. Нормативний термін проведення вантажних операцій зафіксований у відповідному договорі про єдиний технологічний процес (ЄТП) між вантажовідправником та АТ «Укрзалізницею».

Саме тому, проаналізувавши нову методику, УЗА пропонує:

встановити безоплатний період для вантажних операцій рівного нормативному часу, визначеному в договорі ЕТП для кожного підприємства.
застосовувати економічно обґрунтовані штрафні санкції за перевищення визначеного терміну вантажної операції. Разом з тим, необхідно встановити відповідальність АТ «Укрзалізниця» за порушення термінів доставки вантажів та компенсувати весь понаднормовий термін доставки. Плата за порушення доставки вантажів повинна бути аналогічною платі за порушення термінів вантажної операції.
скасувати плату/компенсацію за перенесення вантажної операції, оскільки таке положення не має економічного обґрунтування.

Ваш вибір 'Подобається'.


Держпродспоживслужба здійснила 12,6 тис планових перевірок щодо безпечності харчових продуктів

Із цієї кількості понад 11 тис. перевірок – у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, понад 1,5 тис. - у сфері ветеринарної медицини. 

Про це повідомив заступник директора Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Артем Саєнко під час колегії за підсумками роботи у першому півріччі 2019 року.

За його словами, у 7 813 випадках винесено приписи щодо усунення порушень у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, у 652 випадках суб’єкти господарювання у сфері безпечності харчових продуктів були оштрафовані на суму майже 6,8 млн грн.

Крім того, було винесено 168 рішень головних державних інспекторів про тимчасове припинення виробництва та/або обігу харчових продуктів у зв’язку з виявленими порушеннями, які становили загрозу для життя або здоров’я людини.

Крім того, обговорено питання щодо контролю за обігом традиційних молочних продуктів та наголошено на посиленні заходів із виявлення та вилучення з обігу фальсифікованих традиційних молочних продуктів.