174500

На Полтавщине зафиксировали вспышку АЧС

Представители Держпродспожислужби на Полтавщине зафиксировали гибель свиней на хозяйстве ГП ОХ им. «Декабристов». Сейчас уже известно, что причиной инцидента стал вирус африканской чумы.

17 октября провели соответствующее исследование биологического материала и установили, что свиньи заражены опасным вирусом. На основе этого на территории с. Декабристов на Полтавщине установили карантин до окончания полного исследования ситуации.

Сейчас специалисты занимаются мероприятиями по локализации и ликвидации возбудителя АЧС. Кроме этого, проводится профилактика не только на территории Миргородского района, но и по всей Полтавской области.

Фермеров могут лишить паев, если вовремя не оформить право собственности на землю

Такие изменения предусматривает ст.13 ЗУ «О порядке выделения в натуре (на местности) земельных участков собственникам земельных долей (паев), пишет newformat.info.

Напомним, на 01 января 2019 года вступил в силу Закон «О внесении изменений к некоторых законодательных актов Украины относительно решения вопроса о коллективной собственности на землю, совершенствование правил землепользования в массивах земель с/х назначения, предотвращения рейдерства и стимулирования орошения в Украине».

Главные изменения, предусмотренные законом:

- введение права арендаторов на обмен земельными участками без согласия арендодателя (при условии их примерной равнозначности и соблюдение установленных условий);
- установление первоочередного права на аренду земельных участков одного массива (крупные с/х предприятия смогут сразу получать значительные площади земли в одной местности, а не набирать земельные участки в аренду в розницу);
- закреплено понятие «невитребувана земельная доля (пай)», к которому причисляются все земельные доли (паи), на которые владельцам было выдано свидетельства (сертификаты), но которые не были выделены в натуре (на местности), в соответствии с новым законодательством.

В связи с изменениями потенциальные владельцы паев, которые не спешат оформить земельную документацию, могут быть лишены их прав на землю. Сейчас законом установлен 5-летний срок на юридическое оформление «своего» пая.

Агропорт меняет прошивку. Наступает эпоха инновационных парков

З 10 по 12 жовтня на території Міжнародного аеропорту «Харків» вшосте та в останнє пройшов наймасштабніший агрозахід сходу України – XII Міжнародна агропромислова виставка та форум AGROPORT East Kharkiv 2019. Захід завершив сезон українських Агропортів і став першим щаблем у трансформації до інноваційних парків із постійно діючою інфраструктурою. Насичена ділова програма, що складалася з 15 заходів: семінари та круглі столи з обговорювання актуальних питань аграрної галузі, тренінги для пасічників, кролівників, виробників молочної продукції, конференції для драйверів горіхового бізнесу, а також виробників й трейдерів олійно-жирового напрямку. А ще триденна виставка у терміналі аеропорту, фермерський ярмарок і заключення стратегічно важливих меморандумів з сільськогосподарськими університетами і інститутами Слобожанщини та з групою DCH Олександра Ярославського. І унікальний проект #Культфермерства, що дав старт 144 театральному сезону Схід Opera. 

У програмі ПЕРШОГО  дня  форуму активну участь взяла профільна заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Інна Мєтєлєва, яка долучилась до обговорення нової стратегії розвитку «Агропорт 2020–2030». Під час стратегічної сесії були озвучені пріоритетні напрямки та бачення нової аграрної стратегії, що як і галузь в цілому потребують нових підходів та змін. 

«Сучасні ринкові умови вимагають від нас нових підходів для розвитку фермерства та агросектору загалом. Ми бачимо розвиток сільського господарства та збільшення зайнятості у сільській місцевості через розвиток та підтримку малих сільгоспвиробників, їх об'єднань та інтеграцію в ланцюги доданої вартості», – зазначила Інна Мєтєлєва.

Агропорт продемонстрував готовність підтримати курс на злагоджену взаємодію державних органів, регіонального бізнесу міжнародних експертів та фінансових інститутів. Як результат стратегічної сесії між Агропорт Україна та групою DCH було підписано меморандум щодо розвитку інноваційної інфраструктури в регіоні. Саме на Харківщині заплановано створення першого «пілотного» проекту національної мережі інноваційних парків. Проект розраховано на 10 років, і він передбачає створення нових робочих місць, залучення до агросектору фахівців з IT-індустрії, науковців, молоді, розвиток сільських територій та фермерства. Наступна презентація проекту відбудеться 29 жовтня в рамках Національного інвестиційного форуму, який пройде в Маріуполі та буде присвячено програмам розвитку та розбудови Донбасу.

Ввечері на учасників заходу в приміщенні ХНАТОБ / Схід Opera чекало нагородження лідерів агрогалузі Харківської області. У фойє театру під акомпанемент скрипалів – номінанти  AGROPORT Awards KHARKIV 2019 та гості заходу мали можливість більш детально розглянути  виставку трилогію  – #Культфермерства. Експозиція складається з трьох частин  – фотовиставки Органічні рекорди України, яка була вперше презентована наприкінці серпня у приміщенні Міністерства АПК. Друга частина – це презентація анімаційних малюнків «Органік Це…» – пародія на всім відому історію «Love Is…». А об’єднала все фотоекспозиція за участю трупи Національного балету на сімейній молочній фермі «Благодатне».

На найбільшій сцені Європи назвали імена переможців AGROPORT Awards Kharkiv 2019, в церемонії нагородження якої взяли участь керівництво профільного департаменту та безпосередньо оперного театру. Переможці були визначені за результатами незалежного бізнес-аудиту спільно із репутаційним партнером YouControl. Цьогорічний перелік лідерів очолили: 

Товариство з обмеженою відповідальністю «Лозівський агропромтехсервіс»
Фермерське господарство «Юпітер»
Приватне сільськогосподарське підприємство «Тернівка»
Селянське фермерське господарство Кравцових
Приватне акціонерне товариство «Куп'янський молочноконсервний комбінат»
Товариство з обмеженою відповідальністю «Харківський м'ясокомбінат»
Приватне акціонерне товариство «Харківська бісквітна фабрика»
Фермерське господарство «Київська русь»
Харківський ринок сільськогосподарської торгівлі «1-й кілометр».

Після нагородження, в рамках проекту #Культфермерства, на всіх присутніх чекала насичена культурно-ділова програма: прем’єра шоу-мюзикла «My Way» та ділова вечеря. 

День ДРУГИЙ Агропорт Харків зустрів не менш насиченими дискусіями та діловими зустрічами. Під час ІІІ Олійно-жирової конференції обговорювали проблеми і питання розвитку галузі. До дискусій були залучені як виробники і науковці, так і трейдери, і представники IT–сектору з діджитал-рішеннями для галузі. У іншій залі працювала Міжнародна конференція з горіхового бізнесу. Там розповідали про трампліни стрибка і перспективи розвитку горіхового напрямку в країні і світі, а також про новітні технології створення та обслуговування горіхових садів та шляхи збільшення їх рентабельності. 
Третій зал став місцем, де проводили тренінги і семінари з нішових напрямків: для пасічників, представників молочної галузі, кролівників і сімейних фермерських господарств. 

День ТРЕТІЙ розпочався з підписання меморандуму про співпрацю між Агропорт Україна і провідними науковими та освітніми сільськогосподарськими закладами Харківщини: Харківською державною зооветеринарною академією, Харківським національним технічним університетом сільського господарства імені Петра Василенка, Харківським національним аграрним університетом ім. В.В. Докучаєва та Національним науковим центром «Інститут ґрунтознавства та агрохімії» імені О.Н. Соколовського. 

Меморандум фактично об’єднав аграрну науку та освіту навколо нової стратегії розвитку Агропорту. Після чого було представлено історичний артефакт, який вже став символом майбутнього 10-річчя, протягом якого захід трансформується у мережу інноваційних парків. В купі органічного перегною було заховано 120-річний плуг, що врятував кілька поколінь харківських родин від голоду. Плуг у 1899 році купив на ярмарку у Коломаці хлібороб Мусій Абрамович Грінько. За кілька років у країні розпочалася колективізація, далі був Голодомор і роки Другої Світової війни. Під час страшних сторінок історії родина вимушена була ховати плуг у перегній, щоб потайки відкопувати і орати землю. Плуг став рятувальником, годувальником і символом життя для нащадків діда Мусія. Він об’єднав три важливі для аграріїв поняття: «Земля-Родина-Життя». 

Першою активністю оновленого Агропорту стане чемпіонат зі спортивної оранки на території майбутнього парку. В 2015 змагання вже проводили у тестовому форматі на Агропорті в Харкові в рамках Всесвітнього року ґрунтів ФАО ООН. Але тепер подібні заходи стануть традиційними, бо українська спортивна оранка має усі шанси стати прикладом для усього світу. Про що свідчить лист від Європейської Федерації оранки, генеральний секретар якої Март Баккер обіцяє допомогу у організаційних питаннях і заснуванні.

«Наступний етап перемовин що до входження України до Європейської асоціації оранки  відбудеться в Ганновері, на виставці Agritechnica  з 10 по 16 листопада. Де країну представлятиме німецький офіс Агропорту», – повідомив Дмитро Титаренко. 

Довідкова інформація:

АГРОПОРТ – (agroport.ua) - щорічний масштабний захід з підтримки фермерства та сільгоспвиробників України і Східної Європи. Проходить з 2015 року за участю Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) в рамках Всесвітнього дня продовольства. З 2016 АГРОПОРТ об'єднав фермерів всієї України і проводиться в форматі Захід-Схід. Форум є комплексним і складається з виставки техніки і технологій для фермерства, інвестиційної конференції та серії семінарів, круглих столів та зустрічей бізнесу. З моменту заснування проходить на майданчиках Міжнародних аеропортів. З 2018 року АГРОПОРТ проходить в трьох містах та охоплює інтереси індивідуально західних, південних та східних агровиробників. З 2020 року Агропорт почне трансформацію у мережу інноваційних технопарків з пілотним проектом у Харкові. 

Agritechnica - провідна міжнародна виставка сільськогосподарської техніки та обладнання, яка проходить кожні два роки в Ганновері. Її коріння походить з виставки DLG, яка була проведена вперше в 1887 році і стала в 1985 році окремим шоу, яке вперше було проведено у Франкфурті і перейшло в 1995 році в Ганновер, в найбільший в світі виставковий центр.

Чемпіонати зі спортивної оранки в своєму сучасному вигляді включають в себе змагання між учасниками, які, кожен на своїй ділянці, прагнуть створити орну борозну, відповідно зводу правил оранки національного або міжнародного рівня. Оранка в форматі змагань була вперше проведена в Ірландії в 1931 році, між графством Уексфорд і графством Кілдер. З тих пір багато чого, звичайно, змінилося: кінна оранка поступилася тракторної, a ідея змагань поширилася на сусідні країни. Був створений ряд уніфікованих правил і організацій міжнародного рівня, а Всесвітній чемпіонат по оранці тривалістю 3 дні перетворився в одне з найбільших outdoor заходів в світі з комерційними виставками і презентаціями, які об’єднують стейкхолдерів і зацікавлені сторони зі сфери сільського господарства, машинобудування, освіти, соціальних організацій, медіа на єдиній платформі, що створює умови для побудови діалогу між учасниками ринку. Європейська Федерація оранки включає до свого складу 13 країн (Бельгія, Чехія, Данія, Англія, Естонія, Франція, Німеччина, Нідерланди, Ірландія, Північна Ірландія, Росія, Швеція, Швейцарія).

Продовольча і сільськогосподарська Організація ООН (FAO) є міжурядовою і спеціалізованою установою ООН, до складу якої входять 194 держави-члена, два асоційованих члена і одна організація-член – Європейський союз. Штаб-квартира FAO знаходиться в Римі (Італія), а представництва організації розташовані більш ніж у 130 країнах. Організація сприяє встановленню партнерських відносин між урядами, бізнес-об’єднаннями, громадянським суспільством і приватним сектором в сфері продовольчої безпеки і розвитку сільського господарства.

Акции отечественных агрохолдингов падают на фоне открытия рынка земли

Об этом в комментарии AgroPortal.ua сообщил партнер компании Kreston GCG Артем Ковбель.

«Это влияет на затраты компании, соответственно, финансовые результаты опускаются. Падение произошло у всех крупнейших агрокомпаний страны», — отметил аналитик. — Среди возможных причин падения акций также стоит отметить падение цен на продукцию, которую производит холдинг».

По его словам, в МХП также снизилась стоимость акций в связи с дотациями и падением операционной прибыли в первом полугодии 2019 года, похожая ситуация с падением акций наблюдается у «Овостар».

Он добавил, что глобально на компании влияет политическая ситуация в стране: «Если акции компаний падают, то есть вопросы к политическим силам».

Напомним, что по данным Варшавской биржи, акции компании «Астарта» упали на 25,99% за последний месяц и на сегодня составляют 16.40 PLN.

Контролируем опасные заболевания озимых культур с осени

Поэтому эксперты «UKRAVIT» советуют уделить защите посевов озимых от болезней особое внимание.

«Осенью озимые зерновые страдают от мучнистой росы, септориоза, ржавчины, церкоспорелезной и гельминтоспориозной гнилей; на рапс озимый же караулят мучнистая роса, фомоз, склеротиниоз, альтернариоз, цилиндроспориоз, – рассказывает руководитель агрономического департамента компании Александр Мигловец. – Кроме прямого вреда, из-за несвоевременного или недостаточного контроля их возбудители могут перезимовывать на культурных растениях, остатках сорняков или падалицы зерновых и продолжать вредить озимым уже после возобновления вегетации. Поэтому для максимальной защиты я бы рекомендовал уже с осени применять контактно-системные фунгициды: за счет разных механизмов действия действующих веществ они контролируют максимально широкий спектр болезней озимых зерновых и рапса и обеспечивают культурным растениям пролонгированную защиту».

Читайте также: Защита озимых зерновых от осенних болезней

Чтобы гарантированно защитить свои посевы, он советует применять фунгицид Дезарал Экстра (карбендазим 250 г/л + флутриафол, 125 г/л). Препарат характеризуется профилактическими и лечебными свойствами. За счет сочетания действующих веществ контактного и системного действия обеспечивает высокую эффективность против комплекса наиболее вредных возбудителей грибковых болезней на длительный срок. Рекомендуемая норма применения для посевов озимых зерновых культур – 0,6 – 1,0 л/га, для озимого рапса – 0,6 – 0,8 л/га. Препарат можно вносить как при первых признаках проявления болезней, так и профилактически.

Удобным является и то, что фунгицид совместим с другими пестицидами и агрохимикатами, кроме щелочных, поэтому может применяться в баковых смесях. Это в сочетании с высокой эффективностью действия делает Дезарал Экстра экономичным и рентабельным решением для защиты посевов озимых зерновых и рапса от болезней.

Справка: UKRAVIT – крупнейшая агрохимическая украинская компания, которая производит более 140 препаратов: СЗР, удобрения с микроэлементами, средств для уничтожения грызунов и бытовых насекомых. В состав корпорации входит «Фабрика агрохимикатов» (г. Черкассы).

По вопросам продаж и сотрудничества обращаться:

ООО «Укравит Агро», г.Киев, пр-т Победы 42.

Горячая линия: 0 800 301 401

 

 

 

Украина импортировала годовой объем томатов

Интересно, что за 9 месяцев текущего сезона показатели импорта уже превысили объемы закупок за весь 2018 год. Напомним, что в 2018 году Украина импортировала 55,4 тыс. тонн томатов, общей стоимостью 37,2 млн. долларов США. Традиционно, основным поставщиком томатов на украинский рынок выступала Турция, которая экспортировала более 80% общего объема. Об этом сообщила пресс-служба УПОА.

В то же время на фоне повышения импорта томатов, экспорт этих овощей существенно снизился. По состоянию на 1 октября Украина экспортировала за границу всего 6 тыс. тонн томатов. Для сравнения показатели за аналогичный период прошлого года составили 10,7 тыс. тонн. Таким образом экспорт томатов стал самым низким по крайней мере за последние 8 лет.

«Интересно, что несмотря на потерю главного рынка сбыта свежих томатов, их производство за 5-6 лет почти не изменилось. Украинские производители томатов открытого грунта переориентировались на переработку. Так, в сравнение с 2013 годом производство томатной пасты и пюре возросло почти в 2 раза. Более того, импорт этой продукции за 5 лет уменьшился в 10 раз, а экспорт, наоборот, вырос почти вдвое. Также, в указанный период, существенно снизились закупка иностранных кетчупов и томатных соусов, экспорт которых за 7 месяцев текущего года составил 773 тонны», – комментирует ситуации директор по развитию УПОА Семен Крамаренко.