Близько половини площ в Україні охоплено ґрунтовою засухою – Укргідрометеоцентр

Близько половини площ в Україні охоплено ґрунтовою засухою – Укргідрометеоцентр
Фото: з відкритих джерел

Упродовж третьої декади серпня в Україні не відбувалося поповнення запасів вологи у ґрунті через відсутність ефективних опадів.

Ґрунт на площах, призначених для сівби озимих культур під урожай 2024 р., був переважно слабкозволожений, у південних, в окремих районах північних, центральних та східних областей – зовсім сухий.

Таким чином, за експертною оцінкою та фактично визначеними запасами продуктивної вологи, станом на кінець серпня близько 50-60% площ в Україні були охоплені ґрунтовою засухою. Це перевищує минулорічний показник, повідомляється у декадному обзорі Укргідрометеоцентру.

Сівба озимого ріпаку, оптимальні строки якої закінчуються у першій декаді вересня, відбувалася за малосприятливих умов через сухість ґрунту. Лише на невеликих площах західних та північних областей зволоження орного шару ґрунту було задовільним, зазначає Укргідрометеоцентр.

Через ґрунтову засуху та зважаючи на те, що, за прогнозом погоди, до середини вересня опадів не очікується, в Україні створюються малосприятливі умови для сівби озимини в оптимальні строки. Тому сівбу озимих культур доцільно буде проводити у більш пізні строки, після поповнення вологозапасів у ґрунті.

Втім, для достигання пізніх сільськогосподарських культур агрометеорологічні умови у більшості днів серпня були в цілому задовільні.

Джерело: Agravery.com

Перегляди: 1
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/blyzko-50-60-ploshh-v-ukrayini-ohopleno-gruntovoyu-zasuhoyu-ukrgidrometeoczentr
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати