Біржові ціни на оливкову олію перебувають на рекордному рівні

Біржові ціни на оливкову олію перебувають на рекордному рівні
Фото: з відкритих джерел

Ціни на оливкову олію першого холодного віджиму (extra virgin) перебувають на рекордних максимумах, свідчать дані Міжнародного валютного фонду (МВФ).

За даними МВФ, у квітні ціна оливкової олії досягла $6269,63 за тонну, що на 46% вище, ніж роком раніше.

У компанії Filippo Berio з Нью-Джерсі, що є одним із найбільших у світі виробників оливкової олії, зазначають, що останній сезон виявився “рекордно складним”, оскільки врожай оливок був мінімальним за 30 років, пише Barron’s.

Зростанню цін сприяла, зокрема, і торішня посуха в Іспанії, на частку якої припадає близько 40% світового виробництва оливкової олії. Літо 2022 року в Іспанії було рекордно спекотним і одним із найбільш посушливих в історії.

Згідно з березневим прогнозом Міністерства сільського господарства Іспанії, врожай оливок поточного сезону дасть змогу отримати лише близько 680 тис. тонн оливкової олії за середнього показника в 1,37 млн тонн за останні п’ять років, зазначає видання Olive Oil Times.

Іспанія звернулася до Євросоюзу за екстреними ресурсами на надання допомоги фермерам. В Італії врожаї оливок також викликають занепокоєння.

Дослідження іспанських і португальських учених показують, що кліматичні зміни можуть серйозно ускладнити вирощування оливок у ключових виробничих регіонах, зазначає Barron’s.

Джерело: open4business.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/birzhovi-cziny-na-olyvkovu-oliyu-perebuvayut-na-rekordnomu-rivni
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати