Ціни на кукурудзу в портах Чорного моря знизилися після зростання, пов’язаного з відновленням закупівель

Ціни на кукурудзу в портах Чорного моря знизилися після зростання, пов’язаного з відновленням закупівель
Фото: з відкритих джерел

Збирання кукурудзи в Україні збільшує пропозицію та посилює тиск на ціни, навіть на тлі активізації закупівель в портах Чорного моря.

Станом на 13 жовтня в Україні з 884,4 тис га або 22% площ зібрано 5,846 млн т кукурудзи з урожайністю 6,61 т/га. Завдяки сухій та теплій погоді вологість зерна складає 15-18%, що знизить витрати на сушіння та покращить якість кукурудзи в новому сезоні.

Темпи експорту кукурудзи залишаються низькими, і з 1 липня відвантажено лише 2,94 млн т (5,76 млн т торік), з них у жовтні – 255 тис т (916 тис т у жовтні 2022 р).

На тлі вдалого завантаження перших суден у портах Чорного моря трейдери активізують фрахт суден та відновлюють закупівлю та приймання кукурудзи у чорноморських портах.

Ціни закупівлі у чорноморських портах спочатку складали 125-130 $/т, як і в портах Дунаю, але протягом тижня вони знизилися до 105-115 $/т під тиском збільшення пропозицій, тоді як в дунайських портах ціни виросли на тлі скорочення поставок та посилення боротьби з компаніями, що купують за готівку.

На світовий ринок тисне збільшення пропозицій бразильської та американської кукурудзи. Тому грудневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго падали протягом тижня, хоча вчора виросли до 193,7 $/т (+3,3% за місяць) на даних про збільшення виробництва етанолу.

Листопадові ф’ючерси на кукурудзу в Парижі вчора виросли на 2,7% до 205,25 €/т або 216,2 $/т (-1,9% за місяць), незважаючи на низькі темпи імпорту в ЄС та прогнози збільшення виробництва у Франції.

У 2023/24 МР ЄС імпортував лише 5,07 млн т кукурудзи, що на 40% поступається торішнім темпам, хоча USDA прогнозує імпорт на рівні 24 млн т. Майже 2,25 млн т або 44,4% цього обсягу було поставлено з Бразилії, а 2,2 млн т або 43,6% – з України.

Блокування поставок з України до сусідніх країн ЄС тисне на ціни всередині ЄС, які зростають на тлі стримування продажів європейськими трейдерами та дефіциту української кукурудзи через проблеми з логістикою.

Джерело: graintrade.com.ua

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cziny-na-kukurudzu-v-portah-chornogo-morya-znyzylysya-pislya-zrostannya-povyazanogo-z-vidnovlennyam-zakupivel
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати