МХП Косюка увеличил производство и экспорт курятины

Агрохолдинг МХП Юрія Косюка збільшив виробництво курятини. Про це свідчать операційні результати діяльності компанії за 2020 рік, передає УНН.
У IV кварталі минулого року МХП виробив 189,6 тис. тонн курятини проти 188,7 тис. тонн в VI кварталі 2019 року. В цілому МХП виробив в 2020 році 731,2 тис. тонн курятини проти 728,9 тис. тонн в 2019 році.
За минулий рік експорт МХП виріс на 8%. У VI кварталі 2020 року компанія поставила за кордон 94,7 тис. тонн курятини, тоді як в VI кварталі 2019 року - 87,6 тис. тонн. В цілому в 2020 році МХП експортував 373,7 тис. тонн курятини, тоді як в 2019 році - 357,3 тис. тонн (+5%).
Також повідомляється, що в 2020 році експортна виручка компанії знизилася на 14% і склала 1 млрд 16 млн дол., що становить 53% від загальної виручки МХП. У 2019 цей показник склав 1 млрд 186 млн дол.
"Ситуація на експортних ринках значно погіршилася за кілька спалахів пташиного грипу на початку і в кінці 2020 року і через несприятливий вплив пандемії COVID-19 протягом року", - коментують в компанії.
Пандемія COVID-19 зробила більший акцент на здоров'я і харчування, кажуть у МХП.
"Унікальні системи годівлі птиці МХП виробляють м'ясо з меншим вмістом насичених жирів і великим вмістом поліненасичених жирів, що буде значно привабливішим для ринку, а також стане більш здоровим для споживачів", - прогнозують в компанії.
Минулий рік був складним, проте МХП вдалося запустити низку пілотних проектів, каже засновник компанії Юрій Косюк.
"Минулого року я повідомляв про стратегічний перехід у напрямку продуктів, орієнтованих на споживача, продуктів з доданою вартістю і продуктів, готових до вживання як для внутрішнього ринку України, так і деяких експортних ринків. Цей стратегічний перехід привів до запуску низки пілотних проектів з кулінарної трансформації компанії, включаючи магазини "М'ясо Маркет" і установи "DönerMarket", - додав він.
Вищезазначені проекти перебувають на початковій пілотній стадії, каже Косюк.
"І я з нетерпінням чекаю, що з часом зможу ознайомити вас з прогресом, оскільки ця модель буде більш широко реалізована протягом найближчих декількох років, трансформуючи продажі Групи з категорії "товари" на категорію "брендовані товари з доданою вартістю", - додає він.
Довідка:
МХП - провідний виробник і експортер курячого м'яса в Україні з найбільшою часткою ринку і високою впізнаваністю бренду своїх продуктів ("Наша Ряба"). МХП контролює всі етапи виробництва м'яса птиці від вирощування зернових, виробництва комбікормів до інкубації яєць, вирощування бройлерного поголів'я, переробки, збуту, розподілу і продажу м'яса птиці (в тому числі через франчайзингові точки МХП). МХП використовує власні рефрижератори для доставки своєї продукції, що знижує загальні транспортні витрати і час доставки. З 15 травня 2008 року акції МХП котируються на Лондонській фондовій біржі під стікером MHPC.
В Ristone Holdings приобрели новые комбайны от DEUTZ-FAHR

Недавно были приобретены современные комбайны DEUTZ-FAHR модели C7207 и C7209 общей стоимостью 347 тыс. евро. Об этом сообщает пресс-служба Ristone Holdings.
Эту серию можно с уверенностью назвать одной из самых универсальных в своей категории, поскольку она может стабильно работать даже в сложных условиях, обеспечивая высокую производительность и отличное качество обмолота. Еще одно важное преимущество – максимально экономный расход топлива для своего класса, который стал возможен благодаря технологиям EGR и SCR.
Кроме достойных технических характеристик и высокого качества обмолота, эта серия также отличается повышенным комфортом для работы комбайнера и низким воздействием на окружающую среду. Здесь реализована система доочистки выхлопных газов в соответствии с требованиями Stage V – экологическими стандартами по ограничению вредных выбросов двигателей внедорожной техники.
МХП завершил 2020 год с чистым убытком $ 133 млн

Агрохолдинг "Миронівський хлібопродукт" (МХП) 2020 року отримав чистий збиток розміром $133 млн проти чистого прибутку $215 млн у 2019 році, здебільшого через курсові збитки розміром $204 млн, зумовлені річним послабленням гривні на 16%, а виручка компанії скоротилася на 7% - до $1,91 млрд, пише Інтерфакс-Україна.
Згідно з квартальною фінансовою звітністю холдингу, оприлюдненою на Лондонській фондовій біржі в середу, його скоригована EBITDA і операційний прибуток знизилися на 7%, відповідно до $395 млн і $201 млн, а рентабельність продажу (EBITDA margin) збереглася на рівні 2019 року - 21%.
МХП зазначає, що минулого року експортна виручка знизилася на 9,1% - до $1,015 млрд, що становить 53% загальної виручки (у 2019 року - 56% загальної виручки).
МХП у четвертому кварталі 2020 року скоротив чистий збиток у 2,5 разу порівняно з аналогічним періодом 2019 року - до $24 млн, його загальна виручка скоротилася на 10% - до $497 млн, а експортна виручка скоротилася на 19,3% - до $255 млн (51% від загальної виручки).
МХП - найбільший виробник курятини в Україні. Також виробляє зернові, соняшникову олію, продукти м'ясоперероби. На європейський ринок МХП постачає охолоджені півтуші курей, які переробляються, зокрема, на його підприємствах у Нідерландах і Словаччині.
Наибольшую немецкую компанию по переработке мяса продадут за 4 млрд евро

Велику німецьку компанію, що спеціалізується на переробці м’яса, Toennies найближчим часом можуть продати. Про це, з посиланням на власні джерела, повідомляє Bloomberg. Інформаційне агентство повідомило, що власники компанії вивчають питання продажу найбільшого в Німеччині м’ясопереробного підприємства та шукають таких потенційних покупців, як Tyson Foods Inc., JBS SA та WH Group Ltd та ін. Наразі вартість компанії оцінюється в 4 мільярди євро.
У 2020 році компанія потрапила в загальнонаціональний скандал через величезний спалах коронавірусу серед працівників. Тоді один з м’ясокомбінатів Toennies було закрито після того, як у понад 1500 робітників виявили Covid-19. Спалах, найбільший на той час у Німеччині, призвів до критики використання компанією низькооплачуваних робітників із Східної Європи та відсутність належних умов безпеки праці.
Toennies Holding ApS & Co – це сімейний бізнес з 50-річною історією. Клеменс Тонніс володіє близько 45% акцій компанії, а його племінник Роберт – 50%. Toennies Holding має 28 заводів та експортує свою продукцію в 82 країни світу. У 2019 році компанія повідомила про оборот у розмірі 7,3 млрд євро.
Джерело: Meat-Inform
Компания Väderstad выпустила свою 1000-ную Tempo L

Производство Tempo L началось в 2017 году. Сеялка сразу стала очень успешной благодаря своей непревзойденной точности сева и высокой производительности. Tempo L попала во многие заголовки сельскохозяйственных изданияхй, когда в том же году установила мировой рекорд в Венгрии, осуществив сев кукурузы на площади 502 га за 24 часа со скоростью более 20 км/ч. Благодаря запатентованной технологии Väderstad PowerShoot, Tempo обеспечивает непревзойденную точность, как в расстоянии между каждым семенем в строке, так и в глубине высева.
- Tempo L безусловно расширила границы сева, производительности и точности. Через два месяца после установления мирового рекорда представители Университета Гёдёллё провели анализ и насчитали 6808 растений. Результаты были показательными, погрешности в точности глубины высева, двойников и пропусков были минимальными, - говорит Маттиас Ховнерт, старший вице-президент по продажам и маркетингу Väderstad.
Компания Väderstad ежегодно выпускает около 5500 различных машин, а на прошлой неделе покинула завод 1000-ная Tempo L. Сейчас доступны 8-24 рядные модели Tempo L, а с июня 2021 начинается производство новой Tempo L 32. На сегодня, это будет самая большая 32 рядная сеялка Tempo с рабочей шириной 12 метров.
- Мне кажется, что под моим руководством было собрано не менее 500 с 1000 машин Tempo L. Наша команда с большой гордостью и восторгом принимает участие в производстве такой замечательной машины, которая является обладателем мирового рекорда, - рассказывает Андреас Карлссон - один из руководителей производства на линии окончательного ручной сборки Tempo L.
Все семейство высокоточных сеялок Tempo продолжает достигать невероятного успеха, предоставляя фермерам во всем мире возможность для получения безупречных всходов и лучшую экономическую выгоду. Тысячная Tempo L вскоре начнет свой путь к новому владельцу, который может рассчитывать на много производительных лет.
Узнать больше про сеялку точного высева Tempo L можно по ссылке.
Французская компания покупает владельца крупнейшего производителя сыров в Украине
Французькі корпорації Lactalis Group і Bel Group уклали угоду про покупку компаній Royal Bel Leerdammer NL, Bel Italia, Bel Deutschland, бренду Leerdammer і української компанії Bel Shostka Ukraine в обмін на 1,5 млн акцій Bel, що належать Lactalis (23,1% загальної кількості акцій).
Як повідомляється в прес-релізі компанії Bel, розміщеному на ресурсі GlobeNewswire, 100% -а дочірня компанія Bel — Sicopa, передасть зазначені активи Lactalis в обмін на належний Lactalis пакет акцій. За підсумками операції Lactalis буде володіти 0,9% акцій Bel.
Виручка Leerdammer і Bel Shostka Ukraine станом на 31 грудня 2020 року становила приблизно 500 млн євро, з яких 350 млн євро — виручка бренду Leerdammer, а операційний прибуток — приблизно 25 млн євро.
«Ми натхнені перспективою розвитку цього культового бренду, який люди обожнюють. Ця угода дає нам вихід на голландський ринок сиру і виробництво в Голландії на трьох заводах. Передача нам торгових представництв Bel в Італії, Німеччині та Україні збільшить обсяг наших виробничих потужностей в цих країнах, що принесе користь як Leerdammer, так і іншим продуктам Bel на цих ринках", — повідомив глава Lactalis Group Еммануель Безьє.
Відповідно до прес-релізу, з моменту покупки Bel в 2002 році бренду Leerdammer, його продажі і прибуток подвоїлися, і що зробило його одним з найвідоміших в Європі брендів сиру.
Глава Lactalis Group підсумував, що угода зміцнить європейське коріння групи, особливо в Італії та Німеччині, і відкриє хороші перспективи для розвитку на ринках з значною присутністю Lactalis.
Нагадаємо, Lactalis Group володіє в Україні двома молокопереробними заводами в Миколаївській і Дніпропетровській областях. Компанія випускає продукцію під торговими марками President, Lactel, Galbani, Societe, «Дольче», «Фанні», «Лактонія», «Локо Моко» і ін. В цілому французька група Lactalis з виробництва молочної продукції представлена 237 заводами в 42 країнах.
ПрАТ «Бель Шостка Україна» (раніше — ВАТ «Шосткинський міськмолкомбінат») — один з найбільших виробників сирів в країні. У травні 2007 року підприємство придбала французька група Bel — провідний світовий виробник сирів, представлений в більш ніж 120 країнах.
«Бель Шостка Україна» випускає сири під брендами «Шостка», «Весела Корівка», Kiri, MiniBabybel, Leerdammer.
Джерело: milkua.info