Антимонопольний комітет оштрафував компанії групи Бахматюка на 10 мільйонів

Антимонопольний комітет оштрафував компанії групи Бахматюка на 10 мільйонів
Фото: ÀÌÊÓ ðåêîìåíäóåò 10 òîðãîâûì ñåòÿì óìåíüøèòü ðîçíè÷íûå öåíû íà ìîëî÷íóþ ïðîäóêöèþ è ìÿñî ïòèöû â ñîîòâåòñòâèè ñî ñíèæåíèåì öåí ïðîèçâîäèòåëåé

Антимонопольний комітет України оштрафував компанії групи “Авангард” Олега Бахматюка на 10,7 млн грн.

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

“Комітет виявив ці порушення у процесі дослідження загальнодержавного ринку яєць курячих в шкарлупі. Від початку розслідування велося в рамках чотирьох окремих справ. Зокрема АМКУ встановив, що протягом 2018-2019 років одна з компаній групи “Авангард” – ПНВК “ІНТЕРБІЗНЕС” збільшила кількість філій за рахунок суборенди активів шести птахофабрик”, – йдеться у повідомленні.

В комітеті зазначають, що під час розгляду цих справ Комітетом додатково було виявлено факти набуття в суборенду ще трьох птахофабрик Таким чином загальна кількість виявлених порушень склала 18.

“Оскільки всі справи мали однакову кваліфікацію порушень, пов’язаність відповідачів відносинами контролю та однакові схеми набуття контролю, їх було об’єднано в одну”, – йдеться у повідомленні.

В АМКУ зазначають, що схема набуття контролю над підприємствами виглядала наступним чином: окремі маловідомі і дрібні суб’єкти господарювання, що входили до складу групи компаній “Авангард” й не займалися виробництвом курячих яєць, брали оренду птахофабрики і одразу передавали ці активи в суборенду ПНВК “ІНТЕРБІЗНЕС” – підприємству своєї групи, що виробляє та реалізує курячі яйця, в тому числі і на зовнішні ринки. На набутих активах ПНВК “ІНТЕРБІЗНЕС” одразу розпочав виробництво.

В АМКУ заявляють, що фактичне використання ПНВК “ІНТЕРБІЗНЕС” взятих в суборенду птахофабрик призвело до збільшення частки групи компаній “Авангард” на ринку яєць курячих в шкарлупі на 2,89 % у 2018 році, на 8,73 % – у 2019 році та на 9 % – у 2020 році.

На порушників накладено штраф у сукупному розмірі 10 710 000 грн.

«29 грудня 2021 року на засіданні Комітету під час розгляду справи представник відповідачів визнав факт вчинення вказаних порушень», – повідомили в АМКУ.

Агрохолдинг «Авангард» — це вертикально інтегрований бізнес, що охоплює весь виробничий цикл виробництва яєць та яєчних продуктів.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/antymonopolnyj-komitet-oshtrafuvav-kompaniyi-grupy-bahmatyuka-na-10-miljoniv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати