Аграрний сектор визначений одним з пріоритетних в реалізації програми Ukraine Facility

Аграрний сектор визначений одним з пріоритетних в реалізації програми Ukraine Facility
Фото: з відкритих джерел

В рамках роботи над Планом України для реалізації програми Ukraine Facility та розробки секторальних стратегій розвитку відбулася перша зустріч  робочої групи з представниками аграрного бізнесу. 

Робота групи відбувається за участі Міністерства аграрної політики та продовольства України. Координує роботу групи Міністерство економіки України при аналітично-консалтинговій підтримці Київської школи економіки.

Під час зустрічі заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич зазначив, що аграрний сектор визначений одним з пріоритетних в рамках реалізації Плану України. Діалог в рамках робочої групи дозволить якомога якісніше відобразити потреби сектору на наступні 4 роки, а також підготувати якісні та реалістичні проєкти для майбутнього фінансування.

“Серед пріоритетних напрямків роботи Мінагрополітики в рамках реалізації Ukraine Facility є інтеграція українського законодавства до вимог Спільної сільськогосподарської політики ЄС, лібералізації ринку землі в Україні, а також розвитку програм кредитування для аграрних підприємств”, – наголосив заступник Міністра аграрної політики та продовольства. 

Він також підкреслив, що важливим напрямком розвитку галузі є розбудова переробних потужностей та збільшення доданої вартості. Зокрема, збільшення частки готової продукції в аграрній галузі, розширення програм з розвитку садівництва та овочівництва, та стимулювання інвестицій в розвиток виробництва біогазу.

Заступниця Міністра економіки України Надія Бігун наголосила на важливості розвитку переробної промисловості. 

“Офіс «Made in Ukraine» при Міністерстві економіки України готовий підтримати ініціативи представників бізнесу з реалізації проєктів, спрямованих на розвиток переробки, зокрема в аграрній сфері. Запрошуємо учасників робочої групи з аграрного бізнесу до розробки стратегії стимулювання переробної галузі та відкриті до пропозицій”, — зазначила Бігун.

У ході обговорення представники бізнесу підняли питання щодо умов та можливостей фінансування інвестиційних проєктів в рамках Ukraine Facility, відповідність майбутніх законодавчих змін чинним політикам ЄС та Угоді про асоціацію, в тому числі прийняття технічних регламентів та стандартів ЄС для продукції агропромислового комплексу, а також питання виплати компенсацій за знищене війною майно.

До зустрічі долучились представники Київської школи економіки та компанії Deloitte.

Нагадаємо, мета секторальних робочих груп з бізнесом — залучити приватний сектор до розробки пропозицій щодо галузевого розвитку, які будуть враховані при розробці секторальних стратегій на 4 та 10 років. 

Перший етап проєкту триватиме до кінця жовтня 2023 року. На цьому етапі в групах будуть сформовані пропозиції для Плану України, необхідного для реалізації програми фінансової допомоги Ukraine Facility від Європейської Комісії. Програма розрахована на 50 млрд євро, які Україна отримає впродовж 2024-2027 років. Надалі робочі групи зосередяться на розробці рекомендацій для профільних міністерств щодо сеторальних стратегій розвитку, розрахованих на 10 років.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrarnyj-sektor-vyznachenyj-odnym-z-priorytetnyh-v-realizacziyi-programy-ukraine-facility
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати