Ціни на яблуко в Україні побили всі рекорди

Ціни на яблуко в Україні побили всі рекорди
Фото: з відкритих джерел

На сьогодні відпускні ціни на яблука на українських ринках встановили черговий рекорд, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Слід зазначити, що сьогоднішній рівень відпускних цін на ці фрукти є рекордним за всю історію незалежності України!

Так, сьогодні відпускні ціни на яблука вже зросли до 25-37 грн/кг ($0,68-1,01/кг), що в середньому в 1,6 раза дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня! Настільки стрімке зростання цін ключові гравці ринку пов’язують з мінімальною пропозицією як самих яблук, так і сезонних фруктів і ягід. Цього року через холодну і затяжну весну дозрівання більшості сезонних фруктів і ягід значно сповільнилося. При цьому не слід забувати, що частина Херсонської та Запорізької областей, які традиційно виступали основними постачальниками цієї продукції на український ринок, перебувають під окупацією.

Також варто зазначити, що пропозиція якісного яблука на українському ринку в останні кілька тижнів скоротилася до мінімуму, оскільки більшість українських садівників уже завершили сезон реалізації цих фруктів. При цьому яблука ранніх сортів сьогодні на ринок не надходять. Ті виробники, які на сьогодні ще мають у своєму розпорядженні певні запаси якісного яблука, миттєво відреагували на ситуацію й одразу ж підняли відпускні ціни на ці фрукти.

Варто зазначити, що за рік яблуко в Україні подорожчало в середньому в 3,6 раза! При цьому говорити про зниження цін у цьому сегменті поки що не доводиться. Оскільки яблука нового врожаю на українському ринку з’являться не раніше середини липня.

Перегляди: 4
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cziny-na-yabluko-v-ukrayini-pobyly-vsi-rekordy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1